התראה: תקיפות סייבר ממוקדות כנגד מגזר המלונאות

מערך הסייבר הלאומי מזהיר כי מגזר המלונאות הוא יעד אטרקטיבי עבור קבוצות תקיפה וריגול סייבר. הפורצים משיגים גישה לרשת ה-Wi-fi של המלון או בית הארחה ובכך פורצים למערכות המלון ולמכשירי האורחים המשתמשים ברשת

צילום: 123rf

מערך הסייבר הלאומי מזהיר, כי מגזר המלונאות הוא יעד אטרקטיבי לתקיפות ממוקדות כנגדו לצורך איסוף מידע עסקי.

הסיבה לכך היא העובדה שמלונות, בתי הארחה, סוכנויות נסיעות וחברות שירותים ממגזר זה שומרים מידע אישי ופיננסי רב השייך ללקוחותיהם.

נסיעות עסקים גורמות לבעלי תפקידים, חלקם בכירים מאוד, לעבוד מחוץ לסביבת העבודה הארגונית המוגנת והנתמכת, בסביבה שרמת אבטחתה אינה ידועה, העלולה לאפשר גישה של גורמים עוינים למידע רגיש, הן במחשבי המנהלים עצמם והן בשרתי חברות המלונאות המשרתות אותם.

בשנה החולפת כזכור פורסמו שני אירועי דלף שכללו מספר גבוה מאוד של רשומות, מרשתות המלונאות Accor ו-Starwood, והעמידו בסכנה מידע רגיש של לקוחות וחברות מכל רחבי העולם.

מזה למעלה מעשור מוכרים מתווי תקיפה על ידי קבוצות תקיפה וריגול סייבר כנגד  מגזר המלונאות.

קבוצות התקיפה מנצלות את שהותם של אורחים עסקיים בכירים במלונות יוקרה, ותוקפות אותם במטרה לגנוב מידע אישי ופיננסי הן של הבכירים עצמם, והן של החברות והארגונים אותם הם מייצגים, באמצעות השגת גישה לרשת ה-Wi-fi של המלון.

אף שאין מדובר בתופעה חדשה, המודעות בקרב מנהלים וגורמים בכירים נוספים בארגונים השונים, לסיכונים הנובעים משימוש ברשתות WI-FI ציבוריות, עודנה נמוכה.

כנסו לקרא על הסטארטאפים שנלחמים בהונאות סייבר בענף התיירות והתעופה.

 

נושאים שמוזכרים בידיעה