משבר הקורונה: היכן מקצצים בשכר עובדי הציבור והבכירים?

אופרן גם ב...
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin
למרות הקשיים הכלכליים, הפיטורים וההוצאות ההמוניות לחל"ת במדינות רבות, עובדי הציבור, ובמיוחד הבכירים שבהם, לרוב נהנים מהסכמי עבודה יציבים ונדיבים, אך במדינות שונות מקצצים גם בשכרם. היכן? ראו בכתבה
צילום: 123rf
צילום: 123rf

עצמאים ושכירים רבים נותרו חסרי פרנסה בתקופה האחרונה במדינות רבות בעולם, ונתונים לחסדיהן של הרשויות שיתמכו בהם ויאפשרו להם תנאי מחייה מינימליים. במדינות שונות, כמו אנגליה, צרפת, גרמניה ואחרות, מבטיחים לעובדים אחוזים נכבדים משכרם הקבוע, ואילו במדינות אחרות, כמו ישראל, מעניקים לעצמאים ולשכירים קצבות הכנסה מזעריות.
לעומת זאת, ברוב מדינות העולם עובדי הציבור, משרדי הממשלה ונספחיהם וכן הרשויות המקומיות ונספחיהן, גם אם הוצאו לחופשות כפויות, שכרם ותנאי העסקתם לא נפגעו. ושלא להזכיר את הבכירים שבהם, כגון: שרים, חברי פרלמנט, שופטים, מנהלי חברות ממשלתיות וציבוריות ועוד.
פה ושם, במדינות שונות, אנחנו שומעים מדי פעם על בכירים, המוותרים על חלק משכרם נוכח המצב ולאות הזדהות עם המוני המובטלים החדשים.
בארץ, למרות הקריאה לנבחרים ולבכירים במגזר הציבורי והפרטי, עדיין לא שמענו על מתנדבים, להוציא מקרים נדירים, כמו ח”כ עמיר פרץ, שהביעו נכונות לוותר על חלק משכרם. להיפך, אנחנו שומעים כמה כספים צפויים להיות מושקעים לצורך הקמת ממשלה מנופחת ובזבזנית.
ומה באשר לעובדי הציבור מן השורה?
עד עתה העובדים, שהוצאו לחופשה כפויה, נהנו משכר מלא על חשבון ימי החופשה שלהם, ועפ”י הסכם קיבוצי, אחרי פסח יהיה קיצוץ בשכר המגזר הציבורי.
במדינות אחרות זה מכבר הוחלט על קיצוץ משמעותי בשכר עובדי הציבור וביניהן: יוון, ניו זילנד ודרום אפריקה, המתכננת קיצוץ מסיבי למשך 3 שונים.
הגדילה לעשות אוקראינה, שהגבילה משמעותית את שכר עובדי הציבור הבכירים. ממשלת אוקראינה הגבילה את שכר הבכירים במערכת הפוליטית, במערכת הבנקים, במערכת המשפט והמשטרה, מנהלי החברות הממשלתיות והציבוריות, עד לשכר מקסימלי של 47,200 גריבנה, (כ-1,700 דולר) למשך כל תקופת החרום.

עקבו אחרי פספורטניוז בפייסבוק, בטוויטר וגם, באפליקציה

שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin

השאירו תגובה לפוסט

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

רוצים לדעת כל מה שחם בעולם התיירות והתעופה?

הצטרפו לשירות הניוזלטר שלנו לקבלת עדכונים 24/7

פרסומים נוספים מאותה קטגוריה

  • flying sport 2020

כתבות פופולריות

החדשות הכי חמות של עולם התיירות והתעופה

אני מעוניין לקבל חדשות, עדכונים והודעות פרסומיות מפספורטניוז.