לקראת פסח: אזהרת המסע של המטה ללוחמה בטרור

המטה ממליץ לקראת חגי האביב שלא לבקר בסיני, טורקיה, פיליפינים ולאפריקה. על דרום תאילנד: "איום קונקרטי גבוה מאוד, להימנע מביקור ולצאת את האזור בהקדם האפשרי, להיזהר בבנגקוק". על סיני :"גורמי אלקאעידה מעודדים פגיעה ביעדים ישראלים"

אזהרת המסע לסיני של המטה ללוט"ר הינה ברמת האיום החמורה ביותר. צילום: 123rfאיום קונקרטי גבוה -סיני. צילום: 123rf

 

המטה ללוחמה בטרור פרסם אזהרות מסע לקראת חג הפסח, יום העצמאות ושבועות.

המטה מציין כי קיים איום קונקרטי גבוה מאוד לגבי סיני, דרום תאילנד, חבל קושמיר בהודו וקורא לציבור בישראל להימנע מביקור במדינות האלה.

במטה מציינים כי: "למרות הירידה המשמעותית בהיקף הטרטר באירופה נותר בעינו האיום מצד "לוחמים זרים" השבים למדינותיהם, או מצד גורמים מקומיים בהשראת רעיון הג'האד".

עוד מוסיפים לגבי אירופה כי: "איראן וגורמי חזית מטעמה ממשיכים לפעול לביסוס תשתיות לביצוע פיגועים ופועלים בעיקר כנגד "מתנגדי משטר" באירופה, ע"פ החלטה איראנית תשתיות אלה עלולות לשמש גם לפיגועים כנגד יעדים ישראלים".

לגבי סיני מזהירים במטה :"לצד התארגנויות פעילות של "המדינה האסלאמית", גורמי אלקאעידה פעילים במרחב ומעודדים פגיעה גם ביעדים ישראלים. אזהרת המסע החמורה (רמה 1) על סיני, עודנה תקפה".

לגבי תורכיה, מצרים וירדן במטה ללוחמה בטרור מוסיפים: "נוכחות ומאמץ לפיגועים מצד פעילי ג'האד עולמי, והתארגנויות מקומיות, כמו גם חשש מפני פיגועים מצד בודדים בהשפעת התרחשויות בישראל ובזירה הפלסטינית". על תורכיה בפרט כותבים במטה אזהרה: "להימנע מביקורים ולצאת בהקדם האפשרי. התיירים הישראלים השוהים כעת בתורכיה מתבקשים להימנע מהגעה לאתרי תיירות הומי אדם".

על הודו, חבל קושמיר מזהירים במטה כי: "ממומלץ להימנע מכל ביקור ולשוהים בחבל לצאת ממנו לאלתר. בנוסף לכך בשל איומי טרור פוטנציאלים ברחבי הודו כולה, מומלץ למטיילים ישראליים הנוסעים להודו לנקוט בצעדי ערנות וזהירות, בהתאם לכללי התנהגות מומלצים בחו"ל".

על דרום תאילנד מזהירים במטה כי: "להימנע מביקור ולצאת את האזור בהקדם האפשרי. בנוסף להמלצה לעיל, למטיילים הישראלים הנוסעים לתאילנד מומלץ לנקוט בצעדי ערנות וזהירות, בעיקר בבנגקוק ובדגש על רחוב הקואסן".

על הפיליפינים והאי מינדנאו וקבוצת איי סולו מציינים במטה: "להימנע מכל ביקור שהוא ולצאת את האי לאלתר".

לגבי אפריקה גם מוסיפים במטה ללוחמה בטרור: "הרחבת פעילות ישראל ביבשת מגדילה את הסיכון לישראלים ובעיקר במדינות המגרב (מרוקו, תוניסיה ), הסאהל, קניה ומערב היבשת (ניגריה), שם פעיל במיוחד ארגון "בוקו חראם".

כך לגבי ניירובי וקניה בכלל: "להימנע מביקור ולצאת את המרחב בהקדם האפשרי".

 

אזהרת מסע לקשמיר. צילום 123rf

לגבי מרוקו ממליצים :"לדחות נסיעות שאין חיוניות למדינה".

נושאים שמוזכרים בידיעה