מנכ"לית Flybe, שנמכרה לוירג'ין אטלנטיק, פורשת

קריסטין אורמייר-וידנר, מנכ"לית חברת התעופה, שנקלעה לחובות כבדים, נמכרה ל'קונקט איירווייס' - וירג'ין אטלנטיק, החליטה לפרוש, אחרי שטיפלה במחויבויות החברה ודאגה לעתיד העובדים

צילום: shutterstock

מעט מאוד נשים מנהלות חברות תעופה. בבריטניה היו שתיים עד לאחרונה: קרוליין מק'קול, שניהלה את חברת איזי ג'ט במשך 7 שנים, עד שעזבה בשנה שעברה לטובת ניהול רשת הטלוויזיה הבריטית, ITV.

קריסטין אורמייר-וידנר ניהלה במשך יותר משנתיים את חברת Flybe, שנקלעה לקשיים ולחובות כבדים ונמכרה בחודש פברואר לחברת 'קונקט איירווייס', שותפות של וירג'ין אטלנטיק, סטוברט וקרן סירוס, וממשיכה לפעול תחת כנפי וירג'ין אטלנטיק.

בחודשים האחרונים מאז המכירה עמלה אורמייר-וידנר ללא לאות כדי להבטיח את המחויבות כלפי לקוחות Flybe גם תחת הבעלות החדשה, ובמיוחד לדאוג לפרנסתם העתידית של העובדים ולקרן הפנסיה שלהם. אחרי שהשלימה את משימתה, ולמרות בקשה של הנהלת העל החדשה, החליטה לפרוש וב-15 ביולי תסיים את תפקידה.

עם פרישתה של קריסטין אורמייר-וידנר, 4 חברות תעופה אירופיות מנוהלות עתה ע"י נשים.

אן ריגיי, מנכ"לית אייר פראנס, שמונתה לתפקיד בדצמבר האחרון, מריה חוסה הידלגו גוטייארז, בתו של מייסד אייר אירופה, מנהלת את החברה המשפחתית, כריסטינה פרסטר, שמונתה אשתקד ע"י קבוצת לופטהנזה למנכ"לית חברת בריסל איירליינס, ונטלי סטובלר, המנהלת מזה יותר מ-3 שנים את חברת הלואו-קוסט, טרנסאוויה צרפת.

נושאים שמוזכרים בידיעה