שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter

"כשממשלות מודיעות לאנשים שמותר להם לנסוע, מיד מתחילות לזרום הזמנות"

עפ"י סקר תיירותי, ההכרזות של ממשלות יוון, פורטוגל וספרד, על פתיחת עונת תיירות הקיץ, הובילה לקפיצה מיידית בהזמנת כרטיסי טיסה מהן ואליהן. לתשומת לב שרי הבריאות, התחבורה והתיירות שלנו!
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin
יוון
האי סנטוריני. צילום: 123rf

ההודעות של ממשלות מדינות דרום אירופה, שהן משתוקקות לקבל את פני התיירים בעונת הקיץ, עוררו קפיצה מיידית בהזמנות הטיסה הבינלאומיות ליוון, פורטוגל וספרד לחודשים יולי-אוגוסט.
במשך החודשים אפריל ומאי שוק התעופה היה בהשבתה מוחלטת וכמעט לא הוזמנו טיסות למרות הפרסומים של חברות התעופה, אך לקראת סוף מאי הדברים החלו להשתנות, עפ"י ניתוח של חברת הסקרים התיירותית, VFR & Expat travelers.
ב-20 במאי הכריז קיריאקוס מיצוטאקיס, ראש ממשלת יוון, כי המדינה תפתח את שעריה לתיירים זרים החל ב-1 ביולי. יומיים לאחר מכן הודיע שר החוץ של פורטוגל, אוגוסטו סנטוס סילבה, כי גבולות המדינה ייפתחו לשכנים האירופיים ב-15 ביוני, ולמחרת, פדרו סאנצ'ס, ראש ממשלת ספרד, אמר כי המדינה תיפתח מחדש לתיירות חוץ בחודש יולי.
בתגובה להכרזות הממשלתיות הרשמיות השווקים הגיבו מייד. בין 20 במאי ל-3 ביוני, מספר הזמנות כרטיסי הטיסה הבינלאומיים ליוון עלה מ-0 ל-35% לעומת התקופה המקבילה בשנת 2019. מ-22 במאי עד 3 ביוני, מספר כרטיסי הטיסה הבינלאומיים לפורטוגל עלה מ-0 ל-35% לעומת אותה תקופה בשנת 2019, ואילו מ-23 במאי עד 3 ביוני העלייה בספרד הגיעה ל-30%.
ניתוח מדוקדק מגלה, כי היה דפוס התאוששות דומה מאוד בכל היעדים. נוסעי הפנאי אחראים לחלק הארי של הכרטיסים החדשים, אך ההתאוששות הייתה חזקה במיוחד בקרב הנוסעים לביקור חברים וקרובי משפחה. בקבוצה זו, כרטיסי הטיסה ליוון, פורטוגל וספרד, הגיעו לרמות מרשימות של 89%, 87% ו-54% בהתאמה לעומת 2019.
חברת הסקרים מגיעה למסקנה חד משמעית: "כשממשלות אומרות לאנשים שמותר להם לנסוע, מייד מתחילות לזרום הזמנות".
ואולי זה מסר ברור לממשלת ישראל, לשרי הבריאות, התחבורה והתיירות. הודעה על מועדים לפתיחת התיירות הבינלאומית תפעל מיידית לתחילת התאוששות עסקי הענף בארץ.
עם זאת, מגלה הסקר, רמות ההזמנה לחופשות בדרום אירופה ביולי-אוגוסט, הנמוכות יחסית לעומת 2019, מצביעות על כך שאנשים רבים עדיין לא ששים לטוס. ההזמנות ביוון, פורטוגל וספרד, בהתאמה, עמדו על 49.8%, 52% ו-53.5% בתחילת חודש יוני 2019, נתונים המעידים כי הן מסוגלות להציל את תיירות הקיץ שלהן.

רוצים לדעת כל מה שחם בתיירות ותעופה?

הצטרפו לניוזלטר ותקבלו את החדשות והעדכונים של עולם התיירות והתעופה לתיבת המייל

השאירו תגובה לפוסט

2 תגובות

  1. PCR. בכל כניסה לכל מדינה. על חשבון הנוסע, שימתין במלון או בבית עד לתשובה ואם תהיה שלילית, לא יהיה צורך בבידוד. זה צריך לידון ביאטא.

  2. זה תמיד נדמה בלתי אפשרי עד שעושים את זה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אשר מפר את תנאי השימוש לרבות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.

התיירות חוזרת!

הרשמו למבזקי פספורטניוז וקבלו את העדכונים והחדשות הכי חמות של עולם התיירות והתעופה בארץ ובעולם.