ממשלת אוסטריה נתבעת על אחריותה להידבקות בקורונה

אופרן גם ב...
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin
אתר הסקי אישגל Ischgl, כזכור, היה מוקד הפצת הנגיף ברחבי אירופה, כשאלפי גולשים נדבקו בקורונה, ולפחות 32 נפטרו. עפ"י כתב התביעה, ממשלת אוסטריה התעכבה בסגירת האתר
Ischgl
עיירת הסקי Ischgl. צילום: 123rf

ב-7 במרץ דווח לראשונה על נדבקים בנגיף הקורונה באתר הסקי האוסטרי הפופולרי, אישגל Ischgl, אך ההוראה לסגור את האתר לא ניתנה עד 13 במרץ. יתר על כן, מאוחר יותר רשות הבריאות האוסטרית פרסמה, שהיו מקרי הדבקה באתר הסקי כבר ב-5 בפברואר.
כפי שפורסם בכל אמצעי התקשורת באירופה, חובבי סקי רבים מכל רחבי היבשת חזרו למדינותיהם והדביקו אלפים בנגיף הקורונה, לאחר שבילו בחופשת סקי באישגל. עפ”י הנתונים, אלפים נדבקו באתר, ו-32 מהם אף נפטרו.
זו העילה לתביעות ראשוניות נגד ממשלת אוסטריה של 4 אנשים, שנדבקו בקורונה באתר, וטוענים כי הממשלה הייתה יכולה למנוע חלק גדול מההידבקויות, לו הייתה סוגרת את האתר מוקדם יותר.
ארבע התביעות המבקשות פיצויים בסך של עד 100,000 אירו הוגשו ע”י האגודה להגנת הצרכן, שהתריעה כי תביעות נוספות יבואו בעקבותיהן.
האגודה להגנת הצרכן טוענת כי פרובינציית טירול, בה שוכנת אישגל, הגיבה לאט מדי, טעתה בתגובה ואולי נכנעה ללחץ של ענף התיירות שלא לפעול במהירות, עפ”י סוכנות הידיעות AP.
האגודה מציינת, כי פנו אליה 6,170 אנשים מ-40 מדינות, שהיו באתר אישגל באותה תקופה. בסביבות 80% מהנופשים באתר קיבלו תוצאות חיוביות בבדיקת קורונה, וכאמור, 32 מהם אף נפטרו.

עקבו אחרי פספורטניוז בפייסבוק, בטוויטר וגם, באפליקציה

שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin

השאירו תגובה לפוסט

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

רוצים לדעת כל מה שחם בעולם התיירות והתעופה?

הצטרפו לשירות הניוזלטר שלנו לקבלת עדכונים 24/7

פרסומים נוספים מאותה קטגוריה

  • flying sport 2020

כתבות פופולריות

החדשות הכי חמות של עולם התיירות והתעופה

אני מעוניין לקבל חדשות, עדכונים והודעות פרסומיות מפספורטניוז.