נותרנו לבד במזה”ת: גם לבנון, מצרים וירדן, נפתחו לתיירות בינלאומית

אופרן גם ב...
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin
מדינת החדשנות הטכנולוגית, כמו גם מדינת התיירות היוצאת המובילה בעולם, ביחס למספר תושביה, נותרת הרחק מאחור אפילו בהשוואה לשכנותינו במזה"ת. הן הבינו שפתיחת השמיים, הן לתיירות נכנסת והן לתיירות יוצאת, היא מפתח מרכזי להתמודדות עם ההשלכות הכלכליות של הקורונה
מעל 2 מיליון נוסעים עברו בחודש יולי בנתב
צילום: 123rf

מעצמת ההיי-טק, הסטארט-אפ והתיירות העולמית הפכה לאלופת ההתבודדות וההסתגרות העולמית.

כן, ישראל, הנחשבת למדינת החדשנות הטכנולוגית, כמו גם מדינת התיירות היוצאת המובילה בעולם, ביחס למספר תושביה, נותרת הרחק מאחור גם בהשוואה לשכנותינו המזרח תיכוניות: מצרים, ירדן ולבנון.

שכנות אחרות של ישראל, כמו קפריסין, יוון וטורקיה, גם הן כבר נפתחו לתיירות בינלאומיות. נראה ששם, לא כמו בישראל, מבינים את החשיבות של התיירות לכלכלות המדינות. הגידול במספר הנדבקים בארץ, כשהשמיים סגורים לתיירות, מעיד שהתפשטות הקורונה אינה קשורה לטיסות ולתיירות.
שכנותינו הבינו זה מכבר כי פתיחת השמיים, הן לתיירות נכנסת והן לתיירות יוצאת, היא מפתח מרכזי להתמודדות עם ההשלכות הכלכליות של הקורונה. ואילו אצלנו ‘משחקים’ בזוטות, שמשמעותן לכלכלת המדינה זניחה למדי: כמה אורחים יגיעו לחתונות וכמה מתפללים מורשים להגיע לבית כנסת…
ככל הנראה, אלה הם אמצעים חשובים, שעשויים גם למנוע הדבקות, ויחד עם זאת, השליטה והפיקוח עליהם מוטלים בספק, לעומת זאת, על פתיחת השמיים לתיירות ניתן לשלוט באופן מלא.
קברניטי מגפת הקורונה והמגפה הכלכלית, אתם חוששים מייבוא הנגיף לישראל? אינכם יודעים איך למנוע זאת? שכנינו הלבנטיניים יכולים ללמד אותנו.
לבנון פתחה את נמל התעופה של ביירות לטיסות ממגוון מדינות אירופה, אפריקה ואסיה, בהן מגפת הקורונה מצויה ברגיעה בימים אלה, ודורשת מהנוסעים, אנשי עסקים ותיירים, להגיע עם אישור רפואי מעודכן, שאינם נשאי קורונה.
חסן דיאב, ראש ממשלת לבנון, ציין: “מה שחשוב לנו כעת הוא להחזיר את לבנון למפת התיירות תוך כדי איזון בין הבריאות לתיירות כדי לאושש את כלכלת המדינה”.
ירדן קבעה קריטריונים לכניסת תיירים: ממדינות, שביצעו לפחות 30,000 בדיקות לכל מיליון תושבים ורמת ההידבקות בהן דומה לזו של ירדן, ועל התיירים להיות מצוידים באישור בדיקה שלילי, שניתן תוך 72 שעות ממועד ההגעה לירדן. התיירים גם יתבקשו להסכים לעבור בדיקות מדגמיות ואקראיות במהלך שהותם במדינה.
אגב, על מנת לעודד את התיירות הבינלאומית, החליטה ירדן להפחית את מס התיירות הנהוג במדינה מ-16% ל-8%.
תאמרו, ודאי, לבנון וירדן לא נפגעו קשות מהקורונה, ואינן חוששות מהתיירות הזרה. ומה תאמרו על שכנתנו הדרומית, מצרים?
71,300 נדבקים, 3,120 מתים, 49,000 חולים פעילים – נכון להיום. חמור בהרבה מאשר ישראל, ובכל זאת, מצרים נפתחה השבוע לתיירות בינלאומית.
ביום רביעי, 1 ביולי, בבוקר, הגיעו 350 תיירים ראשונים מאוקראינה בשתי טיסות לנופש בשארם-א-שייח’ ובהורגדה. באותו יום איג’יפטאייר, חברת התעופה הלאומית של מצרים, הטיסה כ-2,000 נוסעים ב-14 טיסות בינלאומיות למגוון יעדים מנמל התעופה הבינלאומי של קהיר.
מוחמד מאנאר, שר התעופה האזרחית של מצרים, בחן בקפידה את אמצעי המיגון בנמל התעופה, כולל עמדות בדיקה וסניטציה, בהן עוברים כל הנוסעים והעובדים.
כבר בשבוע הראשון של יולי איג’יפטאייר מפעילה טיסות סדירות ל-29 יעדים בינלאומיים ובשבועות הקרובים אף תגביר את היקף הפעילות לכל רחבי העולם.
על מנת לעודד את התיירות הבינלאומית, חאלד אל-אנאני, שר התיירות של מצרים, פתח ב-1 ביולי את מוזיאון קהיר, את הפירמידות בגיזה, את מקדש קארנאק בלוקסור ואת מקדשי הפרעונים באבו סימבל, כמו גם את שאר האטרקציות התיירותיות המובילות במדינה.
כמו כן, עד סוף חודש אוקטובר התיירים הזרים, שיגיעו לנופש באתרי החוף של דרום סיני, יהיו פטורים מתשלום דמי הוויזה.
גם חברת התעופה איג’יפטאייר יוצאת במבצעי עידוד טיסות לחו”ל ומציעה הנחה של 20% לכרטיסי טיסה ליעדים אירופיים, לניו יורק ולוושינגטון, לרוכשים עד 15 ביולי לטיסות עד סוף אוגוסט.
ומה אצלנו?
כלום ושום דבר. אין תיירות נכנסת, אין תיירות יוצאת. לתיירים זרים אין כניסה, וישראלים חוזרים חייבים להיכנס לבידוד של שבועיים.
יתר על כן, ממדינה ‘ירוקה’, שמדינות שונות ציפו לארח את התיירים שלה, הפכנו למדינה ‘אדומה’ ונגועה בקורונה, שגם ידידותינו הקרובות אינן רוצות עוד לארח אותנו.
אבל זו אינה גזרת גורל. העתיד והתוחלת של ענפי התעופה והתיירות, של אלפי מוסדות ועסקים ועשרות אלפי עובדים, נתונים בידי קברניטי המדינה.
למה אתם מחכים?
ניתן, כאמור, בקלות רבה לשלוט ולפקח על התיירות הנכנסת, כפי שעושות שכנותינו ומדינות רבות ברחבי העולם.
אז מה הבעיה?
הכריזו על תוכנית ברורה וספקו מתווה החלטי וחד משמעי לחידוש התיירות הבינלאומית לישראל. וכשנפתח את השמיים לתיירים מכל רחבי העולם, תוך בקרה ומגבלות רפואיות, כמובן, העולם כולו ייפתח גם לנוסעים הישראלים.
ומוטב רגע אחד לפני קריסה מוחלטת של התעופה והתיירות הישראלית, שקריסתן תוביל גם למכה אנושה לכלכלה בישראל.

עקבו אחרי פספורטניוז בפייסבוק, בטוויטר וגם, באפליקציה

שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin

השאירו תגובה לפוסט

11 מחשבות על “נותרנו לבד במזה”ת: גם לבנון, מצרים וירדן, נפתחו לתיירות בינלאומית”

  1. דווקא יש לישראל המון תיירות מרפא מברוקלין, הממשלה בראשות נתניהו ובעידוד השר ליצמן החליטה שהתיירות הזו מאוד חשובה

  2. עדיף ככה. נחכה שבועיים ונראה איך פתיחת השמיים משפיעה על המצב בעולם. אם לא תהיה התפרצות רצינית, נוכל להסיק את המסקנות וגם ההיפך

 1. ממדינה שהתגאו מנהיגנו שלוקחים דוגמא מאיצנו
  אף אחד לא מעוניין בנו

 2. מירי קפון

  להתבייש במנהיגות, להתבייש בבחירה, להתבייש שאנו כאן קיימים עם החלטות שגויות מנוכרות מכאיבות ומעצבנות, גם חלק של טמטום. תתעוררו לפני שיהיה מאוחר מדי. המדינה משוועת לתיירות נכנסת בכל העוצמות אין כסף במדינה למה אתם מחכים. אתם יושבים שם למעלה מתסכלים ומדרדרים את כולנו לתהום. תתעוררו ומהר. בכם לא נבחר יותר.

 3. המוכיח בשער

  יש למנוע הגעת תיירים ממדינות ירוקות, ולעומת זאת יש לעודד הגעת חולי קורונה מארה”ב הכי הם השותפים הטיבעיים של המנהיג.

 4. זה מה שתמיד אומרים לניצחון יש הרבה אנשים. לכישלון יש רק אחד. אבל הפעם לכשילון יש הרבה מאד מאד אנשים. והם נקראים נבחרי הציבור. כן אני יודע שראש הממשלה לא קורא את העיתון וחבל!! אבל הכישלון הוא שלו ושל היועצים שלו!!
  וכל מילה נוספת מיותרת

 5. מה שהיה כאן בחודשים האחרונים זה יחצנות קורונה, כשהתאים למנהיג אנו המדינה המובילה בעולם אמר עכשיו אנחנו אשמים, שום תיכנון קדימה איך יוצאים מהמשבר, אפס מנהיגות אפס ניהול, ביבי חייב ללכת ולא רק כתבי האישום בגלל ניהול כושל של המשבר

 6. אל לנו להלין,אלא רק על עצמנו,!אנחנו הישראלים אין לנו משמעת,אנחנו קומבינטורים,אנחנו הולכים על שיטת “הסמוך” אנחנו האזרחים,מביאים את זה על עצמנו,אז אין לנו מקום להאשים אף אחד אלא את עצמנו!!!

 7. למה שהם לא יעשו איתנו מה שבא להם?
  למה מה יקרה אם השמיים ישארו סגורים גם עוד חצי שנה? יפילו את הממשל?
  העיקר שאנחו הדמוקרטיה היחידה במזה”ת 🙁

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

רוצים לדעת כל מה שחם בעולם התיירות והתעופה?

הצטרפו לשירות הניוזלטר שלנו לקבלת עדכונים 24/7

 • flying sport 2020

כתבות פופולריות

החדשות הכי חמות של עולם התיירות והתעופה

אני מעוניין לקבל חדשות, עדכונים והודעות פרסומיות מפספורטניוז.