עושים צ’ק אין למחר: ועידת ישראל למלונאות ותיירות

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin
בוועידה, שנפתחה היום במלון דן פנורמה בת"א, הציגו בכירים בענף את המאבקים בעולם המלונאות והתיירות בשנה החולפת: סגירת שדה דב והעיר אילת, תקציב משרד התיירות, התחזקות Airbnb ועוד. יריב לוין: "משרד התיירות עומד לספוג קיצוץ של עשרות אחוזים. אם לא תקום פה ממשלה"

היום (חמישי) נערכה ועידת ישראל למלונאות ותיירות במלון דן פנורמה בתל אביב, בהשתתפות בכירי ענף המלונאות והתיירות בישראל ובכירים במשק, בהנחיית העיתונאית דנה וייס.

בוועידה הציגו דוכנים של ספקי שירותים שונים לענף המלונאות וחידושים בענף, כגון: מערכות חשמל לחדרי מלון, מערכות תקשורת, מערכות סליקת אשראי, הנעלה והלבשה לצוות המלון, שטיחים מעוצבים מודפסים, מגבות מצעים ועיצוב פנים, ספקי כספות אישיות, ואפילו שמנים ארומטיים כקפסולות סגנון נספרסו למקלחות המלון.

 

דנה וייס, אמיר חייק. צילום עומרי ברנדייס

 

את הכנס פתח אמיר חייק, יו”ר התאחדות המלונות: “בכדי להגיע למספר של 10 מיליון תיירים בשנה, צריכים להשקיע בתשתיות – שדה תעופה חדש במרכז הארץ, בתי מלון חדשים ועוד. צריך לכך תוכנית ארוכת טווח. בעייתי כאשר אין ממשל מסודר, שיכול להניע תהליכים.”

בנושא Airbnb אמר חייק: “מה שקורה איתם, זה לא פחות משערורייה בארץ. קמו בארץ חברות, אשר שכרו מאיתנו את הדירות לטובת השכרה קצרת טווח, חברות שלא משלמות מיסים על השכרת חדרים אלו. וכל זה כי אין רגולציה בנושא השכרת החדרים לטווח קצר”.

ארנון בר דוד, יו”ר ההסתדרות: “אני מאמין שענף המלונאות הוא תעשיית העתיד של מדינת ישראל. אני רוצה להתנצל בפניכם שלא הצלחנו למנוע את סגירת שדה דב. כיום הוא עומד דומם, כלבים משוטטים על המסלול הנטוש. עדיין לא מאוחר מדי. ניתן להחזיר את שדה דב לפעילות עוד היום עד לתחילת הבניה.”

ג’קי כהן, מנהל האגף העסקי בבנק הפועלים: “ישראל היא אחת המדינות היקרות בעולם לתייר, במחירי החדרים ובמדד הבירה: 9.5 דולר בישראל, בטוקיו 8 דולר. עדיין נרשם גידול של 10% בתיירות הנכנסת, וצפי של כ-4.5 מיליון תיירים, שיפקדו את ישראל במהלך 2019. אבל למרות זאת רק 2% מהכנסות המדינה מגיעות מתיירות, כאשר בעולם המספר עומד על כ-10%.”

שר התיירות, יריב לוין, בוועידת ישראל למלונאות ותיירות בתל אביב: “התנופה האדירה בענף התיירות נמצאת בסכנה ענקית, אם ניכנס ל-2020 בלי תקציב מדינה מאושר. בנתונים הקיימים, בלי ממשלה וללא תקציב מדינה, החל מינואר 2020 משרד התיירות קורס”.

 

יריב לוין. צילום: יהודה עשור

 

השר לוין השתתף היום בוועידת ישראל למלונאות ותיירות בתל אביב וסקר את פעילות משרד התיירות בשנה האחרונה. השר ציין את פעולות השיווק, התשתיות ואת ההישגים הגדולים בתיירות לישראל, כאשר שיאי כניסות התיירים נשברים כל חודש מחדש. רק בחודש נובמבר האחרון נשבר שיא כל הזמנים בתיירות לישראל עם גידול של 16% ועם מעל 4.2 מיליון תיירים שנכנסו לישראל ב2019, ועם צפי למעל 4.5 מיליון תיירים עד סוף השנה.

השר יריב לוין: “הייתי רוצה להגיד שבשנת 2020 נגיע ל-5 מיליון, אבל לצערי אנו נמצאים בשעה קריטית בשביל כולנו. אם אנחנו רוצים להמשיך במגמה הזאת, אנחנו מוכרחים להתגייס כולם יחד למאבק ציבורי גדול על מנת להבטיח את תקציב הפעילות של משרד התיירות. בנתונים הקיימים, החל מינואר 2020 משרד התיירות קורס, השיווק התיירותי נמחק וכל הדבר הזה שנבנה בעמל רב יחזור אחורה למקום שהיינו בו לפני כמה שנים.

משרד התיירות עומד לספוג קיצוץ של עשרות אחוזים. אם לא תקום פה ממשלה, וחלילה לנו אם זה יקרה, אנחנו נידרש למאבק גדול בעניין הזה כדי שהתנופה תימשך ותכניס למשק את התעסוקה וההכנסות והערך ההסברתי שהענף מביא. הפוטנציאל ענק, ואני מאמין שבעבודה משותפת ועם משאבים מתאימים נצליח להמשיך לראות שגשוג.”

 

וועידת ישראל למלונאות ותיירות. צילום עומרי ברנדייס

 

עקבו אחרי פספורטניוז בפייסבוק, בטוויטר וגם, באפליקציה

שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin

השאירו תגובה לפוסט

לתגובה

האימייל לא יוצג באתר.

רוצים לדעת כל מה שחם בעולם התיירות והתעופה?

הצטרפו לשירות הניוזלטר שלנו לקבלת עדכונים 24/7

  • flying sport 2020
  • תא לחץ

כתבות פופולריות

החדשות הכי חמות של עולם התיירות והתעופה

אני מעוניין לקבל חדשות, עדכונים והודעות פרסומיות מפספורטניוז.