הממשלה אישרה הגדלת מספר העובדים הזרים במלונאות

כפי שפורסם הבוקר בפספורטניוז, הממשלה קיבלה את ההצעה, במסגרתה נקבעה מכסה של עד 2,000 עובדים זרים מנוסים. הגדלת המכסה נעשית במטרה להתמודד עם הביקוש הגובר לחדרי לינה, וזאת לאור העלייה המשמעותית במספר התיירים לישראל

כפי שפורסם הבוקר בפספורטניוז, הממשלה קיבלה היום (א') את הצעת ראש הממשלה, בנימין נתניהו ושר התיירות, יריב לוין, להגדיל את מכסת העובדים הזרים בתחום המלונאות.

במסגרת ההצעה, נקבעה מכסה של עד 2,000 עובדים זרים מנוסים, שיועסקו בענף המלונאות במקצועות החדרנות, וזאת בהתאם להסכמים בילטראליים אותם יוביל משרד החוץ. החלטת הממשלה מצטרפת להחלטה קודמת של הממשלה, בדבר הגדלת מכסת העובדים הירדנים שעובדים באזור אילת. הגדלת המכסה תיעשה, תוך הבטחה לשמירה ולעידוד העובדים הישראלים לעסוק בתעשיית התיירות הישראלית. יישום ההחלטה אינו צפוי לפגוע בתעסוקת ישראלים, וכי הצעות אלו יסייעו במענה למצוקת כוח האדם בתעשיית התיירות, הוזלת יוקר הנופש ויקדמו את המשך פיתוח התיירות, כמנוע צמיחה כלכלי.

היעדר כוח אדם בתפקידי חדרנות היא אחת הבעיות המכבידות ביותר על תפעול המלונות בישראל – בעיה שהתגברה לאור העלייה המשמעותית במספר התיירים הנכנסים לישראל, שהגיעה לשיא כל הזמנים בשנה שעברה עם מעל 3.6 מיליון תיירים. ההצעה לאפשר הגדלה של מכסת העובדים הזרים לענף, התקבלה לאחר מאמצים רבים, בעשור האחרון, של הממשלה והתאחדות בתי המלון, לעידוד ישראלים לעסוק במקצוע. יישום ההצעה צפוי להעלות את רמת השירות הניתנת בבתי המלון, להעלות את הפריון בענף ולהוזיל את עלות הנופש.

שר התיירות יריב לוין: "התיירות הנכנסת לישראל ממשיכה לעלות ולשבור שיאים, המלונות מלאים בהתאם, ובעקבות ההקלות והמענקים שאנו נותנים להקמת מלונות אנו רואים גם תנופה חסרת תקדים בבניית חדרי מלון אחרי שנים של סטגנציה. החסם העיקרי עמו אנו מתמודדים הוא המחסור בכוח אדם, ולכן קיבלה הממשלה היום את ההצעה המשותפת למשרד ראש הממשלה ולמשרד התיירות להגדיל את מכסת העובדים הזרים לתחום המלונאות, ובכך לתת מענה למצוקת כוח האדם ולמחסור בעובדים במקצועות החדרנות והניקיון".