שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin

עוד ועוד מדינות אירופיות לא יגבילו כניסת תיירים ישראלים מחוסנים

האיחוד האירופי המליץ למנוע כניסת תיירים ממדינות בסיכון גבוה, וביניהן ארצות הברית וישראל, אך מדינות אירופיות, וביניהן: קרואטיה, אירלנד, ספרד, צ'כיה, רומניה, יוון וקפריסין, וגם צרפת ואיטליה, הודיעו שאינן מתכוונות למנוע כניסת תיירים מהמדינות "המסוכנות"
דרכון חיסון
תעודת חיסון. צילום: 123rf

בהמשך לקרואטיה ולספרד, שהודיעו שאינן מתכוונות לאמץ את המלצת האיחוד האירופי למנוע כניסה של תיירים מהמדינות, שצורפו השבוע לרשימת המדינות בסיכון אפידמיולוגי גבוה, כפי שפרסמנו, גם אירלנד הודיעה רשמית, שאינה מאמצת את ההמלצה.
משרד הבריאות באירלנד ציין כי אין בכוונתו לבצע שינויים בכללי הכניסה למדינה בהתבסס על המלצת מועצת האיחוד האירופי.
"ההמלצה של האיחוד האירופי אינה מחייבת והמדינות החברות שומרות על השליטה בהגבלות הגבול שלהן", נכתב בהודעה האירית הממשלתית.
נכון להיום, המגיעים לאירלנד עם הוכחת חיסון תקפה אינם כפופים לבדיקות או לבידוד, והם חייבים רק למלא טופס 'איתור נוסעים', כמקובל במדינות רבות.
גם צ'כיה הודיעה שלא תגביל כניסת תיירים ישראלים מחוסנים, כולל הילדים שלהם שאינם מחוסנים, אך תמנע כניסת מחלימים ולא מחוסנים, וכמוה גם רומניה, שתקבל תיירים מחוסנים ללא מגבלות.

כידוע, 6 מדינות צורפו השבוע לרשימת המדינות המסוכנות: ארצות הברית, ישראל, קוסובו, לבנון, מונטנגרו וצפון מקדוניה.
מרבית מדינות אירופה, עפ"י אמצעי התקשורת האמריקאים, מתלבטות אם לאמץ את ההמלצה של האיחוד ולמנוע כניסת תיירים אמריקאים, המהווים פקטור כלכלי משמעותי בהכנסות מתיירות, למרות שארצות הברית עדיין לא מתירה כניסת תיירים אירופיים.
ישראל במצב דומה מאד לארצות הברית, למרות שהתיירים הישראלים אינם מניבים היקף דומה של הכנסות למדינות אירופה כמו האמריקאים, גם ישראל סגורה עדיין בפני תיירים אירופיים.

בהמשך להמלצת האיחוד האירופי, גם רשויות יוון פרסמו את מגבלות הכניסה המעודכנות לנוסעים מסוימים החל מה-31 באוגוסט, ובשלב זה יוון החליטה לא להוציא את המדינות 'המסוכנות' החדשות מרשימת המדינות הבטוחות.
יתר על כן, בין ישראל ויוון יש הסכם תיירות הדדי, כמו גם עם קפריסין, שאיפשר בעבר ומאפשר גם עתה כניסה של תיירים ישראלים, גם כשישראל אינה מדינה ירוקה, ואף אם יוחמרו התנאים, התיירים הישראלים יידרשו לכל היותר להגיע עם תוצאת בדיקה שלילית.
עפ"י WALL STREET JOURNAL, גם צרפת ואיטליה הודיעו, שאינן מתכוונות לשנות את תקנות הכניסה שלהן בתקופה הקרובה לתיירים אמריקאים, וככל הנראה, גם התיירים הישראלים המחוסנים לא יהיו יוצאי דופן וכניסתם למדינות אלו לא תוגבל.

שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin

השאירו תגובה לפוסט

תגובה אחת

  1. באיזה תאריך בחודש תשיעי יהיה שוב עדכון של האיחוד האירופי ? איפה אפשר למצוא את הנתון הזה?

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אשר מפר את תנאי השימוש לרבות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.

רוצים לדעת כל מה שחם בתיירות ותעופה?

הצטרפו לניוזלטר ותקבלו את החדשות והעדכונים של עולם התיירות והתעופה לתיבת המייל

התיירות חוזרת!

הרשמו למבזקי פספורטניוז וקבלו את העדכונים והחדשות הכי חמות של עולם התיירות והתעופה בארץ ובעולם.