ישראייר: “נשקול עתירה לבג”ץ נגד התקנות על יציאות ישראלים מהארץ”

אופרן גם ב...
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin
בישראייר זועמים על החלטת הממשלה:" סעיף 12(8) לחוק הקורונה החדש, איננו מסמיך את הממשלה לאסור כליל טיסות לחו"ל, אלא מסמיך אותה אך להטיל מגבלות על הפעלת כלי טייס, וטיסות מסוג זה"
ישראייר בג
צילום: 123rf

בישראייר שוקלים להגיש עתירה לבג”ץ נגד ממשלת ישראל על התקנות האוסרות על יציאות ישראלים מהארץ, בטיסות למדינות ירוקות
בחברה אומרים כי :”היום הסתבר, כי הממשלה עומדת לקבל החלטה, שתאסור על ישראלים לצאת, בתקופת הסגר, בטיסות למדינות ירוקות.
החלטה כזאת, ככל שתאושר ותתקבל, תפגע קשות בחברות התעופה ובתושבי ישראל ובמיוחד במי שכבר קנה כרטיסי טיסה ושירותי קרקע, למדינות ירוקות על פי המתווה שאושר בממשלה אך לפני זמן קצר”.
בישראייר  עוד טוענים כי: “קבלת החלטה כזו תהווה חריגה מסמכותה של הממשלה, כפי שעוגנה בסעיף 4 ל״חוק הקורונה החדש״ שנחקק בחודש יולי השנה.
החוק מסמיך את הממשלה, להתקין תקנות, ובמסגרתן להטיל מגבלות, אם שוכנעה כי הדבר דרוש לשם מניעת הדבקה בנגיף בקרב הציבור, בצמצום התפשטותו, בצמצום היקף התחלואה, או הגנה על אוכלוסיות בסיכון, והכל רק לתקופה ובמידה הדרושות לצורך השגת המטרות האמורות, לאחר שנשקלו חלופות להשגתן, והפגיעה בזכויות ובמשק”.
עוד מציינים בחברת התעופה כי: “איסור יציאת ישראלים בטיסות למדינות ירוקות – אין בו כדי להשיג את המטרות האמורות בחוק, ולפיכך, תקנות שיקבעו איסור כאמור, יהוו חריגה מסמכות”.
עוד תטען ישראייר כי בכל הנוגע לאיסור הפעלת הטיסות למדינות ירוקות לא נשקלו זכויות תושבי ישראל וחלופות להשגת המטרות, במיוחד ביחס למי שכבר קנה כרטיסי טיסה ושירותי קרקע, ואף בשל כך התקנות חורגות מסמכות.
“יתרה מזאת, סעיף 12(8) לחוק הקורונה החדש, איננו מסמיך את הממשלה לאסור כליל טיסות לחול, אלא מסמיך אותה אך להטיל מגבלות על הפעלת כלי טייס, וטיסות מסוג זה.
הממשלה מוסמכת להטיל מגבלות על הפעלת כלי טיס, בהתאם לתו הכחול, כגון חובת עטית מסכות, ביצוע חיטוי במטוסים וחובת ביצוע בדיקות קורונה לטסים לחול לחלק מהמדינות הירוקות וכיוצא באלו. איסור מוחלט של טיסות למדינות ירוקות אינו עולה בקנה אחד עם החוק המסמיך”.
לטענת ישראייר: “נסיעה מהבית במכונית לשדה התעופה, ביצוע מקדים של בדיקת קורונה, קבלת תוצאה שלילית להימצאות הנגיף, הגעה לשדה התעופה בן גוריון המנוטר, המפוקח והמצולם, והטיסה למדינה ירוקה, די בהן כדי להתמודד עם התפשטות המגפה כראוי.
מגבלות אלו מהוות חלופות, המאזנות כנדרש בין הצורך למנוע את התפשטות המגיפה לבין זכויות תושבי ישראל, במיוחד מחזיקי הכרטיסים שרכשו ושלמו על הטיסות והשירותים בחו”ל”.
בישראייר אופטימיים :”אנו משוכנעים, כי רגישותה של שרת התחבורה והבטיחות בדרכים, תת אלוף מירי רגב, לצרכי הנוסעים, להפסד הכספי שייגרם להם כתוצאה מביטולי הטיסות והחופשות, והדאגה לחברות התעופה הישראליות, יביאו לשינוי המיוחל בהחלטות שעומדות להתקבל בשעות קשות אלו לתעשיית התעופה”.

מטוסי ישראייר
מטוסי ישראייר. צילום: עידו וכטל

 

עקבו אחרי פספורטניוז בפייסבוק, בטוויטר, בלינקדאין, באפליקציה וב-google.news

שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin

השאירו תגובה לפוסט

5 מחשבות על “ישראייר: “נשקול עתירה לבג”ץ נגד התקנות על יציאות ישראלים מהארץ””

  1. סודות

   ברגע שאישרו קיום הטיסות, אסור ןמנוע מאף ישראלי או זר לצאת מישראל. אין בכך שום עניין בריאותי. מדובר בסגר השקר. כל המקורבים ובעלי הקשרים יוצאים מבארץ.

 1. עניין של זמן

  הסגר הוא שקר. כל המגזרים התיבוריים ממשיכים לקבל רובם שכר מכוניות צמודות, נהנים מתנאים…דופקים את העצמאיים והעניים.
  אין שום מצב שבגץ יסכים לאפשר מניעה של אזרחים לצאת מישראל. כאשר הטיסות מתקימות. טריק של משרד התחבורה שיעלה למדינה ביוקר כספית במידה ולא תסיר אותו.

 2. הנה התוצאה

  ההתחנפות לשרת התחבורה, תת אלוף במיל. העלתה לה את הגאווה, החמירה את התנאים כולל טפבי תצהיר קנסות ועבירה פלילית. מדינה של מטורללים, מי מתעסק ביציאה מישראל, שכל הגורמים המקצועיים טוענים שאחן לזה כל בעיה בריאותית. טירוף מערכות.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

רוצים לדעת כל מה שחם בעולם התיירות והתעופה?

הצטרפו לשירות הניוזלטר שלנו לקבלת עדכונים 24/7

כתבות פופולריות

החדשות הכי חמות של עולם התיירות והתעופה