הטיסה הארוכה בעולם נחתה הבוקר בסידני

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin
'מיזם הזריחה', 'Project Sunrise', יצא לדרך בטיסת מבחן בין ניו יורק לסידני, שנמשכה 19 שעות ו-6 דקות בדיוק. החברה, שחנכה בשנה האחרונה את הקו בין פרת' ללונדון, טיסה של 17 שעות, בודקת את השקת הקווים ארוכים יותר, בין סידני לניו יורק ובין סידני ללונדון

לעלות למטוס ביום שישי ולרדת ממנו ביום ראשון – זו חוויה יוצאת דופן, שחוו בסוף השבוע כמה עשרות נוסעים ואנשי צוות של חברת קוואנטס במסגרת טיסת ניסוי של ‘מיזם הזריחה’, הבוחנת את ההשלכות של טיסה ממושכת של כ-20 שעות על הנוסעים והצוות.

מטוס הדרימליינר של קוואנטס, עם 4 טייסים ו-6 דיילים, וכ-30 נוסעים, אנשי תקשורת ונסיינים, יצא ביום שישי, מניו יורק, ונחת הבוקר בסידני.

כידוע, חברת התעופה האוסטרלית, קוואנטס, חנכה בשנה האחרונה את קו הטיסה הישיר הארוך, בין פרת’ ללונדון, טיסה של 17 שעות, ובכוונתה לפתוח אף קווים ארוכים יותר, שהטיסה בהם תימשך 19-20 שעות רצופות, בין סידני לניו יורק ובין סידני ללונדון, ולפני קבלת החלטה סופית בנושא היא בודקת את ההשלכות השונות של טיסה ארוכה כזאת.

אלן ג’ויס, מנכ”ל קבוצת קוואנטס, מציין: “עם כל מטוס חדש המאפשר לנו לטוס למרחק גדול יותר, שואלים אותנו באופן טבעי על גורם הנוחות. העובדה, שהטיסה הארוכה ביותר שלנו כיום, בין פרת’ ללונדון, זוכה לשביעות הרצון הגבוהה ביותר של הנוסעים, מעידה שניתן להעניק שירות טיסה לטווח ארוך מאד, שהנוסעים ייהנו ממנו”.

לגבי ‘מיזם הזריחה’ אומר ג’ויס: “מיזם זה מותח את הגבולות אף רחוק יותר. אנחנו מודעים לכך שיש צורך לחשיבה רבה על ההרגשה הטובה של הצוות ושל הנוסעים, הנמצאים באוויר כמעט 20 שעות”.

טיסת המבדק התנהלה במעקב רפואי ונפשי מדוקדק, בשותפות עם חוקרי שינה, בטיחות ויצירתיות, הבודקים את הטייסים והצוות במהלך הטיסה.

הטייסים והדיילים עברו סריקת מוח (EEG) במהלך הטיסה כדי לבדוק את תגובותיהם, והם נדרשו אף למלא יומן של זמני ישנוניות וערנות במהלך הטיסה.

כמו כן, אנשי הצוות מסרו דגימות שתן לפני הטיסה, במהלכה ולאחר סיומה, כדי לבחון את רמות המלטונין שלהם, ואילו בקוקפיט היו מותקנות מצלמות, שבחנו במהלך כל הטיסה את תגובותיהם ופעילויותיהם של הטייסים.

גם הנוסעים זכו למעקב ולצילום התנהגויותיהם במהלך הטיסה, והם צויידו גם במכשירים מיוחדים, שבחנו את תנועותיהם ואת חשיפתם לאור.

זוהי טיסת המבדק הראשונה, וקוואנטס כבר קבעה שתי טיסות מבדק נוספות: אחת מניו יורק לסידני ואחת מלונדון לסידני.

עקבו אחרי פספורטניוז בפייסבוק, בטוויטר, בלינקדאין, באפליקציה וב-google.news

שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin

השאירו תגובה לפוסט

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

רוצים לדעת כל מה שחם בעולם התיירות והתעופה?

הצטרפו לשירות הניוזלטר שלנו לקבלת עדכונים 24/7

פרסומים נוספים מאותה קטגוריה

  • flying sport 2020

כתבות פופולריות

החדשות הכי חמות של עולם התיירות והתעופה