נורוויג’ן: לופטהנזה נכנסה לתמונת הרכישה, מניית החברה זינקה

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin
המנייה של חברת הלואו-קוסט הסקנדינבית זינקה ב-12% בעקבות דבריו של קרסטן שפור, מנכ"ל לופטהנזה, על שיחות עם 'נורוויג'ן אייר'. נראה כי על רכישת 'נורוויג'ן אייר' יתמודדו, בסופו של דבר, שתי קבוצות התעופה הגדולות: IAG ולופטהנזה

לא מכבר פרסמנו בפספורטניוז כי מנכ”ל חברת נורוויג’ן איירביורן קיורס, הכריז חברת התעופה נמצאת על המדף. 

חלוצת הלואו-קוסט הטרנסאטלנטי המפעילה רשת קווים מסועפת בין אירופה לארצות הברית, נוסף על טיסותיה בקווים פנים אירופיים, אך למרות התרחבות משמעותית של פעילותה, בשנה שעברה היא הפסידה 31 מיליון אירו. בעקבות ההפסדים המצטברים והתחזית לשנה קשה גם ב-2018, מניית החברה נפלה ביותר מ-30%, והנהלת החברה הודיעה כי היא מוצעת למכירה במחיר הולם.

הנהלת ‘נורוויג’ן אייר’ דחתה כבר שתי הצעות רכש, שהגישה לה קבוצת התעופה IAG, חברת האם של בריטיש איירווייס, איבריה, אייר לינגוס, Level ו-Vueling, שרכשה קודם לכן 4.6% ממניות ‘נורוויג’ן’, בטענה כי ההצעות היו נמוכות מדי ולא התייחסו באופן ריאלי לשווי החברה ונכסיה.

בהמשך לדחיית הצעותיה, אמר ווילי וולש, מנכ”ל IAG, בחודש שעבר, כי הקבוצה מוותרת על רכישת ‘נורוויג’ן’ ואין לה כוונה להגיש הצעה נוספת, ובעקבות דבריו מניית החברה הסקנדינבית איבדה 10% נוספים.

והנה לפתע, בשבוע האחרון מניית ‘נורוויג’ן אייר’ זינקה ב-12% בעקבות הודעתו של קרסטן שפור, מנכ”ל קבוצת לופטהנזה, שגם היא נכנסה לתמונת הרכישה ומקיימת שיחות עם הנהלת ‘נורוויג’ן’.

“כולם מדברים עם כולם באירופה”, אמר שפור בראיון עם העיתון ‘סוד-דויטשה צייטונג’, והבהיר כי הסכם עם החברה הסקנדינבית תלוי במחיר ובערך האסטרטגי של הרכישה וכן במגבלות, שרשות ההגבלים האירופית תטיל על העיסקה.

דובר מטעם ‘נורוויג’ן’ אמר כי מניית החברה עלתה גם בעקבות הצעות נוספות שקיבלה החברה, מלבד ההצעות של קבוצת IAG ולופטהנזה, ממספר גורמים, אשר “הביעו עניין ברכישת מניות, במיזוגים, במימון ובצורות שונות של שיתוף פעולה תפעולי ופיננסי”.

עם זאת, נראה כי בתמונת הרכישה תהיינה רק שתי מתמודדות רציניות. לקבוצת IAG עניין משמעותי ברכישת ‘נורוויג’ן’, שעיקר פעילותה הטרנסאטלנטית מתנהלת דרך נמלי התעופה בבריטניה, והיא לא תוותר בקלות על אפשרות הרכישה, ובסופו של דבר, היא תתמודד במכרז עם קבוצת לופטהנזה על השליטה ב’נורוויג’ן אייר’.

 

עקבו אחרי פספורטניוז בפייסבוק, בטוויטר, בלינקדאין, באפליקציה וב-google.news

שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin

השאירו תגובה לפוסט

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

רוצים לדעת כל מה שחם בעולם התיירות והתעופה?

הצטרפו לשירות הניוזלטר שלנו לקבלת עדכונים 24/7

פרסומים נוספים מאותה קטגוריה

  • flying sport 2020

כתבות פופולריות

החדשות הכי חמות של עולם התיירות והתעופה