מצרים: הפירמידות העתיקות ביותר נפתחו לביקורים

במסגרת המאמצים לחיזוק התיירות הבינלאומית למצרים, נפתחו השבוע לראשונה לביקורים פירמידת Bent המפורסמת ופירמידה סמוכה, המהוות חלק ממתחם הקבורה 'ממפיס', אתר מורשת תרבות עולמית של אונסקו

פירמידת Bent. צילום: Shutterstock

במרחק של כ-40 ק"מ מדרום לקהיר, נפתחו השבוע לביקורים שתי הפירמידות העתיקות ביותר באתר הקבורה המלכותי 'דאחשור', המהווה חלק ממתחם הקבורה העתיק 'ממפיס', לאחר שהאזור כולו והכניסה לפירמידות הוכשרו ע"י רשות העתיקות של מצרים.

פירמידת Bent, שהוקמה בתקופת מלכותו של פרעה סנפרו, בסביבות 2,600 לפנה"ס, היא מבנה יוצא דופן ומיוחד במינו בהיותה מעין מעטפת חיצונית לשני מבנים פנימיים המחוברים באמצעות מעבר.

חאלד אל אנאני, שר העתיקות של מצרים, שבישר על פתיחת פירמידת Bent ושכנתה, הקטנה יותר, סיפר גם שארכיאולוגים מצריים גילו באזור ארונות קבורה מאבן, מחרס ומעץ, בחלקם עם מומיות, וכן אבנים מסותתות, מסכות קבורה מעץ וכלים לחיתוך אבנים מהמאות 4-6 לפנה"ס, המעידים על בתי קברות עתיקים שהיו ממוקמים באזור.

ראוי לציין כי בשנים אחרונות מצרים עושה מאמצים רציניים לאושש את התיירות הבינלאומית, שירדה משמעותית בשנים שלאחר ההפיכה בשנת 2011. נוכח הגידול המחודש בתיירות הנכנסת, רשויות התיירות והעתיקות טורחות לחדש ולשפץ את האטרקציות התיירותיות ברחבי המדינה ולהעניק לתיירים תנאי ביקור מיטביים.

נושאים שמוזכרים בידיעה