יורוקונטרול מתריע מפני טילים במזרח הים התיכון בימים הקרובים

לאור האיומים של טראמפ לתקוף בסוריה בטילי שיוט ואיומי הנגד של פוטין להפעיל טילים נגדיים, סוכנות הפיקוח התעופתי האירופית מעדכנת: "מומלץ שכל הטיסות הנוחתות או ממריאות מביירות במסלול מעל לניקוסיה יקחו בחשבון התרעה זו"

צילום: 123rf

סוכנות הפיקוח התעופתי האירופית, יורוקונטרול, הזהירה חברות תעופה, שטסות במזרח הים התיכון, משיגור טילים אפשרי לסוריה בשלושת הימים הקרובים.

יורוקונטרול מציינת שטילי שיוט אויר-קרקע עשויים להיות משוגרים באזור ומלבד הסיכון קיימת גם אפשרות להפרעות בציוד הניווט של מטוסים.

נשיא ארה"ב, דונלד טראמפ, התריע כי הוא עומד לבצע פעולה צבאית נגד סוריה ונשיאה בשאר אסד, בעקבות השימוש בנשק כימי נגד המורדים בפרברי דמשק.

יורוקונטרול לא פירטה את מקורות איום הטילים, וכידוע, גם הרוסים הודיעו כי ישיבו במתקפת טילים נגדית, אם האמריקנים יפעילו טילים נגד סוריה.

באתר יורוקונטרול  צוין: "עקב הביצוע האפשרי של תקיפות אוויריות נגד סוריה באמצעות טילי שיוט ו/או טילי אויר קרקע, ב-72 השעות הקרובות, והאפשרות להפרעה זמנית של ציוד ניווט הרדיו, יש לשקול היטב כל תכנון של פעילות טיסה באזור מזרח הים התיכון/ניקוסיה."

רשויות התעופה בארה"ב, בריטניה, צרפת וגרמניה, כבר פרסמו אזהרות לחברות תעופה שטסות מעל סוריה והאזור. המודעות לסכנות הטילים למטוסים עלתה בקרב חברות תעופה בעקבות יירוט הטיסה של מלזיה איירליינס ע"י טיל קרקע אוויר מעל אוקראינה ב-2014, כשכל 298 נוסעי המטוס נספו.

עפ"י העדכון האחרון של יורוקונטרול: "מומלץ שכל הטיסות הנוחתות או ממריאות מביירות במסלול מעל לניקוסיה יקחו בחשבון התרעה זו".