טורנדו בספרד: שדות תעופה נסגרו, אלפים פונו מבתיהם

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin
הסופה הקשה ביותר בספרד מאז 1987 גרמה להפסקת שרותי הרכבות, כבישים הוצפו וטיסות הוסטו ממיורקה לנמלי תעופה אחרים. שדות התעופה של אלמירה ומורסיה נסגרו אתמול לשעות ארוכות. גם הרכבת בין ברצלונה ומדריד נעצרה והרכבות באזורי ולנסיה ומורסיה הושעו חלקית

 

סופת טורנדו בספרד.

מאז יום רביעי ניתכים גשמי עוז בדרום-מזרח ספרד, באזורי אלמירה, מורסיה ואנדלוסיה.

עד עתה דווח על חמישה הרוגים. כבישים הוצפו, שלושה שדות תעופה נסגרו לשעות אחדות, נהרות עלו על גדותיהם ובתים הוצפו. 3,500 איש פונו אתמול, יום ששי, מבתיהם. התחזית היא שהסופה תנוע באיטיות מערבה לכיוון פורטוגל.

בתקשורת הספרדית שודרו צילומים בהם נראו אנשי שירותי החירום המשתמשים באופנועי מים (ג'ט-סקי) כדי לבחון את מצבן של מנהרות שהוצפו בדרכים המהירות. סרטונים נוספים הראו מכוניות נסחפות בידי זרמי מים חזקים.  כוחות צבא שהסתייעו במסוקים וסירות גוייסו כדי לסייע בחילוצם של נפגעים באזורים שהוצפו.

שדה התעופה של פלמה דה-מיורקה הושבת חלקית אתמול, יום שישי. 22 טיסות שהיו אמורות לנחות באי הוסטו לשדות תעופה ספרדיים אחרים. גם שדות התעופה האזוריים של אלמירה ומורסיה היו סגורים אתמול במשך שעות אחדות.

הפעילות בקו הרכבת בין ברצלונה ומדריד נעצרה גם היא. שירות הרכבות באזורי ולנסיה ומורסיה הושעה בחלקו.  פרננדו לופז מיראס, ראש ממשלת מורסיה, אמר לטלוויזיה הספרדית ש"המצב נותר קריטי מאוד". בתי הספר נסגרו ברחבי אזור ולנסיה, במורסיה ובחלקים מאנדלוסיה.

סופת הטורנדו שפגעה בדרום מזרח ספרד לוותה ברוחות שמהירותן הגיעה ל-100 קמ"ש. הסופה מתוארת כגרועה מאז 1987 עת בתוך 12 שעות ניתכו על עיירה אחת בקרבת ולנסיה 250 מ"מ של גשם.

שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin

השאירו תגובה לפוסט

לתגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

רוצים לדעת כל מה שחם בעולם התיירות והתעופה?

הצטרפו לשירות הניוזלטר שלנו לקבלת עדכונים 24/7

פרסומים נוספים מאותה קטגוריה

  • flying sport 2020

כתבות פופולריות

החדשות הכי חמות של עולם התיירות והתעופה

אני מעוניין לקבל חדשות, עדכונים והודעות פרסומיות מפספורטניוז.