התוכנית של אלשטיין: מכירת ישראייר ב-2020

בחברת אי. די.בי הבינו כי התוכניות למכור את ישראייר עד סוף השנה הקרובה כבר לא יצאו אל הפועל ובונים כעת על מכירה עד סוף שנת 2020. בין המקורות עליהם החברה מתבססת בשנה הבאה: סכום של 186 מיליון שקל ממכירת אי.די.בי תיירות

ישראייר. צילום: שמעון ז'יטאר

 

באי.די.בי לא הצליחו למכור את  חברת ישראייר כפי שתכננו. אך מסתבר כי מבחינת בעל הבית, אדוארדו אלשטיין, התכנית למכור את חברת התעופה ובכלל את אי.די.בי תיירות עדיין עומדת בעינה.

בדו"ח הכספי לרבעון השני של אי.די.בי פיתוח שפורסם אמש (שבת) בשעת לילה מאוחרת, החברה מציינת את מקורות הכספיים שהיא בונה עליהם עם פרוט מדויק.

על פי הדו"ח עולה כי בחברת האם כבר לא בונים על תקבולים ממכירת  אי.די.בי תיירות עד  לסוף דצמבר 2019 כפי שחשבו בתחילה, אך לפי התכניות החברה מתכננת כעת לקבל על מכירת ישראייר כסף עד סוף דצמבר 2020.

החברה נוקבת שוב במספר של 186 מיליון שקל, אותו היא מצפה לקבל בגין מכירת חברת התיירות, בין 1 בינואר 2020 עד 31 בדצמבר 2020.

החברה מציינת כי היא בונה באותה תקופה לקבל סך הכול כ-578 מיליון שקל כאשר הסכום מורכב גם מהזרמת כסף מבעל השליטה אלשטיין בסך של כ-70 מיליון שקל, סך של כ-157 מיליון שקל בגין מכירת מניות חברת הביטוח כלל, וכן סך של 18 מיליון שקל בגין תקבולי ריבית אגרת חוב מדולפין וכאמור סך של 186 מיליון שקל על מכירת אי.די.בי תיירות.

כזכור במרוצת השנה האחרונה התנהלו מספר מו"מ מתקדמים למכירת החברה, דבר שבסופו של דבר לא צלח. אלשטיין לא קיבל את המחיר שרצה, לא הסכים להתפשר. לאחר שהגיע אמש להסדר מול מחזיקי האג"ח מה שמנע אזהרת עסק חי בדו"ח של אי.די.בי פיתוח, וכעת הוא יוכל שוב להתנהל בלי לחץ למכור באופן מידי את חברת התיירות ויוכל לעשות זאת בשנה הקרובה, ובתנאים ובמחיר שהוא רוצה.

לקריאת כתבות נוספות סביב מכירת ישראייר הקליקו כאן

 

צילום: shutterstock

נושאים שמוזכרים בידיעה