עלייה בהוצאות הישראלים על תיירות ב-2019

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin
חברת כאל סיכמה את היקף הפעילות בכרטיסי אשראי של ישראלים בחו"ל לשנה החולפת. ענף התיירות הכולל חברות תעופה ונסיעות, הציג עלייה גדולה בכמות ובמחזור העסקאות ומנגד ירידה דרסטית בגובה העסקה הממוצעת

ענף התיירות הכולל חברות תעופה ונסיעות, הציג עלייה גדולה בכמות ובמחזור העסקאות ומנגד ירידה דרסטית בגובה העסקה הממוצעת.

גובה עסקה ממוצעת בכרטיס אשראי בשנת 2019 עמד על 220 שקל, כך עולה מנתוני חברת כאל אשר סיכמה את שנת 2019 מבחינת היקף הפעילות בכרטיסי האשראי, כמדד לתצרוכת השימוש. בהשוואה לשנת 2018, ניתן ללמוד כי השנה התאפיינה בעלייה מקיפה בהיקף השימוש בכרטיסי אשראי כמעט בכל הענפים במשק.

להלן עיקרי הנתונים:

בענף התיירות, הייתה עלייה של 13% במחזור העסקאות, ועלייה מהותית של 57% בכמות העסקאות. עם זאת חלה ירידה משמעותית של 28% בגובה העסקה הממוצעת לעומת 2018 שעמדה על 1,372 שקל. ענף התיירות כולל בתוכו את חברות התעופה והתיירות, ועיקר הגידול בכמות העסקאות בו מוסבר ע"י הגברת התחרות מידי שנה והוזלה דרמטית במחירי טיסות.

 

שופינג. צילום: 123rf

 

מה קורה עם הוצאות הישראלים בחו"ל?

ענף האופנה בחו"ל הציג עלייה בפרמטרים לעומת נתוני ההוצאות בארץ – גידול של 14% בכמות העסקאות ו-11% במחזור העסקאות בהשוואה לאשתקד, בעוד שגובה עסקה ממוצעת עמד על 406 שקל, קיטון של 3.1% משנת 2018.

ענף המסעדות בחו"ל הציג צמיחה של 25.5% בכמות העסקאות, וגידול של 20% במחזור העסקאות. העסקה הממוצעת עמדה על 125 שקל, קיטון של 4.5% לעומת שנת 2018 (בעוד שגובה העסקה הממוצעת בארץ בענף זה עמד על 88 שקל).

בענף התחבורה בחו"ל נרשמה ירידה משמעותית של 23% בגובה העסקה הממוצעת מאשתקד – 354 שקל, ומנגד עלייה חדה של 48% בכמות העסקאות. מחזור העסקאות גדל ב-13% בהשוואה לאשתקד.

נתון מעניין נוסף מתייחס להוצאות הישראלים באינטרנט. בכמות העסקאות נרשמה עלייה של 29%, ובמקביל עלייה של 21% במחזור העסקאות. העסקה הממוצעת עמדה על 179 שקל, קיטון של 6% לעומת אשתקד.

 

צילום: 123rf

 

איתי חזן, מנהל דאטה ואנליזה בכאל: "ב-2019 אנו עדים להמשך העלייה בשימוש של הצרכנים הישראלים בכרטיסי אשראי ומנגד ירידה בסכומי העיסקאות. סכום העיסקה הממוצעת ב-2019 עמד על 220 שקל ירידה של 1.8% לעומת עיסקה ממוצעת ב-2018. העלייה בכמות העיסקאות הנעשות בכרטיס אשראי וגידול בעיסקאות גם בסכומים נמוכים מעידים על האמון שהצרכן הישראלי נותן בכרטיס האשראי ובטכנולוגיות החדשניות המשלבות את כרטיס האשראי בתהליך התשלום. מעבר לנוחות והקלות בתשלום באמצעות כרטיס האשראי הלקוחות נהנים מעולם הטבות עשיר שמיטיב עימם".

 

 

שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin

השאירו תגובה לפוסט

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אשר מפר את תנאי השימוש לרבות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.

רוצים לדעת כל מה שחם בתיירות ותעופה?

הצטרפו לניוזלטר ותקבלו את החדשות והעדכונים של עולם התיירות והתעופה לתיבת המייל

התיירות חוזרת!

הרשמו למבזקי פספורטניוז וקבלו את העדכונים והחדשות הכי חמות של עולם התיירות והתעופה בארץ ובעולם.