אוניית "הקורונה" ביפן: מספר הנשאים עלה ל-355. חשש: 3 ישראלים נדבקו

ארה"ב וקנדה פועלות לחילוץ אזרחיהן שעל אוניית הדאימונד פרינס שבהסגר מול חופי יוקהמה ועליה כ-3,700 נוסעים ואנשי צוות. כזכור, האונייה הגיעה ליפן בתום משט של 14 ימים ונוסעיה הושמו בהסגר. על האוניה יש -15 נוסעים בעלי דרכון ישראלי

טוקיו, צילום 123rf

נמשך הסגר על אוניית הקרוז Diamond Princess העוגנת מול נמל העיר יוקוהמה שביפן, והלילה עלה מספר נשאי נגיף קורונה ל-355. על פי הדיווחים הרשמיים, במהלך היומיים האחרונים  נרשמו 136 נשאים נוספים (70 אתמול), ובסך העל באוניה נכון להבוקר (ראשון), מספרם כבר עומד על 355. על פי דיווחים לא רשמיים הלילה נתגלו גם 3 נשאים ישראלים שנדבקו.

ארה"ב פועלת כבר לחילוצם של 400 אזרחים אמריקאיים המצויים על הספינה וגם קנדה שולחת מטוסים לפינוי אזרחיה מהאונייה.על פי דיווחים בתקשורת בבריטניה היא עשויה גם להצטרף לארה"ב וקנדה.

כאמור, אתמול נרשמה עוד עליה במספר הנשאים כאשר 44 נוסעים נוספים התגלו כנשאים של הוירוס הסיני. כזכור, על האוניה הוטל סגר של 14 ימים כדי להשלים את בדיקת הנופשים ואנשי הצוות. בין הנדבקים אתמול גם איש צוות של הבודקים מיפן.

על פי העדכון של רשויות הבריאות של יפן, בין הנשאים: נוסעים מארגנטינה, אוסטרליה, קנדה, יפן, בריטניה וארה"ב.

האונייה הגיעה ליוקוהמה בתום משט של 14 ימים ועתה נדרשים נוסעיה לא לצאת מתאיהם לפרק זמן דומה. על האונייה יש כ-15 בעלי דרכון ישראלי.

שלטונות הונג קונג סגרו כבר את שני טרמינלי הנוסעים בנמל של העיר. במקביל, טיוואן מונעת כניסתן של אוניות קרוז שמגיעות מנמליה של סין בפרק הזמן של 28 יום טרם הגעתן לאי.

אתמול, דווח על ידי השלטונות בחוביי שבסין בו פרצה המחלה לראשונה, על 142 קורבנות נוספים. עד עתה נרשמו 1665 מקרי מוות בסין (ועוד אחד בהונג-קונג,, אחד בפיליפינים ואחד בצרפת- של אזרח סיני בן כ-80) בשל המגפה ולמעלה מ-68,000 נמצאו ברחבי תבל כנשאי הנגיף, רובם המכריע מסין.

נושאים שמוזכרים בידיעה