"מדוע לא הופעל שירות פינוי מוסק עבור תושבי אילת"

חה"כ יעל גרמן במכתב לראש הממשלה מעלה את שאלת הפינוי המוסק מהעיר הדרומית לבית החולים סורוקה או לבתי החולים במרכז הארץ. גרמן: "היום, לאחר כחצי שנה מאז סגירת שדה דב, אנו רואים את הנזקים הגדולים שנגרמו לעיר ותושביה"

אילת. צילום: 123rf

חה"כ יעל גרמן (יש עתיד), בפניה לראש הממשלה בנימין נתניהו בנושא הפעלת שירות פינוי מוסק עבור תושבי אילת.

במכתבה אומרת גרמן: "היום, לאחר כחצי שנה מאז סגירת שדה דב, אנו רואים את הנזקים הגדולים שנגרמו לעיר ותושביה. אין ספק כי הפתרונות שניתנו אינם נותנים מענה נאות לעיר אילת הנמצאת במרחק של כ-240 ק"מ מביה"ח סורוקה וכ-321 ק"מ מבתי החולים הגדולים שבמרכז הארץ. אחת הבקשות של תושבי העיר, של ראשיה ושל משרד הבריאות היא הקצאת מנחת מסוקים קבוע והפעלת שירות פינוי מוסק מאילת ולאילת. המשמעות היא הקצאת מסוק שיעמוד 7\24 לטובת התושבים למקרה של פינוי דחוף לביה"ח למרכז הארץ. הנסיעה באמבולנס אורכת שעות מתישות ולעיתים מסכנות חיים."

לדבריה בתאריך 04.08.2019 נערכה ישיבת ממשלה, ובה אושרה תוכנית רב-שנתית לאילת בהיקף מצטבר של 530 מיליון שקל. על פי משרד הבריאות, הפעלת שירות פינוי מוסק תעלה למדינה כ-8 מיליון שקל בשנה לצד השקעה חד פעמית של 5 מיליון שקל לצורך הקמת המנחת.

גרמן הוסיפה: "נראה כי ראש הממשלה בחר שלא להעלות במסגרת ההעברות התקציביות שהיו עד סוף השנה, ואם היה רואה ראש הממשלה ואיתו שר הבריאות בנושא חשיבות היו פותרים זאת במסגרת ההעברות תקציביות בוועדת הכספים והיו מוצאים לכך פתרון ולא ממשיכים בסיכון חיי אדם."

 

נושאים שמוזכרים בידיעה