ישראייר מציגה: הרבעון הטוב ביותר בתולדות החברה

על אף החרפת התחרות בענף, רבעון שלישי היסטורי לישראייר. מחזור המכירות קפץ ל- 144 מליון דולר לעומת כ- 129 מליון דולר אשתקד. הרווח הנקי טיפס ל-15 מיליון דולר לעומת כ-11 מליון דולר אשתקד. סירקיס: "מלאי הערכה לצוות העובדים המדהים שלנו שבשנה מאתגרת זאת הצליח לרשום רווח שיא של כל הזמנים"

אורי סירקיסאורי סירקיס וישראייר

קבוצת ישראייר מדווחת על הרבעון השלישי הטוב ביותר בתולדותיה וזאת על אף החרפת התחרות בענף ועליה במחירי תשומות הייצור.

מחזור המכירות של הקבוצה ברבעון השלישי של 2018 היה כ- 144 מליון דולר לעומת כ-129 מליון דולר אשתקד. גידול של 12%.
הרווח הגולמי ברבעון עלה לכ- 24 מליון דולר לעומת כ-20 ברבעון המקביל אשתקד. עליה של 20%.
ה- ebitda הסתכמה בכ- 18 מליון דולר לעומת כ-15 מליון דולר ברבעון המקביל אשתקד. גידול של 20%.
הרווח הנקי ברבעון עמד על כ-15 מליון דולר לעומת כ-11 מליון דולר ברבעון המקביל אשתקד גידול של 36%.
בישראייר מציינים כי השיפור בתוצאות הרבעון נבע בשל היערכות שבוצעה בחציון הראשון של השנה וכללה בין היתר: פתיחת יעדים חדשים, קליטת שני מטוסים נוספים – מטוס אייבאס 320 לחיזוק הפעילות הבינלאומית ומטוס ATR לחיזוק הפעילות הפנים ארצית ביעדי חיפה ואילת, הגדלת מספר המושבים במטוסים מ-174 ל-180 מושבים במטוס- גידול של כ-3.5 אחוזים וצמצום מצבת כ"א בכ-3 אחוזים.

 

בתשעת החודשים הראשונים של השנה גדלו הכנסות החברה לכ- 296 מליון דולר לעומת כ- 270 מליון אשתקד. הרווח הגולמי מתחילת השנה ירד ל- 34 מליון דולר לעומת 36 מליון אשתקד. הירידה נובעת מהשחיקה במחיר הממוצע שנגרמה בחציון הראשון של השנה.
הרווח הנקי בתשעת החודשים הראשונים ירד ל- 8 מליון דולר לעומת 11 מליון אשתקד.
לדברי אורי סירקיס מנכ"ל קבוצת ישראייר: "תוצאות הרבעון מביאות לידי ביטוי שורה ארוכה של פעולות שבוצעו במטרה לתת מענה לתחרות הגוברת ולהגדיל את כושר התחרות של החברה בשנים הבאות. אנו מלאי הערכה לצוות העובדים המדהים שלנו שבשנה מאתגרת זאת הצליח לרשום רווח שיא של כל הזמנים.
ישראיר לא שוקדת על שמריה ומבצעת בימים אלו שורה של פעולות והתאמות נוספות שנועדו להבטיח לבעלי המניות ולעובדים רמת רווחיות דומה גם בשנים הבאות."

סמנכ"ל הכספים של הקבוצה יוני צברי מסר כי תוצאות הרבעון השלישי באו לידי ביטוי אף בהיקף החוב נטו של הקבוצה לבנקים והקבוצה רשמה קיטו נוסף של כ-8 מליון דולר לעומת השנה שעברה. היקף החוב הכספי נטו לבנקים עמד בסוף הרבעון על כ-13 מליון דולר בלבד. רמת החוב הנמוכה תאפשר לחברה לממש את תכנית ההשקעות השאפתנית שלה בתחום התיירות וההצטיידות.

צילום: 123rf

 

נושאים שמוזכרים בידיעה