מיסי תיירות: כמה תשלמו במדינות אירופה השונות?

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin
לא רק ברצלונה, ונציה, אמסטרדם ומיורקה מטילות מס על עומסי התיירות. כמעט כל מדינות אירופה, במיוחד ביעדי התיירות האטרקטיביים, מטילות מס על התיירים כדי לשמור על הסביבה ועל התשתיות מפני פגעי התיירות. הפרטים והסכומים בכתבה להלן

כידוע, היצף התיירות הגואה ביעדים אטרקטיביים במיוחד משבש את חיי התושבים המקומיים וגורם נזק לסביבה ולתשתיות באותם יעדים. כדי להילחם בתופעה ההולכת וגוברת הרשויות הלאומיות והמקומיות ביעדי התיירות הפופולריים הטילו מיסי תיירות ייחודיים, ואף ממשיכות להעלות אותם מעת לעת, כדי להרתיע ולצמצם את היקף התיירות.

עפ”י נתונים סטטיסטיים חלקיים, מיסי התיירות אינם מצמצמים את מספר התיירים, אבל מספקים הכנסה נוספת לרשויות כדי לטפל במפגעים הסביבתיים הנגרמים מהתיירות הגואה. למשל, באיים הבלאריים, בעיקר מיורקה, מאז שהוטל מס התיירות לפני יותר משנתיים, מספר התיירים קפץ בשנה שעברה ל-13.8 מיליון לעומת 12.9 מיליון בשנה הקודמת.

השנה הוטלו מיסי תיירות במגוון יעדי תיירות עמוסים. ונציה, הסובלת מגאות עצומה של תיירים יומיים, מטילה על כל תייר מס של בין 2.5 אירו ל-10 אירו, תלוי בעונות השנה, וזאת מלבד מס התיירות המוטל על האורחים במלונות, כמקובל בכל איטליה.

ברצלונה הטילה לאחרונה מס חדש, נוסף, על אירוח במלונות. 0.75 אירו ללילה לאדם במלון 3 כוכבים, 1.25 אירו במלון 4 כוכבים, ו-2.5 אירו במלון 5 כוכבים.

אמסטרדם החליטה להטיל החל בשנה הקרובה מס נוסף של 3 אירו לכל אורח לכל לילה במלונות העיר, נוסף למס הקיים בסך 7% מהעלות הכוללת, וזאת בנוסף למיסים המוטלים על מבקרי יום המגיעם לעיר באוניות או בספינות נהר.

להלן רשימת מיסי התיירות העיקריים הנהוגים במדינות אירופה, כשבמרבית המדינות ילדים פטורים מהמס.

אוסטריה – מס על כל לינת לילה במלון, כולל קרוואנים ואתרי קמפינג, עפ”י המקום והמחוז – החל מ-0.15 אירו ועד 3.02 אירו ללילה בווינה ובזלצבורג.

בלגיה – מס על כל לינת לילה במלון, עפ”י העיר. למשל, אנטוורפן – 2.39 אירו ללילה, ברוז’ – 2 אירו ללילה, גנט – 2.50 אירו ללילה, בריסל – בין 2.50 ל-7.50 אירו ללילה לפי מיקום ודירוג המלון.

בולגריה – מס עירוני או אזורי עפ”י רמת המלון – לרוב פחות משווי של 1 אירו ללילה לאורח.

קרואטיה – מס על כל לינה עפ”י דירוג המלון – בשווי של 0.50 עד 1 אירו ללילה לאורח.

צרפת – מס על כל לינה עפ”י רמת המלון – החל מ-0.20 אירו ועד 4 אירו ללילה, כאשר בפריס המס גבוה ב-10% מהמקובל בשאר אזורי המדינה.

גרמניה – מס בין 0.50 ל-5 אירו ללילה או 5% מהמחיר הכולל, תלוי בסוג המלון, החדר והמיקום. למשל, בברלין המס 5% ואילו במינכן אין כלל מס תיירות.

יוון – מס התיירות חדש יחסית, החל מ-2018. המס מדורג – החל מ-0.50 אירו ללילה בדירות או במלונות ברמה נמוכה, ועד 4 אירו לאורח ללילה במלונות 5 כוכבים.

הונגריה – מס תיירות רק בבודפשט בגובה 4% מהסכום הכולל.

איטליה – המס על כל לינה עפ”י המקום ורמת המלון. ברומא, למשל, בין 3 אירו ל-7 אירו ללילה לאורח.

הולנד – המס על כל לינה עפ”י המקום ורמת המלון. באמסטרדם המס גבוה במיוחד, 7% מהסכום הכולל, והחל מ-2020 3 אירו נוספים ללילה לאורח.

פורטוגל – מס תיירות רק בערים המרכזיות: ליסבון ופורטו. בליסבון 1 אירו ללילה לאורח, ובפורטו, החל מחודש מרץ השנה, 2 אירו ללילה לאורח.

רומניה – מס קבוע של 1% מהסכום הכולל, כשבאתרי תיירות המס מוטל רק על הלילה הראשון.

סלובניה – מס של 0.60 אירו עד 2.50 אירו ללילה לאורח, עפ”י המקום ורמת המלון.

ספרד – בכל המדינה המס נע בין 1 אירו ללילה לאורח, בקמפינג או בהוסטלים, ל-4 אירו במלונות 4-5 כוכבים. באיים הבלאריים, באיביזה ובמיורקה, המס כפול. גם בחבל קטלוניה, ובבירה ברצלונה, המס גבוה יותר מאשר בשאר ספרד, ועלול להגיע ל-2.5 אירו נוספים לאורח ללילה.

שווייץ – המס מוטל על כל התיירים, אך קיימים הבדלים בין הקנטונים השונים. בדרך כלל, על כל לילה לאורח מס של 2.50 פרנקים שווייצריים.

עקבו אחרי פספורטניוז בפייסבוק, בטוויטר, בלינקדאין, באפליקציה וב-google.news

שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin

השאירו תגובה לפוסט

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

רוצים לדעת כל מה שחם בעולם התיירות והתעופה?

הצטרפו לשירות הניוזלטר שלנו לקבלת עדכונים 24/7

פרסומים נוספים מאותה קטגוריה

  • flying sport 2020

כתבות פופולריות

החדשות הכי חמות של עולם התיירות והתעופה