שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter

'הדרכון הירוק' של האיחוד האירופי יהיה זמין גם לישראלים

תעודת הבריאות הדיגיטלית, שתיכנס לתוקף ב-1 ביולי בכל מדינות האיחוד האירופי, תוכל לשמש גם נוסעים מ'מדינות בטוחות' עפ"י הגדרת האיחוד ותקל עליהם את התנועה ברחבי אירופה
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin
דרכון ירוק אירופי
צילום: 123rf

הדרכון הירוק הדיגיטלי של האיחוד האירופי ייכנס לתוקף רשמי החל ב-1 ביולי בכל מדינות האיחוד, ועפ"י החלטת האיחוד הוא יהיה זמין גם לנוסעים בינלאומיים, שאינם אזרחי האיחוד האירופי, ועפ"י ההגדרה הם מגיעים מ'מדינות בטוחות', וכן ממדינות מורשות עפ"י הסכמים הדדיים, כמו: בריטניה וארצות הברית.
הרשימה הראשונית של 'המדינות הבטוחות' כוללת את: ישראל, אוסטרליה, סינגפור, ניו זילנד, רואנדה, דרום קוריאה ותאילנד. עפ"י האיחוד האירופי הרשימה אמורה להתעדכן מעת לעת עפ"י המצב האפידמיולוגי במדינות השונות.

ראוי לציין כי תעודת הבריאות הדיגיטלית של האיחוד האירופי תיכנס לתוקף רשמי ומחייב בתחילת החודש הבא, אך מדינות שונות, וביניהן: בולגריה, צ'כיה, דנמרק, גרמניה, יוון, קרואטיה ופולין, כבר החלו להשתמש בתעודה הדיגיטלית.
דרכון הבריאות של האיחוד האירופי מכיל את כל האישורים הרפואיים הקשורים לקורונה של הנוסע: בדיקות, חיסונים, החלמה, וכן מידע על המגבלות והדרישות העדכניות במדינות אירופה השונות, שיועיל לנוסע לתכנן את נסיעתו בהתאם.

כידוע, כבר החודש פתוחות מדינות האיחוד האירופי לקבל תיירים מ'המדינות הבטוחות', וביניהן, ישראל, ובמהלך הקיץ צפוי האיחוד האירופי להכריז על פתיחת גבולות לתיירים מחוסנים מכל רחבי העולם, עפ"י המלצת הנציבות של האיחוד.
בהמשך להחלטה לפתוח גבולות לתיירים מ'המדינות הבטוחות', התפרסמה ההמלצה: “הנציבות האירופית מציעה לאפשר כניסה לאיחוד האירופי לא רק לכל האנשים, שמגיעים ממדינות עם מצב אפידמיולוגי טוב, אלא גם לכל האנשים, שקיבלו את המינון המומלץ האחרון של חיסון, שאושר על ידי האיחוד האירופי”.

רוצים לדעת כל מה שחם בתיירות ותעופה?

הצטרפו לניוזלטר ותקבלו את החדשות והעדכונים של עולם התיירות והתעופה לתיבת המייל

השאירו תגובה לפוסט

10 תגובות

 1. אז למה רק אצלנו דורשים בדיקה גם בחזרה לפני עלייה למטוס.
  זה לא בסדר

 2. על מנת להכנס למוזיאונים באיטליה צריך להציג דרכון ירוק אירופאי הדרכון נסרק ומאשר את הכניסה. תעודת מתחסן/ מחלים ישראלית אינה ניתנת לסריקה ולכן לא מותרת הכניסה למוזאונים . זה לא עולה מהפוסט שפרסמתם

 3. אני ברומניה ותעודת חיסון לא. עובדים
  לכן אני לא יכול להיכנס למקומות שצריך תו ירוק
  אפילו לא למשרדי ממשלה

 4. הרבה מלל אך אין PUNCH LINE
  אם יש תו ירוק כזה שמתאים לכל אירופה וישראלים יכולים לקבל אותו גם!
  איפה אפשר לקבל?ומאיפה?
  זה לא כתוב בכתבה "וזה לחפש מחט בערימת שחת" מקווה שאתם יודעים עברית!!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אשר מפר את תנאי השימוש לרבות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.

התיירות חוזרת!

הרשמו למבזקי פספורטניוז וקבלו את העדכונים והחדשות הכי חמות של עולם התיירות והתעופה בארץ ובעולם.