גל שריפות: שיבושים בנתב"ג כבישים נסגרו ותושבים פונו

גל החום הקיצוני נותן את אותותיו: בשל השריפה הבוקר סמוך לאלעד, שיבושים בנתב"ג. רש'ת: "פעילות נתב"ג מתואמת מול פעילות הכבאים בשטח השריפה". תושבי גבעת כ"ח וברקת פונו מבתיהם, כביש 5 במחלף הירקון נסגר לכיוון מזרח. שריפות גם סמוך לקיבוץ דן בצפון וסמוך לירושלים

נחסם לתנועה כביש 5 סמוך למחלף ירקונים. צילום פספורטניוז

גל שריפות ברחבי הארץ עדכונים שוטפים: עדכון אחרון בשעה 13:40:

בשל החום הכבד השורר מאז שעות הבוקר היום (שישי), פרצו שריפות במספר מוקדים ברחבי הארץ מצפון עד דרום.

השריפה, שפרצה בסמוך לישוב אלעד גורמת משעות הבוקר לשיבושים בלוח הטיסות בנתב"ג. גם כביש 5 בין מחלף תקוה למחלף הירקון נסגר לתנועה בשל שריפה ובמקום נמצאים שוטרי משטרת התנועה, כאשר גם כביש 40 סגור לתנועה ממחלף ירקונים לכיוון דרום. שריפות ענק גם בשמורת הטבע בנחל הבשור, בדרום הארץ באיזור להבים, בצפון-סמוך לנחל דן. וכן בסמוך לנחל שורק באזור ירושלים.

תושבי הישובים גבעת כ"ח וברקת שבאזור חבל מודיעין פונו מוקדם יותר מבתיהם בשל התפשטות השריפה לעבר הישובים.

דובר רשות שדות התעופה כי בשל שימוש נרחב במטוסי כיבוי באזור השריפה בישוב אלעד, ההמראות מנמל התעופה מבוצעות כרגע על מסלול 21 לכיוון דרום (למרות הרוח הצולבת), על כן שוחרר הפקק של ההמראות. על פי הודעת הדובר, הנחיתות בנתב"ג מתבצעות על מסלול 08 מכיוון מזרח, זאת בתאום עם מפקד מחוז מרכז של נציבות הכבאות. "חלונות הזמן בנחיתות ובהמראות ניתנים למגדל בן גוריון כשמטוסי הכיבוי מתדלקים בחומרים מעכבי בעירה, הפעילות של נתב"ג מתואמת מול הפעילות של הכבאים בשטח השריפה", מסר דובר רשות שדות התעופה.

בשל שריפה שפרצה לפני הצהריים באזור להבים בדרום  הופסקה תנועת הרכבות בין ב"ש לקריית גת וחודשה בנתיים חזרה.

השריפה הבוקר סמוך למחלף ירקונים. צילום פספורטניוז