יש לכם MacBook Pro ישן? לא תוכלו להעלותו לטיסה

הסוכנות האירופית לבטיחות תעופה אוסר על העלאת הלפטופ של אפל לטיסות בגלל סכנת התלקחות סוללות הליתיום שבו. מחברת אפל נמסר שמדובר במכשירים אשר נמכרו בין ספטמבר 2015 לפברואר 2017

צילום: 123rf

בעקבות החלטתה של רשות התעופה הפדרלית של ארה"ב (FAA), בחודש יוני האחרון. הודיעה הסוכנות לבטיחות הטיסה באיחוד האירופי (EASA) שגם היא אוסרת על העלאתם למטוס של מחשבים ניידים של MacBook Pro בגודל של 15 אינץ', שהסוללות שלו צויינו בהודעת ריקול (RECALL) של יצרנית המחשבים, אפל, בשל סיכון שריפה אפשרי.

הודעתה של אפל דיברה על "מספר מוגבל של יחידות ישנות יותר של MacBook Pro בגודל של 15 אינצ'ים", שנמכרו בעיקר בין ספטמבר 2015 לפברואר 2017. אפל ציינה שלמחשבים הניידים הללו יש סוללה שעלולה "להתחמם ולהוות סיכון בטיחות אש".

ההודעה של הסוכנות לבטיחות תעופה של האיחוד האירופי מזהירה את חברות התעופה למלא אחר תקנות שפורסמו ב-2017 המחייבות לכבות מכשירי אלקטרוניקה (סמארטפונים, טאבלטים, מצלמות ומחשבים ניידים) עם סוללות ליתיום שהיו ביחס אליהן הודעות ריקול או שנמצאו בהן פגמים.

אפל הציעה להחליף בחינם את הסוללות שנזכרו, וניתן לעשות זאת על ידי העברתן לחנות של אפל או שליחתן למרכז התיקונים של החברה. לקוחות יכולים לבדוק אם המחשב הנייד שלהם הוא בין המכשירים שנזכרו על ידי בדיקת הדגם והמספר הסידורי באתר של אפל.

 

נושאים שמוזכרים בידיעה