וירג'ין אטלנטיק רוכשת את חברת התעופה Flybe

הרכישה מתבצעת באמצעות קבוצת הרכישה, קונקט איירווייס, הכוללת את וירג'ין אטלנטיק (30%), קבוצת סטוברט (30%) וחברת 'סיירוס קפיטל' (40%), תמורת 2.2 מיליון ליש"ט בלבד, ותפעיל את החברה תחת המותג וירג'ין אטלנטיק

וירג'ין אטלנטיקוירג'ין אטלנטיק. צילום 123rf

כפי שפרסמנו בחודש נובמבר, חברת התעופה הבריטית האזורית, Flybe, הודיעה שהיא עומדת למכירה, אחרי שנקלעה לקשיים פיננסיים, וחברת וירג'ין אטלנטיק ניהלה מו"מ לרכישתה. בסוף השבוע האחרון המגעים הושלמו, וקבוצת הרכישה, קונקט איירווייס, הכוללת את וירג'ין אטלנטיק (30%), קבוצת סטוברט (30%) וחברת 'סיירוס קפיטל' (40%), רכשה את Flybe ב-2.2 מיליון ליש"ט בלבד, ותפעיל את החברה תחת המותג של וירג'ין אטלנטיק.

חברת Flybe, שהמטה שלה באקסיטר באנגליה, הוקמה ב-1969 והטיסה כ-8 מיליון נוסעים מדי שנה בשנים האחרונות, בטיסות פנים בבריטניה וליעדי נופש באירופה ממגוון נמלי תעופה בבריטניה.

סכום הרכישה הזול במיוחד, 2.2 מיליון ליש"ט, לעומת שווי בורסאי של 36 מיליון ליש"ט בסוף השבוע האחרון, נובע מהתחייבות קבוצת הרכישה לפרוע את חובותיה של Flybe, שהסתכמו ב-82 מיליון ליש"ט, נכון לחודש ספטמבר 2018.

בשלב ראשון קבוצת הרכישה, קונקט איירווייס, תלווה 20 מיליון ליש"ט לחברת Flybe למימון פעילות שוטפת, ובהמשך תשקיע בחברה סכום נוסף של 80 מיליון ליש"ט. קבוצת הרכישה גם תרכוש את קבוצת סטוברט, חברת התעופה האזורית שהפעילה זה מכבר מספר טיסות עבור Flybe, ואת עסקי הליסינג של חברת 'סיירוס קפיטל'.

קונקט איירווייס הצהירה, שמטרתה ליצור "רשת תעופה פנים בריטית תחת המותג וירג'ין אטלנטיק", שתרחיב את פעילות החברה, המתמקדת עתה בטיסות ארוכות טווח, גם לרשת קווי פנים מקיפה ברחבי בריטניה. עוד לפני הרכישה התקיים שיתוף פעולה בין Flybe לוירג'ין, שהפעילה עבורה טיסות המשך בנמלי הית'רו ומנצ'סטר, ומעתה תחל להפעיל את כל הטיסות של Flybe תחת המותג וירג'ין אטלנטיק.

נושאים שמוזכרים בידיעה