המדריך לטסים לחו״ל: כל ההנחיות העדכניות ליעדים הפתוחים לישראלים

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin
ריכזנו את כל המידע הנדרש לטסים לחו״ל בימים אלו - החל ממה שנדרש לבצע לפני הטיסה ובחזרה ממנה ועד טבלת יעדים מלאה עם ההנחיות והדרישות של המדינות לכניסה אליהן. פספורטניוז עושים לכם סדר בבלאגן: טיסה נעימה ובטוחה
כל ההנחיות ליעדים הפתוחים לישראלים
כל ההנחיות ליעדים הפתוחים לישראלים. צילום: 123RF

צריך לבצע בדיקת קורונה? כמה שעות לפני? מחוסנים פטורים? ומה עם מחלימים וילדים? אבל איזה טפסים נדרש למלא?

החלטנו בפספורטניוז Passport News לעשות לכם סדר בבלאגן ולרכז לכם את כל הנחיות הכניסה למדינות העיקריות הפתוחות לישראלים.

– כאן תמצאו החל ממה שנדרש לבצע לפני הטיסה בארץ ובחזרה ועד לטבלת יעדים מלאה, המכילה את כל ההנחיות והדרישות של המדינות השונות לכניסה אליהן, עם לינקים לכל המסמכים הנדרשים (כולל טפסי הרשויות המקומיות של המדינות).

הנתונים נכונים ליום ה-21/9/2021 ויתכן והשתנו מאז ובכל מקרה, מודגש כי לפני כל נסיעה חלה החובה לבדוק את ההנחיות המעודכנות של המדינה, אליה אמורים לטוס וזאת בשל השינויים התכופים, הנעשים על ידי רשויות הבריאות של המדינות השונות, לאור מצב התחלואה בכל מדינה.
כמו כן, חשוב לדעת כי חברות התעופה יכולות להחריג הנחיות מסוימות ולהוסיף דרישות נוספות משלהן.

יש לקבל את ההנחיות המלאות מטעם החברה איתה טסים ולהגיע עם כלל המסמכים הנדרשים על ידם. 

לפני כל טיסה ובסמוך למועד ההמראה, יש לעקוב אחר מצב התחלואה במדינה אליה טסים ולוודא כי לא חל שינוי בהנחיות ובדרישות הכניסה אליהן, לכלל התיירים ולישראלים בפרט.

היעדים שאסור לטוס אליהם (יעד בסיכון מירבי) והמדינות ששבים מהן לבידוד (בסיכון):

נכון להיום ועד ה-1.10, משרד הבריאות מגדיר את כלל המדינות בסולם סטטוס יעדים המוגדר כך (מהקל לחמור):
מדינות בסיכון נמוך (הקל ביותר), מדינות בסיכון , מדינות בסיכון מירבי (מדינה שאסור לטוס אליה).

מדינות בסיכון נמוך 

מדינות אליהן מחוסנים (במנה השנייה לפחות) או מחלימים (מכל זמן) יכולים לטוס ללא חובת בידוד בחזור.

ברשימה נמצאות המדינות האלו:
אוסטריה, אורוגוואי, בחריין, גבון, הונג קונג, טיוואן, ניו זילנד, סין, סלובקיה, פולין, צ׳כיה וקפריסין.

מתוך הרשימה, אלו המדינות היחידות שפתוחות לישראלים:
אוסטריה, בחריין, סלובקיה, פולין וקפריסין.

כלל השבים ממדינות אלו יחויבו עם הנחיתה בנתב״ג בבידוד של 24 שעות או עד קבלת תוצאת בדיקה שלילית (המוקדם מביניהם).


מהן הנחיות הכניסה למדינות אלו?

אוסטריה – הכניסה למחוסנים בלבד (במנה השנייה לפחות או מחלימים עם מנת חיסון אחד לפחות) וילדים עד גיל 12 בליווי הורים מחוסנים.
מחוסנים – בהצגת תעודת מחוסן, ילדים – בהצגת בדיקת PCR מ-72 השעות שלפני הטיסה (לאור דרישת משרד הבריאות הישראלי).
השאר (כולל מחלימים) יידרשו: להציג בדיקת PCR שבוצעה עד 72 שעות לפני הטיסה + לשהות בהגעה לאוסטריה בבידוד של 10 ימים או 5 ימים (בכפוף לשתי בדיקות) + למלא מראש טופס כניסה לאוסטריה.

בחריין – הכניסה למחוסנים חופשית (ללא צורך בבידוד או בדיקות) בהצגת תעודת מחוסן. שאר הנכנסים למדינה, מחויבים בביצוע בדיקת PCR בהגעה ושהייה בבידוד של 10 ימים. נדרש להנפיק ויזה לבחריין.

סלובקיה – יש להציג בעלייה לטיסה בדיקת קורונה שבוצעה עד 72 שעות לפני הטיסה (מחוסנים ומחלימים – עד חצי שנה מההחלמה, פטורים מביצוע הבדיקה. נדרש למלא מראש טופס PLF של רשויות סלובקיה – בלינק הזה וטופס כניסה לסלובקיה – בלינק הזה.

פולין – מחוסנים ומחלימים (עד חצי שנה מההחלמה) רשאים להכנס בהצגת תעודת מחוסן/מחלים. השאר, נדרשים בהגעה לפולין בבדיקת קורונה (PCR) בטווח של 48 שעות מנחיתה ביעד, לאחר קבלת תוצאה שלילית פטורים מבידוד (עד אז מחויבים בבידוד). בנוסף, יש למלא טופס PLF של רשויות פולין – בלינק הזה.

צ׳כיה – הכניסה למחוסנים בלבד וילדים עד גיל 6 בליווי הורים מחוסנים. מחוסנים לא נדרשים בבדיקה, ילדים נדרשים בבדיקת PCR עד 72 שעות לפני (בהתאם להנחיית משרד הבריאות הישראלי). יש למלא מראש טופס PLF מטעם הרשויוית של צ׳כיה בלינק הזה.

קפריסין – מחוסנים (במנה השנייה לפחות) יכולים להיכנס חופשי בהצגת תעודת מחוסן. השאר (כולל מחלימים), מחויבים לבצע בדיקת PCR עד 72 שעות לפני הטיסה ובנחיתה בקפריסין יחויבו בבדיקה נוספת, אחריה ישהו בבידוד עד לקבלת תוצאה שלילית.

כמו כן, כלל הנכנסים לקפריסין נדרשים למלא מראש את טופס הצהרת הבריאות הקפריסאי, שמהווה גם בשהייה בקפריסין כתו ירוק איתו נכנסים למקומות.

מדינות אדומות (בסיכון מירבי)

הנסיעה למדינות אלו אסורה בהחלט למעט מקרים חריגים שאושרו על ידי ועדת החריגים:
בולגריה, ברזיל, תורכיה.

היציאה למדינות אלו אסורה בהחלט ומי שינסה לצאת אליהן ללא אישור מוועדת חריגים ייקנס ב-5,000 שקלים. החוזרים ממדינות אלו ייכנסו לבידוד, לרבות מחוסנים/מחלימים. 

מדינות כתומות (בסיכון)

שאר מדינות העולם (מדינות שלא מופיעות ברשימה הצהובה והאדומה).

ניתן לטוס לכל מדינה שאינה בולגריה, ברזיל, תורכיה ובתנאי שהמדינה פתוחה לישראלים (רשימת המדינות שפתוחות לישראלים והנחיות הכניסה אליהן, בטבלה למטה).

השבים ממדינות כתומות שעומדים באחד הקריטריונים הבאים יהיו פטורים מבידוד מלא בחזרה מהן:
• מחוסנים בשתי מנות חיסון שלא חלפו 6 חודשים ממועד קבלת החיסון השני
• מחוסנים בשלוש מנות חיסון (פטורים מבידוד החל משבוע לאחר קבלת מנת החיסון השלישית)
• מחלימים שהתחסנו במנת חיסון אחת לפחות
• מחלימים מחצי השנה האחרונה 
חובת הבידוד בחזור הינה שבועיים (ניתן לקצר את הבידוד לשבוע אם מבצעים 2 בדיקות: הראשונה בנחיתה בנתב״ג והשנייה ביום ה-7 לבידוד. לאחר קבלת תשובה שלילית מהבדיקה השנייה ניתן לצאת).

 

קרדיט: משרד הבריאות

לפני שטסים:

• תעודת מחוסן/מחלים – משרד הבריאות הגדיר תעודה מאוחדת הנקראת תעודת קורונה. היא מונפקת באתר הרמזור של משרד הבריאות בלינק הזה, ומשמשת כאישור רפואי וכאסמכתא בינלאומית לכך שהתחסנת או שהחלמת. למתחסנים תונפק תעודת התחסנות ולמחלימים תונפק תעודת החלמה שיהיו בתוקף עד 31.12.2021 בשלב זה.

• הצהרת נוסע יוצא – כל אזרח מעל גיל 16 מחויב למלא טופס הצהרת נוסע יוצא מישראל במהלך 24 השעות שלפני הטיסה, בלינק הזה.

• בדיקת קורונה – מדינות רבות דורשות הצגת בדיקת קורונה שלילית בכניסה אליהן. הבדיקה המוגדרת והמקובלת הינה בדיקת PCR והיא היחידה התקפה ביציאה מישראל. את הבדיקה יש לבצע לפי הזמן שהוגדר מראש לכל מדינה (לוח הזמנים לביצוע הבדיקה ומי פטור מבדיקה בכל מדינה – בטבלה למטה). חשוב להדגיש: נכון להיום, כל הנוסעים היוצאים מישראל, למעט מחוסנים ומחלימים, מחוייבים להציג לפני ההמראה תוצאת בדיקת PCR שלילית שבוצעה עד 72 שעות לפני מועד הטיסה, גם אם לפי הנחיות היעד שאליו נוסעים אינו נדרשים בבדיקה.

את הבדיקה ניתן לבצע מספר במקומות:
בנתב״ג בעלות של 45 שקלים (תוצאה עד 14 שעות) או 135 שקלים (תוצאה עד 4 שעות) – קביעת תור מראש דרך אתר Check2Fly.
בסניפי Be של שופרסל בעלות של 139 שקלים או 99 שקלים למחזיקי כרטיס אשראי שופרסל (תוצאה עד 24 שעות). אין צורך לתאם מראש, חובה להגיע עם דרכון בתוקף ועם טופס ההרשמה, הנמצא בלינק הזה.
– ב-17 מתחנות מד״א ברחבי בארץ בעלות של 135 שקלים (תוצאה עד 24 שעות), עם הנחות למבוטחי חברות ביטוח וסוכנויות נסיעות שונות. קביעת תור מראש באתר איכילוב Well.
בסניפי ביקור רופא ברחבי הארץ בעלות של 99 שקלים (תוצאה עד 24 שעות) – מומלץ לקבוע תור מראש בטלפון 6101*.
בבתי חולים ברחבי הארץ בעלות של 297 שקלים לבדיקה (תוצאה עד 24 שעות). נוסעי קבוצת לופטהנזה יכולים לבצע את הבדיקה בבית החולים איכילוב בעלות של 140 שקלים.
– ב-14 מסניפי סופר פארם בעלות של 119 שקלים או 89 שקלים למחזיקי כרטיס לייף סטייל (תוצאה עד 24 שעות). אין צורך לתאם מראש, חובה להגיע עם דרכון בתוקף ועם טופס ההרשמה, הנמצא בלינק הזה.

• ביטוח – ישנן מדינות שמחייבות בכניסה אליהן הצגת ביטוח בריאות הכולל סעיף כיסוי לקורונה, כתנאי כניסה ליעד. מומלץ בימים אלו, להוסיף זה, גם אם אינו נמצא בהנחיות המדינה אליה טסים. בנוסף, מומלץ לעשות את הביטוח מול חברה/סוכנות מוכרת.

• מסכות וציוד היגייני – כל נוסע מעל גיל 16 מחויב לעטות מסכה באופן תקני במהלך כל שהותו בנתב״ג ובמהלך הטיסה. כמו כן, חשוב להקפיד על שמירה על היגיינה אישית והנחיות שמירת המרחק.


בחזרה לארץ:

• בדיקת קורונה בחו״ל – אם השהות בחו”ל נמשכה יותר מ-72 שעות, תידרשו לעבור בדיקת PCR עד 72 שעות לפני מועד ההמראה חזרה לארץ. חובה זו חלה גם על מחוסנים/מחלימים – וללא הבדיקה אי אפשר להיכנס לישראל!
את הבדיקות נדרש לבצע במכונים/בתי חולים מורשים (מומלץ לבדוק בכל יעד את הרשימה המלאה אל מול חברת התעופה/מקום הלינה).

• טופס הצהרת נוסע נכנס – כל הנוסעים הנכנסים לישראל נדרשים למלא טופס הצהרת נוסע נכנס לישראל. יש למלא את הטופס במהלך 24 השעות שלפני הטיסה ולהגיע עם אישור העלייה לטיסה שהתקבל לאחריו.

• בדיקת קורונה בנחיתה בישראל – על כל הנכנסים לישראל לבצע על חשבונם בדיקת PCR בעת הנחיתה. הבדיקה תתבצע לפני היציאה משדה התעופה באולם בדיקות הקורונה (בעלות 80 שקלים בהזמנה מראש או 100 שקלים במקום). ניתן להזמין מראש בלינק הזה.

• בידוד –
– מחוסנים (במנה השנייה לפחות) ומחלימים (מעל חצי שנה לאחר ההחלמה) – בחזרה ממדינות צהובות יהיו פטורים מבידוד מלא וידרשו להישאר בבידוד ביתי בלבד עד לקבלת תוצאה שלילית או עד 24 שעות (המוקדם מביניהם). החוזרים מיעד שהינו ברשימה הכתומה – יעד בסיכון (המפורטים למעלה), נדרשים בבידוד מלא.

– מחוסנים ומחלימים העומדים באחד הקריטריונים הבאים יהיו פטורים מבידוד מלא בחזרה מכלל המדינות מלבד המדינות האדומות (בולגריה, ברזיל ותורכיה) –

• מחוסנים בשתי מנות חיסון שלא חלפו 6 חודשים ממועד קבלת החיסון השני
• מחוסנים בשלוש מנות חיסון (פטורים מבידוד החל משבוע לאחר קבלת מנת החיסון השלישית)
• מחלימים שהתחסנו במנת חיסון אחת לפחות
• מחלימים מחצי השנה האחרונה
בחזרה מכלל המדינות שאינן ברשימה האדומה, ידרשו להישאר בבידוד ביתי בלבד עד לקבלת תוצאה שלילית או עד 24 שעות (המוקדם מביניהם).
– מי שאינם מחוסנים/מחלימים –  מחוייבים בבידוד מלא של 14 ימים בחזרה מכל מדינה בחו״ל.
כלל השוהים בבידוד מלא של שבועיים יכולים לקצר את הבידוד ל-7 ימי בידוד בלבד בהצגת 2 בדיקות קורונה שליליות –

בדיקה אחת בכניסה לארץ ועוד בדיקה ביום השביעי – ברגע שמתקבלת תשובה שלילית מבדיקה זו ניתן לצאת מבידוד.

טבלת היעדים:

• הטבלה מרכזת את הנחיות המדינות השונות לאזרחים ישראליים אשר שהו בישראל לפני ההגעה – אין מדובר על מעבר בין מדינות שונות, שכן בכל יעד רשימה אחרת של מדינות מהן הנכנסים מחויבים בבידוד/לא מורשים להכנס.

• טווח הזמנים המוגדר הינו לבדיקת PCR בלבד.

• הטפסים הנדרשים מטעם המדינות מצורפים כאן ומהווים תנאי כניסה ליעדים. את כל הטפסים נדרש למלא מראש (כל יעד בהתאם לדרישתו – טווח הזמנים המוגדר למילוי מראש מופיע בתוך הלינקים). חלק מהטפסים מקוונים וחלקם טפסים שיש להדפיס ולהביא מלאים וחתומים לנסיעה.

• מדינות המאפשרות למחלימים כניסה אליהן מגדירות טווח זמן מסוים לפיו נוסע נחשב כמחלים. כל מחלים נדרש לוודא היטב שהינו מוגדר כמחלים, לפי זמן ההחלמה הנדרש ביעד כדי להיות פטור מבדיקה וביעדים מסוימים אף מבידוד.

• מדינות שונות יכולות לדרוש ביצוע בדיקת קורונה אקראית עם הנחיתה וחיוב בבידוד עד לקבלת תוצאותיה.

שימו לב: בהנחיית משרד הבריאות, נכון להיום, כל הנוסעים היוצאים מישראל, למעט מחוסנים (במנה השנייה לפחות) ומחלימים (מכל זמן), יציגו לנציג חברת התעופה לפני ההמראה תוצאת בדיקת PCR שלילית שבוצעה עד 72 שעות לפני מועד הטיסה. על אף שמדינות רבות לא דורשות בדיקה, כפי שמצוין בטבלה, אין זה אומר שמי שאינו מחלים/מחוסן יוכל לצאת מהארץ ללא בדיקה!!!

V – פטורים מבדיקת קורונה לפני הטיסה

X – אינם פטורים מבדיקת קורונה לפני הטיסה

מדינה נדרשת בדיקת קורונה? מחוסנים פטורים? מחלימים פטורים? ילדים פטורים? טפסים שנדרש למלא בנוסף הנחיות אחרות
איי סיישל עד 72 שעות לפני הטיסה X X X טופס הצהרת בריאות – איי סיישל – בתשלום • ביטוח בריאות כולל כיסוי לקורונה
• יש להזמין מראש מקום לינה לכל אורך השהות, במקום אירוח מורשה בלבד
מדינה כתומה –  השבים ממנה (למעט העומדים בקריטריונים המפורטים למעלה) מחויבים בבידוד מלא
אוסטריה עד 72 שעות לפני הטיסה V מחצי השנה האחרונה מתחת לגיל 12 הכניסה למחוסנים (בשתי מנות לפחות) ולמחלימים מחצי השנה האחרונה בלבד! 
אוקראינה עד 72 שעות לפני הטיסה V V מתחת לגיל 12 • על הנוסע להיות מבוטח בביטוח רפואי (שרשום באוקראינה) הכולל כיסוי לקורונה – ניתן לרכוש בלינק הזה
מדינה כתומה –  השבים ממנה (למעט העומדים בקריטריונים המפורטים למעלה) מחויבים בבידוד מלא
אזרבייג׳אן עד 72 שעות לפני הטיסה X X מתחת לגיל 18 ניתן להכנס בהצגת בדיקה • הכניסה אסורה לנוסע מעל גיל 18 שאינו מחוסן/מחלים
מדינה כתומה –  השבים ממנה (למעט העומדים בקריטריונים המפורטים למעלה) מחויבים בבידוד מלא
איחוד האמירויות עד 48 שעות לפני הטיסה X X מתחת לגיל 12 • נדרשת ויזה לאיחוד האמירויות
• בנחיתה באמירויות תתבצע בדיקת קורונה נוספת ללא תשלום
מדינה כתומה –  השבים ממנה (למעט העומדים בקריטריונים המפורטים למעלה) מחויבים בבידוד מלא
איטליה עד 48 שעות לפני הטיסה V מחצי השנה האחרונה X טופס PLF – איטליה מדינה כתומה –  השבים ממנה (למעט העומדים בקריטריונים המפורטים למעלה) מחויבים בבידוד מלא
איי הבהאמה עד 120 שעות לפני הטיסה V X מתחת לגיל 12 טופס הצהרת בריאות – איי הבהאמה מדינה כתומה –  השבים ממנה (למעט העומדים בקריטריונים המפורטים למעלה) מחויבים בבידוד מלא
איסלנד עד 72 שעות לפני הטיסה X X מתחת לגיל 16 טופס כניסה לאיסלנד • מי שאינו מחוסן/מחלים – נדרש בבדיקת קורונה בהגעה למדינה ובבידוד אחריה (עד גיל 16 פטורים)
מדינה כתומה –  השבים ממנה (למעט העומדים בקריטריונים המפורטים למעלה) מחויבים בבידוד מלא
אלבניה עד 72 שעות לפני הטיסה V מחצי השנה האחרונה מתחת לגיל 12 מדינה כתומה –  השבים ממנה (למעט העומדים בקריטריונים המפורטים למעלה) מחויבים בבידוד מלא
אסטוניה עד 72 שעות לפני הטיסה V מחצי השנה האחרונה X טופס הצהרת בריאות – אסטוניה מדינה כתומה –  השבים ממנה (למעט העומדים בקריטריונים המפורטים למעלה) מחויבים בבידוד מלא
אקוודור עד 72 שעות לפני הטיסה V X מתחת לגיל 2 טופס הצהרת בריאות – אקוודור מדינה כתומה –  השבים ממנה (למעט העומדים בקריטריונים המפורטים למעלה) מחויבים בבידוד מלא
ארמניה עד 72 שעות לפני הטיסה V X מתחת לגיל שנה מדינה כתומה –  השבים ממנה (למעט העומדים בקריטריונים המפורטים למעלה) מחויבים בבידוד מלא
ארצות הברית עד 72 שעות לפני הטיסה X מ-3 החודשים האחרונים מתחת לגיל שנתיים טופס הצהרה – ארה״ב • נדרשת ויזה כניסה לארה״ב
• אסור טיסות קונקשן מאירופה
מדינה כתומה –  השבים ממנה (למעט העומדים בקריטריונים המפורטים למעלה) מחויבים בבידוד מלא
אתיופיה עד 120 שעות לפני הטיסה X X מתחת לגיל 10 נדרשת ויזה כניסה לאתיופיה
מדינה כתומה –  השבים ממנה (למעט העומדים בקריטריונים המפורטים למעלה) מחויבים בבידוד מלא
בולגריה X X X X מדינה אדומה – אסור לטוס אליה
• הכניסה לישראלים אסורה גם מטעם רשויות בולגריה לאחר כניסתה לרשימת המדינות האדומות 
בוסניה והרצגובינה עד 48 שעות לפני הטיסה V מחצי השנה האחרונה מתחת לגיל 7 מדינה כתומה –  השבים ממנה (למעט העומדים בקריטריונים המפורטים למעלה) מחויבים בבידוד מלא
בלגיה עד 72 שעות לפני הטיסה V אין כניסה למחלימים מתחת לגיל 12 טופס PLF – בלגיה • הכניסה למחוסנים (במנה השנייה לפחות) ולילדים עד גיל 12 בליווי הורים מחוסנים. מי שאינו מחוסן (כולל מחלימים) לא יורשה להיכנס
• כלל הנכנסים מחויבים לעשות בדיקת קורונה בנחיתה ולשהות בבידוד עד לקבלת תוצאה שלילית

מדינה כתומה –  השבים ממנה (למעט העומדים בקריטריונים המפורטים למעלה) מחויבים בבידוד מלא
בריטניה עד 72 שעות לפני הטיסה X X מתחת לגיל 11 טופס PLF – בריטניה נדרש לבצע בדיקת קורונה עד היום השני לשהייה במדינה
• החל מה-4.10 – מחוסנים יוכלו להיכנס בהצגת תעודת מחוסן בלבד וללא צורך בבידוד. מי שאינו מחוסן יחויב בבידוד
מדינה כתומה –  השבים ממנה (למעט העומדים בקריטריונים המפורטים למעלה) מחויבים בבידוד מלא
גאורגיה עד 72 שעות לפני הטיסה V X מתחת לגיל 10 טופס הצהרת בריאות – גיאורגיה • ביום השלישי לשהייה במדינה, נדרש לבצע בדיקת קורונה נוספת
מדינה כתומה –  השבים ממנה (למעט העומדים בקריטריונים המפורטים למעלה) מחויבים בבידוד מלא
גוואטמלה עד 72 שעות לפני הטיסה V מ-3 החודשים האחרונים מתחת לגיל 10 מדינה כתומה –  השבים ממנה (למעט העומדים בקריטריונים המפורטים למעלה) מחויבים בבידוד מלא
גרמניה עד 72 שעות לפני הטיסה V 1-6 חודשים מההחלמה X הצהרת כניסה מאיזור בסיכון גבוה לגרמניה • בכניסה לגרמניה ובשהות בשדה התעופה יש לעטות מסיכה רפואית בלבד (לדוגמא N95) ללא פילטר
• מי שאינו מחלים (1-6 חודשים מההחלמה) או מחוסן במנה השנייה לפחות, יחויב בבידוד של 10 ימים בכניסה לגרמניה (אפשר לקצר ל-5 בביצוע בדיקה ביום החמישי)
מדינה כתומה –  השבים ממנה (למעט העומדים בקריטריונים המפורטים למעלה) מחויבים בבידוד מלא
דנמרק עד 72 שעות לפני הטיסה מ-12 החודשים האחרונים מ-12 החודשים האחרונים מתחת לגיל 16 מדינה כתומה –  השבים ממנה (למעט העומדים בקריטריונים המפורטים למעלה) מחויבים בבידוד מלא
האיים המלדיביים עד 96 שעות לפני הטיסה X X מתחת לגיל שנה טופס הצהרת בריאות-מלדיבים • חובה להזמין מראש מקום לינה מורשה לכל השהייה
מדינה כתומה –  השבים ממנה (למעט העומדים בקריטריונים המפורטים למעלה) מחויבים בבידוד מלא
הולנד עד 48 שעות לפני הטיסה X X מתחת לגיל 12 • טופס הצהרת בריאות – הולנד
טופס הצהרת בידודו
• מי שאינו מחוסן (במנה השנייה לפחות) יחויב בבידוד בכניסה להולנד 
מדינה כתומה –  השבים ממנה (למעט העומדים בקריטריונים המפורטים למעלה) מחויבים בבידוד מלא
הונגריה עד 72 שעות לפני הטיסה X X X מדינה כתומה –  השבים ממנה (למעט העומדים בקריטריונים המפורטים למעלה) מחויבים בבידוד מלא
טורקיה עד 72 שעות לפני הטיסה V מחצי השנה האחרונה מתחת לגיל 6 טופס כניסה לטורקיה מדינה אדומה – אסור לטוס אליה
טנזניה עד 72 שעות לפני הטיסה X X מתחת לגיל 5 טופס הצהרת בריאות – טנזניה מדינה כתומה –  השבים ממנה (למעט העומדים בקריטריונים המפורטים למעלה) מחויבים בבידוד מלא
יוון עד 72 שעות לפני הטיסה V 1-6 חודשים מההחלמה מתחת לגיל 12 טופס PLF – יוון מדינה כתומה –  השבים ממנה (למעט העומדים בקריטריונים המפורטים למעלה) מחויבים בבידוד מלא
ירדן עד 72 שעות לפני הטיסה X X מתחת לגיל שנתיים טופס הצהרת נסיעה לירדן • על הנוסע להציג ביטוח רפואי לכל תקופת השהייה במדינה  
מדינה כתומה –  השבים ממנה (למעט העומדים בקריטריונים המפורטים למעלה) מחויבים בבידוד מלא
לטביה עד 72 שעות לפני הטיסה V מחצי השנה האחרונה מתחת לגיל 11 טופס הצהרת בריאות – לטביה מדינה כתומה –  השבים ממנה (למעט העומדים בקריטריונים המפורטים למעלה) מחויבים בבידוד מלא
ליטא עד 72 שעות לפני הטיסה V מחצי השנה האחרונה מתחת לגיל 16 טופס הצהרת בריאות – ליטא מדינה כתומה –  השבים ממנה (למעט העומדים בקריטריונים המפורטים למעלה) מחויבים בבידוד מלא
מולדובה עד 72 שעות לפני הטיסה V X מתחת לגיל 5 טופס אפידימיולוגי – מולדובה מדינה כתומה –  השבים ממנה (למעט העומדים בקריטריונים המפורטים למעלה) מחויבים בבידוד מלא
מונטנגרו עד 72 שעות לפני הטיסה V מחצי השנה האחרונה מתחת לגיל 18 מדינה כתומה –  השבים ממנה (למעט העומדים בקריטריונים המפורטים למעלה) מחויבים בבידוד מלא
מלטה עד 72 שעות לפני הטיסה X אין כניסה למחלימים X טופס PLF – מלטה הכניסה למחוסנים בלבד. ילדים בגיל 5-11 יכולים להכנס למדינה עם הוריהם המחוסנים בלבד ובהצגת בדיקת קורונה שלילית שבוצעה עד 72 שעות לפני
מדינה כתומה –  השבים ממנה (למעט העומדים בקריטריונים המפורטים למעלה) מחויבים בבידוד מלא
מצרים (מעבר טאבה) עד 72 שעות לפני הטיסה V X מתחת לגיל 6 מדינה כתומה –  השבים ממנה (למעט העומדים בקריטריונים המפורטים למעלה) מחויבים בבידוד מלא
מרוקו עד 48 שעות לפני הטיסה V X מתחת לגיל 11 טופס הצהרת בריאות – מרוקו • נדרשת ויזה כניסה למרוקו
מדינה כתומה –  השבים ממנה (למעט העומדים בקריטריונים המפורטים למעלה) מחויבים בבידוד מלא
סלובניה עד 48 שעות לפני הטיסה V מחצי השנה האחרונה X טופס PLF מדינה כתומה –  השבים ממנה (למעט העומדים בקריטריונים המפורטים למעלה) מחויבים בבידוד מלא
סלובקיה עד 72 שעות לפני הטיסה V מחצי השנה האחרונה מתחת לגיל 12 טופס PLF
טופס הרשמה לנכנסים מחו״ל
ספרד עד 72 שעות לפני הטיסה V אין כניסה למחלימים מתחת לגיל 12 טופס הצהרת בריאות – ספרד • הכניסה למחוסנים (במנה השנייה לפחות) או ילדים עד גיל 12 בליווי הורים מחוסנים.
מדינה כתומה –  השבים ממנה (למעט העומדים בקריטריונים המפורטים למעלה) מחויבים בבידוד מלא
סרביה עד 48 שעות לפני הטיסה X X מתחת לגיל 12 מדינה כתומה –  השבים ממנה (למעט העומדים בקריטריונים המפורטים למעלה) מחויבים בבידוד מלא
פולין עד 48 שעות לפני הטיסה V מחצי השנה האחרונה מתחת לגיל 12 טופס PLF
פורטוגל X X X X טופס PLC – פורטוגל • אסרה כניסת ישראלים בשלב זה
מדינה כתומה –  השבים ממנה (למעט העומדים בקריטריונים המפורטים למעלה) מחויבים בבידוד מלא
פינלנד X V אין כניסה למחלימים X הכניסה בטיסות ישירות בלבד
• הכניסה לישראלים מחוסנים בלבד
מדינה כתומה –  השבים ממנה (למעט העומדים בקריטריונים המפורטים למעלה) מחויבים בבידוד מלא
פנמה עד 72 שעות לפני הטיסה V X X טופס הצהרת נסיעה – פנמה • מי שאינו מחוסן (במנה השנייה לפחות) יידרש בבידוד של 72 שעות בהגעה לפנמה
מדינה כתומה –  השבים ממנה (למעט העומדים בקריטריונים המפורטים למעלה) מחויבים בבידוד מלא
פרגוואי עד 72 שעות לפני הטיסה X מ-3 החודשים האחרונים מתחת לגיל 10 טופס הצהרת בריאות – פרגוואי • מי שאינו מחוסן או מחלים מ-3 החודשים האחרונים יידרש בבידוד 
ביטוח בריאות כולל כיסוי לקורונה
מדינה כתומה –  השבים ממנה (למעט העומדים בקריטריונים המפורטים למעלה) מחויבים בבידוד מלא
פרו עד 72 שעות לפני הטיסה X X מתחת לגיל 12 טופס הצהרת בריאות – פרו • הכניסה למחוסנים (במנה השנייה לפחות) בלבד!  ילדים עד גיל 12 יוכלו להיכנס בליווי הורים מחוסנים 
מדינה כתומה –  השבים ממנה (למעט העומדים בקריטריונים המפורטים למעלה) מחויבים בבידוד מלא
צ׳כיה עד 72 שעות לפני הטיסה V אין כניסה למחלימים מתחת לגיל 12 טופס PLF  הכניסה למחוסנים (במנה השנייה לפחות) בלבד!  ילדים עד גיל 6 יוכלו להיכנס בליווי הורים מחוסנים
צרפת עד 72 שעות לפני הטיסה V אין כניסה למחלימים מתחת לגיל 11 טופס הצהרת נסיעה – צרפת • הכניסה למחוסנים בלבד! (כולל מחלימים שהתחסנו במנה אחת לפחות). ילדים עד גיל 12 יוכלו להיכנס בליווי הורים מחוסנים בהצגת בדיקה שלילית 
מדינה כתומה –  השבים ממנה (למעט העומדים בקריטריונים המפורטים למעלה) מחויבים בבידוד מלא
קולומביה הכניסה חופשית לישראלים טופס הצהרת נסיעה – קולומביה מדינה כתומה –  השבים ממנה (למעט העומדים בקריטריונים המפורטים למעלה) מחויבים בבידוד מלא
קוסטה ריקה הכניסה חופשית לישראלים טופס הצהרת בריאות – קוסטה ריקה ביטוח בריאות כולל כיסוי לקורונה
מדינה כתומה –  השבים ממנה (למעט העומדים בקריטריונים המפורטים למעלה) מחויבים בבידוד מלא
קניה עד 96 שעות לפני הטיסה X X מתחת לגיל 5 טופס הצהרת בריאות – קניה מדינה כתומה –  השבים ממנה (למעט העומדים בקריטריונים המפורטים למעלה) מחויבים בבידוד מלא
קפריסין עד 72 שעות לפני הטיסה V X מתחת לגיל 12 טופס הצהרת בריאות – קפריסין מי שאינו מחוסן יחויב בנחיתה בקפריסין בבדיקה נוספת, אחריה ישהה בבידוד עד לקבלת תוצאה שלילית
קרואטיה עד 72 שעות לפני הטיסה מ-7 החודשים האחרונים מחצי השנה האחרונה מתחת לגיל 12 טופס כניסה לקרואטיה • יש להזמין מראש מקום לינה
מדינה כתומה –  השבים ממנה (למעט העומדים בקריטריונים המפורטים למעלה) מחויבים בבידוד מלא
רומניה עד 72 שעות לפני הטיסה V X מתחת לגיל 3 טופס כניסה לרומניה • כל מי שמעל גיל 16 ואינו מחוסן – יחויב בבידוד. ילדים עד גיל 16 יכולים להיכנס בהצגת בדיקת קורונה
מדינה כתומה –  השבים ממנה (למעט העומדים בקריטריונים המפורטים למעלה) מחויבים בבידוד מלא
רפובליקה דומיניקנית עד 72 שעות לפני הטיסה V X X טופס כניסה לרפובליקה הדומיניקנית מדינה כתומה –  השבים ממנה (למעט העומדים בקריטריונים המפורטים למעלה) מחויבים בבידוד מלא
שוודיה עד 48 שעות לפני הטיסה X X מתחת לגיל 18 • אסרה כניסת ישראלים בשלב זה
מדינה כתומה –  השבים ממנה (למעט העומדים בקריטריונים המפורטים למעלה) מחויבים בבידוד מלא
שוויץ עד 72 שעות לפני הטיסה מהשנה האחרונה אין כניסה למחלימים מתחת לגיל 12 טופס כניסה לשוויץ • אסורה כניסת ישראלים לא מחוסנים (כולל מחלימים). ילדים עד גיל 18 יוכלו להיכנס בליווי הורים מחוסנים.
מדינה כתומה –  השבים ממנה (למעט העומדים בקריטריונים המפורטים למעלה) מחויבים בבידוד מלא
תאילנד (פוקט) עד 72 שעות לפני הטיסה ולמחוסנים בלבד X  אין כניסה למחלימים עד גיל 18 ניתן להצטרף להורים מחוסנים. אין פטור מבדיקה תעודת כניסה COE – תאילנד 1. יש להזמין מראש מקום לינה מורשה למשך 14 הימים הראשונים בפוקט.
2. נוסעים מגיל 6 ומעלה נדרשים לבצע בדיקת קורונה נוספת בשדה התעופה לאחר הנחיתה, על חשבון הנוסע, אחריה ישהו במלון בבידוד עד לקבלת תוצאה שלילית (טווח הבידוד עד 24 שעות). מי שיימצא בבדיקה זו חיובי לקורונה, יועבר לבידוד בביה״ח.
3. לא ניתן לצאת מפוקט לשאר תאילנד לפני שהות של 7 ימים ביעד, היציאה תתאפשר לאחר ביצוע בדיקת קורונה נוספת וקבלת תוצאה שלילית.
4. ביטוח בריאות הכולל כיסוי לקורונה
5. נוסעים שמגיעים למעל שבוע מחויבים לבצע בדיקה נוספת ביום ה6-7 של השהייה וביום ה-12-13 של השהייה
מדינה כתומה –  השבים ממנה (למעט העומדים בקריטריונים המפורטים למעלה) מחויבים בבידוד מלא

סרטון הנחיות משרד הבריאות לטסים לחו״ל:

מודגש כי אין הכתבה מהווה כל אישור על ההנחיות העדכניות והדרישות המלאות ליעדים אליהם טסים. בסמוך לכל נסיעה נדרש לוודא את ההנחיות ולקבל מחברת התעופה איתה טסים את כל המסמכים והדרישות התקפים לנסיעה. 

לידיעות, חדשות ועדכונים נוספים, בקרו באתר פספורטניוז אתר חדשות התיירות והתעופה של ישראל.

עקבו אחרי פספורטניוז בפייסבוק, בטוויטר, בלינקדאין, באפליקציה וב-google.news

שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin

השאירו תגובה לפוסט

26 מחשבות על “המדריך לטסים לחו״ל: כל ההנחיות העדכניות ליעדים הפתוחים לישראלים”

   1. רואי אזולאי

    נפתחה לישראלים והתווספה לטבלה

 1. ציפי

  מה קורה עם שוויץ
  לא ראיתי אותה באף רשימה
  תודה

  1. רואי אזולאי

   בטבלה מופיעות מדינות שפתוחות לישראלים. רוסיה אינה פתוחה לישראלים בשלב זה.

   1. לאון.

    חזרה מרומניה צריך בידוד היא ירוקה אז למה צריך.

 2. יאיר לנדסברג

  איפה קנדה? אינה מופיעה בשום התייחסות לנסיעות לחו”ל.

 3. איציק דינסטג

  אני טס לרוסיה עם דרכון ישראלי ב9.9 .האם יש מיגבלה כלשהי?
  אני מבין שצריך לעשות בדיקה 72 שעות לפני 9.9 נופל מיד לאחר יומיים חג
  של ראש השנה. מתי לעשות בדיקה והיכן.

 4. עומר

  ספרד וגאורגיה לא הוצאה ב31.8 מרישמת המדינות בסיכון גבוהה האסורות לנסיעה?

 5. ישראל ישראלי

  מה נשאר לגבי כניסה לארץ ממדינה בסיווג כתום למחלימים בחצי שנה האחרונה בחו”ל?

 6. נתנאל

  אם אני נמצא פחות מ72 שעות במדינת היעד האם אני צריך בדיקה כשאני חוזר?
  אשמח לתשובות!

 7. Gadi

  האם ניתן להכנס לפורטוגל בטיסה מאיטליה ולאחר שהייה של 10 ימים באיטליה?
  תודה

 8. מאיר

  האם צריך למלא טופסי כניסה למדינות שוויץ ואוסטריה

 9. יהלומית

  שלום,
  אני נוסעת עם ארבעת ילדיי מתחת לגיל 12 (שלושה עם תו ירוק ואחד לא) לג’נבה שוויץ אך יוצאים לטייל באלפיים הצרפתיים.
  אנו צריכים למלא אחר הוראות הקורונה של שוויץ או צרפת?
  תודה

 10. עטרה מואטי

  האם צריך בידוד בהגעה לצרפת אם יש תו ירוק אחרי 3 חיסונים?

 11. אהרון

  רועי היקר אם תוכל לעזור לי אני מחלים פלוס חיסון אחד לפני שש חודשים האם אני צריך בדיקה לפני היציאה לקפריסין ובנחיתה? (הרי הם מחייבים בדיקות מחלימים תודה רבה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אשר מפר את תנאי השימוש לרבות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.

רוצים לדעת כל מה שחם בעולם התיירות והתעופה?

הצטרפו לשירות הניוזלטר שלנו לקבלת עדכונים 24/7

התיירות חוזרת!

הרשמו למבזקי פספורטניוז וקבלו את העדכונים והחדשות הכי חמות של עולם התיירות והתעופה בארץ ובעולם.