התיירות פורחת ברומניה: 5.2 מיליון תיירים במחצית הראשונה של השנה

בתשעת החודשים הראשונים של השנה תנועת הנוסעים בתעופה הבינלאומית בנמלי רומניה זינקה בכ-8% לעומת אשתקד והסתכמה ביותר מ-14.5 מיליון נוסעים. ישראל היא מדינת המקור השנייה לתיירות הבינלאומית ברומניה אחרי גרמניה

בוקרשט. צילום Shutterstock

 

נמלי התעופה של רומניה רשמו בתשעת החודשים הראשונים של השנה מספר שיא של 16.62 מיליון נוסעים, גידול של 7.8% לעומת התקופה המקבילה אשתקד, עפ"י הרשות הלאומית לסטטיסטיקה של רומניה.

תנועת הנוסעים בתעופה הבינלאומית גדלה אף יותר (8.6%) בהשוואה לתקופה המקבילה אשתקד, והסתכמה ב-14.52 מיליון.

נמל התעופה הגדול של רומניה, אוטופני בוקרשט, רשם כ-10.5 מיליון נוסעים בתשעת החודשים הראשונים של השנה, ואחריו נמל התעופה של קלוז' נאפוקה עם 2.06 מיליון נוסעים, ונמל התעופה של טימישוארה עם 1.16 מיליון נוסעים.

נראה כי בסוף השנה מספר הנוסעים הכולל ישבור את השיא של שנה שעברה, שעמד על 20.3 מיליון נוסעים, וזאת בזכות הפריחה של חברות הלואו-קוסט-"וויזאייר", ריינאייר ו"בלו אייר", שקידמו מאד את התיירות הבינלאומית לרומניה.

עפ"י הרשות הלאומית לסטטיסטיקה של רומניה, במחצית הראשונה של השנה הגיעו למדינה יותר מ-5.2 מיליון תיירים, כשגרמניה היא מדינת המקור המובילה עם 144,700 תיירים, ואילו ישראל היא מדינת המקור השנייה עם 120,200 תיירים, ואחריה איטליה עם 112,500 תיירים.

היעדים המרכזיים המועדפים לשהייה ע"י התיירים הזרים ברומניה הם: בוקרשט, ברשוב, קלוז' וקונסטנצה.

 

 

 

 

 

 

נושאים שמוזכרים בידיעה