היום שביתה באילת: העירייה והמלונאים שוקלים להגיש בג"צ

זאת לאור ההחלטה של היועץ המשפטי עו"ד אביחי מנדבליט כי ראש הממשלה לא יוכל להחליט לגבי סגירת שדה דב עד לאחר הבחירות. מנהל המרכז הרפואי איכילוב ת"א מביע תמיכה. היום שביתה בעיר אילת, בשבוע הבא שביתת רעב של ראש העיר

צילום: 123rf

לאחר החלטת היועץ המשפטי של הממשלה עו"ד אביחי מנדבליט, כי ראש הממשלה, בנימין נתניהו לא יוכל להחליט לגבי סגירת שדה דב עד לאחר הבחירות לכנסת ב-9.4.19 בעיריית אילת והמלונאים זועמים על ההחלטה, ושוקלים להגיש בג"צ נגד ההחלטה.

היום תהיה שביתה בעיר אילת, כאשר כל השירותים יושבתו, כאשר גם הטיסות לעיר הדרומית יושבתו , כאשר החל מהשעה 10:00 בבוקר , לא יהיה אפשר לצאת וגם לא להיכנס לעיר. מלבד הטיסות, גם ידאגו לסגור את כל הכניסות , מכביש 12, כביש 90, כולל מעברי הגבול של טאבה ועקבה.

כזכור, בשבוע שעבר ראש הממשלה בנימין נתניהו הוציא מכתב  ליועץ המשפטי לממשלה, עו"ד אביחי מנדבליט, למנכ"ל  משרד הביטחון ,אודי אדם, ולממונה על התקציבים במשרד האוצר, שאול מרידור, לגבי סגירת שדה דב, כאשר לפי הוראות החוק, הפסקת הפעילות הצבאית בשדה מחייבת אף הפסקה של הפעילות האזרחית. ראש הממשלה שהוא גם שר הביטחון ביקש את חוות הדעת של עו"ד מנדבליט שכאמור החליט שאסור לו לעסוק בכך עד לאחר הבחירות.

כאמור, לאור החלטת היועץ המשפטי לממשלה, בעיר אילת וגורמי מלונאות החליטו להחריף את צעדי המחאה נגד סגירת שדה דב, כאשר בשבוע הבא כפי שפורסם כבר בפספורטניוז, ראש עיריית אילת, מאיר יצחק הלוי, מתכוון לפתוח בשביתת רעב בשדה דב.

בתוך כך, מצטרף הבוקר פרופ' רוני גמזו מנהל המרכז הרפואי איכילוב ת״א, ומבקש להביע את תמיכתו במחאה נגד סגירת שדה התעופה דב בתל אביב: "מדובר בהחלטה שתהווה בכיה לדורות. באיכילוב מטופלים לאורך השנה אלפים מתושבי אילת שמגיעים לקבל מגוון טיפולים בדגש על חולים אונקולוגים קשים. סגירת שער הכניסה לעיר תהווה פגיעה אנושה בחולי תושבי אילת שסובלים מזה שנים מהעדר שירות רפואי הולם מה שרק מוסיף חטא על פשע. אסור למדינת ישראל להזניח את הפריפרייה ובוודאי של עיר מרוחקת כמו אילת ואני חושש שההחלטה עלולה לעלות בחיי אדם.
אני קורא לכל הגורמים הרלוונטים להתכנס על מנת למצוא פתרון נגד הסגירה של השדה ולמען התושבים".

נושאים שמוזכרים בידיעה