שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter

משלחת עסקית תצא לראשונה לאבו דאבי ותבקר ב-EXPO Dubai

250 אנשי עסקים ויזמים ישראליים, שהוגדרו בעלי פוטנציאל לשיתוף פעולה, ייצאו בחודש אוקטובר הקרוב לאבו דאבי ודובאי ויפגשו עם בכירי העולם העסקי והממשל של איחוד האמירויות. מדובר ביוזמה של מכון היצוא ובנק הפועלים לאור הצלחת משלחת קודמת, שיצאה אשתקד לדובאי
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin
אבו דאבי
גורדי השחקים של אבו דאבי. צילום: ספיר פרץ זילברמן

משלחת עסקית ישראלית ראשונה צפויה לצאת בחודש אוקטובר לאבו-דאבי, מרכז הממשל והעסקים של איחוד האמירויות, בהובלת מכון הייצוא ובנק הפועלים. זאת לאור הצלחת המשלחת העסקית הראשונה, שיצאה אשתקד לדובאי.

המשלחת מונה 250 אנשי עסקים ויזמים ישראליים, שצפויים להפגש עם בכירי העולם העסקי והממשל של איחוד האמירויות במטרה להציג בפניהם את התעשיות הישראליות המובילות בתחומי ההי טק, התעשייה, תשתיות, מסחר וקמעונאות.

בין חברי המשלחת, בכירים מחברות, שהוגדרו ע"י הצד השני כבעלי פוטנציאל לשיתוף פעולה, בתחומי ההיי טק ובהם אגרוטק, אנרגיה וקלינטק, פינטק, פודטק, טכנולוגיות בריאות, מים וסייבר וכן חברות בתחומי בנייה, תעשייה ותחבורה חכמה.

בנוסף, משתתפי המשלחת יסיירו בתערוכה הגדולה בעולם ב-EXPO Dubai ובביתן הישראלי "אל המחר", שיוקם על ידי משרד החוץ וייחשפו לביתנים מ-190 מדינות נוספות.

הלמ"ס פרסמו לאחרונה את נתוני הסחר הישראלי לאיחוד האמירויות במהלך חודשי ינואר – יולי 2021.
לפי הנתונים, הסחר בסחורות בין ישראל לאיחוד האמירויות הערביות הסתכם בכ-610 מיליון דולר.
ייצוא הסחורות מישראל לאיחוד האמירויות הסתכם בכ-210 מיליון דולר.
ייצוא היהלומים הסתכם ב-150 מיליון דולר (70% מסך היצוא).
הייצוא התעשייתי הסתכם בכ-60 מיליון דולר (פי 3 מהסכום שנרשם בשנת 2020, לפני הכרזת היחסים הרשמיים בין שתי המדינות).
ייבוא הסחורות מאיחוד האמירויות הסתכם בכ-400 מיליון דולר.
ייבוא היהלומים הסתכם ב-190 מיליון דולר (כמעט מחצית מסך ייבוא הסחורות).
הייבוא התעשייתי הסתכם בכ-210 מיליון דולר.

על פי הערכות מכון הייצוא, נתח משמעותי מהסחר בין המדינות הינו יצוא של שירותי היי-טק כמו טכנולוגיות סייבר, AI ועוד, אודותם לא קיימים נתונים מספריים.

יו"ר מכון הייצוא, אדיב ברוך: "המשלחת העסקית שיוצאת לאיחוד האמירויות בחלוף שנה מהסכמי אברהם, היא עוד שלב המצטרף לפעילות המשותפת בין המדינות. מאז ההסכם נפתח צוהר חדש והכלכלה היא זו שמשנה את פני האזור ומהווה תשתית דיפלומטית להידוק הקשרים. מכון היצוא שמח להוביל ביחד עם מנהל סחר חוץ במשרד הכלכלה מגוון רחב של הזדמנויות עסקיות עבור התעשייה הישראלית לרבות משלחות ואירועים נוספים שיהיו לאורך השנה לביתן הישראלי של משרד החוץ ב-EXPO דובאי. אני קורא לחברות הישראליות לקחת חלק בשלל האירועים שללא ספק מהווים הזדמנות יוצאת דופן לתעשייה הישראלית".

מנכ"ל בנק הפועלים, דב קוטלר: "הבנק שמח להמשיך ולהיות פורץ דרך לשווקים חדשים לטובת לקוחותיו. "בנק הפועלים אימץ אסטרטגיה של הובלה למדינות המפרץ, והמשלחת הנוכחית, תהיה משלחת פורצת דרך ביצירת הקשרים עם אבו דאבי – שהוא כידוע אחד מן המרכזים החשובים בעולם בתחומי הפיננסים, הסחר וההיי-טק. לצד כל הפעילויות למול אנשי עסקים מקומיים, יוזמנו כל משתתפי המשלחת לחשוף את עשייתם בתערוכה הבינלאומית 'אקספו דובאי', שהיא אחת מן התערוכות הבינלאומיות החשובות בעולם שתאפשר לאנשי העסקים הישראליים ליצור קשרים בפלטפורמה חשובה זו."

רוצים לדעת כל מה שחם בתיירות ותעופה?

הצטרפו לניוזלטר ותקבלו את החדשות והעדכונים של עולם התיירות והתעופה לתיבת המייל

השאירו תגובה לפוסט

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אשר מפר את תנאי השימוש לרבות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.

פרסומים נוספים מאותה קטגוריה

התיירות חוזרת!

הרשמו למבזקי פספורטניוז וקבלו את העדכונים והחדשות הכי חמות של עולם התיירות והתעופה בארץ ובעולם.