מנכ"ל ישרוטל: "תוך 4-5 שנים נהיה קרובים למיצוי בישראל"

"ולכן יש היגיון כלכלי לשים רגל בחו"ל", כך אמר הבוקר (א') ליאור רביב, מנכ"ל רשת ישרוטל במסיבת עיתונאים. לדבריו, ישרוטל תקים מלון חדש באילת ושוקלת להיכנס לתחום האכסניות: "זה סגמנט שמעניין אותנו. אם נכנס, נעשה את זה סטייל ישרוטל". ומה אמר על סגירת שדה דב?

מנכל רשת ישרוטל, ליאור רביב, הבוקר במסיבת עיתונאים. צילום ספיר פרץ זילברמןמנכל רשת ישרוטל, ליאור רביב, הבוקר במסיבת עיתונאים. צילום ספיר פרץ זילברמן

"רשת מלונות ישרוטל תתברג בעתיד לרביעייה או אפילו לשלישייה של המעסיקים הגדולים בארץ", כך אמר הבוקר (א') ליאור רביב, מנכ"ל רשת מלונות ישרוטל, במסיבת עיתונאים שכינס בטרקלין העסקים של מלון רויאל ביץ' בתל אביב. הסיבה למסיבה, היא סיכום נתוני שנת 2018 והצגת תכניות ההתרחבות של הרשת בשנים הקרובות.

לדברי רביב, ישרוטל סיימה את שנת 2018 עם 10 בתי מלון, 4,222 חדרים ו-5,400 עובדים. לעומת זאת, בשנת 2025, שש שנים מהיום, הרשת תעמוד, לדבריו, על 30 בתי מלון, 5,700 חדרים ו-6,800 עובדים. "אנחנו חברה עתירת כ"א ולפיכך אנחנו חברה שמאוד חשובה להתפתחות המשק הישראלי, בכל ההיבטים. 44% מהמחזור של ישרוטל שולם בגין שכר, וזה לא מעט בחיים של עסק".

ישרוטל סיימה את 2018 עם מחזור ההכנסות הגדול בתולדותיה שהסתכם ב-1.44 מיליארד שקל לעומת 1.32 מיליארד שקל בשנת 2017, עליה של 9%; וכן, עם רווח תפעולי שצמח ל-357 מיליון שקל לעומת 317 מיליון שקל ב-2017, גידול של 12%. הרווח הנקי זינק ב-22%, מ-134 מיליון שקל ב-2017 ל-164 מיליון שקל ב-2018. גם מניית החברה מציגה עלייה משמעותית, והיא נסחרת בבורסה במחיר של 55 שקלים, זינוק של כ-50% מסוף שנת 2017. ועל הנתונים הכספיים של הרשת אמר רביב: "אני לא מתבייש שישרוטל היא חברה רווחית, למרות שבארץ זה לא פוליטיקלי קורקט להגיד את זה".

עוד לדברי רביב, ישרוטל שומרת על המלונות שלה במצב מעולה. הכי טוב ואין דומה להם. אנשים לא מסתפקים היום במלונות של פעם ואנחנו מקבלים משובים טובים מהאורחים שלנו. אין אף חברה בארץ שמשקיעה סכומי כסף מטורפים כמו שאנחנו משקיעים.

במסיבת העיתונאים פירט רביב את תכנית ההתרחבות של הרשת במסגרתה כדלקמן:

ב-3 השנים הקרובות ייפתחו 3 מלונות חדשים:

1.מלון קדמא בשדה בוקר – יהיה המלון הראשון בניהולה של הרשת. יוקם סמוך לצריף בן גוריון, על דרך הבשמים. המלון, הצפוי להיפתח כבר בתחילת השנה הבאה, יוקם במבנה חאן נבטי, במרכזו "נווה מדבר" עם בריכה חיצונית מוקפת צמחייה ו-163 חדרים וסוויטות ברמת 4 כוכבים. עיצוב המלון יתכתב עם הסביבה הטבעית המדברית, ויציג צבעי אדמה, עץ ואבן הן בחדרים והן בשטחים הציבוריים הנרחבים, בהם גם נישות ישיבה בנויות להירגעות. עוד במלון: מתחם ספא, חמאם טורקי רחב ידיים, ומרכז כנסים ואירועים. בישרוטל מדגישים כי מלון קדמא יהווה פנינה תיירותית עבור אוהבי המדבר, חובבי הטיולים והאטרקציות המדבריות, משפחות ונופשים המבקשים חופשה מדברית אותנטית לצד אירוח מוקפד, המזוהה עם רשת ישרוטל.

2.עין בוקק בים מלח – המלון, השלישי במספר של הרשת בים המלח, יהיה מלון סוויטות היוקרה הראשון של ישרוטל בים המלח, בהשקעה של 45 מיליון שקלים. המלון יצטרף לקבוצת מלונות היוקרה של הרשת הכוללת את מלונות רויאל ביץ' אילת ותל אביב, בראשית, כרמים, אוריינט ירושלים, מצפה הימים ואחוזת יערות הכרמל. במלון, הכולל רצועת חוף צמודה, יהיו 43 סוויטות יוקרתיות וסוויטה נשיאותית עם בריכה פרטית שגודלה מעל 100 מ"ר. בישרוטל מבטיחים שהמלון ייבנה כך שישתלב בנוף הערבה וים המלח, וישמור על בנייה נמוכה של שתי קומות. הסוויטות יקיפו בריכה חיצונית גדולה, כאשר לקומות התחתונות תהיה גישה ישירה אליה, ומרפסות החדרים העליונים יפנו אליה ואל נוף ים המלח מצד אחד, ונוף הרי אדום מהצד השני. בתוך המלון ייבנו מסעדה חלבית, ספא, חדר כושר וטרקלין. לדברי רביב, "יש קהל שמחפש יוקרה בים המלח, מה שלא היה שם מעולם". על הכוונה, של רשת מלונות סטאי של האחים נקש לפתוח מלון יוקרה בים המלח, אמר רביב: "למיטב ידיעתי הם צפויים לשפץ מבנה קיים ולא לבנות מלון חדש מהיסוד. לשפץ מלון זה דבר אחד ולבנות מלון חדש זה דבר אחר".

מלון יוקרה של ישרוטל בים המלח. הדמייה יחצ

מלון יוקרה של ישרוטל בים המלח. הדמייה יחצ

3.דיזנגוף 99, תל אביב – המלון ייבנה ברחוב דיזנגוף 99 בהשקעה כוללת של כ-150 מיליון שקל בבעלות משותפת עם חברת "בנייני העיר הלבנה". במלון, שישתרע על פני שטח של 1.2 דונם, יהיו 130 חדרי אירוח וסוויטות והוא ישלב, בעיצוב שלו, בין החדש והישן בעיר תל אביב, ויעניק ביטוי למשמעות ההיסטורית של הבניין בתרבות הקולנוע הישראלית (הסרט "דיזנגוף 99" אשר צולם באתר זה). את הפרויקט יוביל האדריכל בר אוריין שיקפיד על שימור המבנה.

מלון דיזינגוף 99, ת"א. הדמייה יחצ

מלון דיזינגוף 99, ת"א. הדמייה יחצ

בנוסף לאלה, ישרוטל שוקדת על הקמת 5 בתי מלון נוספים שאת תכנונם ובנייתם החלה כבר בשנה שעברה:

1.מבנה השק"ם ביפו

2.מגדל ליאון בטיילת תל אביב

3.צפון הירקון

4. אחד העם פינת נחלת בנימין

5. כיכר ציון בירושלים (ברמת 4 כוכבים)

לדברי רביב, בשנת 2019 ישרוטל תשקיע בנכסיה כ-210 מיליון שקלים, לשימור, שיפוץ וחידוש המלונות.

"מצפה הימים יהפוך למלון כשר"

ומה באשר למלון מצפה הימים שהנמצא בימים אלה בהליך שיפוץ מקיף? לדברי רביב, "קנינו את מצפה הימים במצב לא מי יודע מה. סגרנו אותו לשיפוץ מקיף והוא יפתח בספטמבר 2019 כחלק מקבוצת האקסלוסיב של הרשת". לדברי רביב, ישרוטל החליטה להפוך את מצפה הימים, שיכלול 117 חדרים לעומת 98 חדרים שהיו שם קודם כניסתה, למלון כשר. "הכשרות היא כדי להיות מסוגלים לקבל קבוצות. בלי קבוצות, אין מלון שיכול לשרוד היום. בתוך ת"א אין כזו בעיה. אפשר להיות עם מלונות לא כשרים אבל מלונות שנסמכים על קבוצות, משטרה, צבא וכיו"ב – נזקקים לכשרות". עוד לדברי רביב, תיירות החוץ אף היא רוצה כשרות. "טיולי בר מצווה וארגונים יהודיים מחפשים את הכשרות. בנושא הכשרות, תל אביב זה סיפור אחד והפריפריה זה סיפור אחר".

"טירוף לסגור את שדה דב. מישהו פה השתגע"

על הכוונה לסגור את שדה התעופה שדה דב אמר רביב: "זה טירוף. מישהו פה השתגע לגמרי. נתב"ג לא יכול להכיל את אילת וכל מי שצריך לדעת יודע את זה בוודאות. השדה הזה קורס כל קיץ ועל זה רוצים להלביש גם את אילת. מה ארקיע יעשו? מי יתן להם סלוטים לאילת עם כל הטיסות הבינלאומיות ברמון? זה מעשה לא הגיוני שיפגע קודם באילת". עוד אמר רביב כי שדה התעופה החדש ברמון "הוא אומנם פחות קרוב לאילת אבל הוא שדה טוב, ולא כמו הצ'יקמוק של הצבאי בעובדה".

"אם מלון ישרוטל אגמים היה פורץ דרך אז המלון החדש שנקים באילת יהיה פורץ דרך בריבוע"

ישרוטל, שהחלה את דרכה כחברה אילתית, אומנם מזמן התרחבה למחוזות אחרים אך, לא נוטשת את העיר בה צמחה. לדברי רביב, "אנחנו מאמינים בעיר אילת ובכוונתו להקים בה מלון נוסף. הודעה על כך נוציא לבורסה היום או מחר. אם מלון ישרוטל אגמים היה פורץ דרך אז המלון החדש שנקים בעיר יהיה פורץ דרך בריבוע".

ולא רק אילת. לדברי רביב, ישרוטל לא פוסלת כניסה גם לקונספט של אכסניות. "אכסניות עובדות חזק מאוד דוגמת אברהם הוסטל שעושים עבודה מדהימה. זה סגמנט שמעניין אותנו. אולי נעשה משהו כזה באילת. אי אפשר להתעלם מזה. ואם נעשה את זה, אז זה יהיה מיוחד. סטייל ישרוטל".

ועל היציאה לחו"ל אמר, "אני מניח שבסוף זה יקרה. אנחנו מדברים על זה הרבה. בארץ הגענו למיצוי. תוך 4-5 שנים נהיה קרובים למיצוי. וגם יש היגיון כלכלי של החברה לשים עוד רגל בחו"ל".

 

 

נושאים שמוזכרים בידיעה