חברת “קונדור” בדרך לקבוצת לופטהנזה?

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin
מנכ"ל קבוצת לופטהנזה, אמר כי בכוונת הקבוצה לרכוש את 'קונדור', חברת התעופה של תאגיד התיירות תומס קוק, המתכנן למכור את חברות התעופה שלו. במקביל, נראה כי הסיכויים של לופטהנזה להשקיע בחברת אליטליה פחתו משמעותית

לא מכבר פרסמנו בפספורטניוז כי תאגיד התיירות האירופי הענק, תומס קוק, הודיע כי בכוונתו למכור את חברות התעופה שלו כדי להתמקד בעסקי המלונאות והתיירות.

בנתיים, קבוצת לופטהנזה בראשותו של המנכ”ל, קרסטן שפור, לוטשת עיניים לעבר חברת ‘קונדור’, חברת תעופת הנופש של התאגיד הפועלת בעיקר בגרמניה.

קרסטן שפור אמר השבוע, כי קבוצת לופטהנזה מעוניינת להשתלט על  קונדור “בדרך כזאת או אחרת, אם זה באמצעות רכישה או באמצעות פשיטת רגל, וזה יכול להוות תוספת למספר המטוסים שלנו בבסיסי הפעילות בפרנקפורט ובמינכן”.

שפור הוסיף, כי עפ”י הערכת הקבוצה, כ-15% מהביקוש בבסיסי הפעילות של הקבוצה מופנים לטיסות נופש ופנאי. בעוד בציריך בשווייץ חברת הבת של סוויס, אדלווייס אייר, עונה על הביקוש, בגרמניה השוק מתחלק כיום בין אירו-ווינגס של קבוצת לופטהנזה לבין קונדור של תאגיד תומס קוק.

רלף טקנטרופ, מנכ”ל קונדור, ציין כי עדיין לא ברור, כיצד תאגיד תומס קוק יתקדם בהליך מכירת חברות התעופה שלו, והוא הוסיף שקונדור, בראשה הוא עומד, מצויה בעיצומה של חשיבה והתלבטות לגבי הפיצול שלה לשתי יחידות נפרדות, לטיסות לטווח קצר וטיסות לטווח ארוך.
קרסטן שפור גם דיווח שקבוצת לופטהנזה מתרחקת מהשקעה פוטנציאלית באליטליה, ולמרות שהייתה מעוניינת לארגן מחדש את פעילות החברה האיטלקית, הסיכויים לכך פחתו משמעותית. “אישית נראה לי כי עם הממשלה הנוכחית של איטליה קשה למצוא פתרון רציונלי עבור חברת אליטליה”, הוא הדגיש.

עקבו אחרי פספורטניוז בפייסבוק, בטוויטר וגם, באפליקציה

שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin

השאירו תגובה לפוסט

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

רוצים לדעת כל מה שחם בעולם התיירות והתעופה?

הצטרפו לשירות הניוזלטר שלנו לקבלת עדכונים 24/7

  • flying sport 2020

כתבות פופולריות

החדשות הכי חמות של עולם התיירות והתעופה

אני מעוניין לקבל חדשות, עדכונים והודעות פרסומיות מפספורטניוז.