עתירת סוכני הנסיעות תידון בבג"צ ב-17 ביולי

התאחדות סוכני הנסיעות תבקש להקדים את הדיון בעתירתה בנושא ביטול ההרשאה למכירת ביטוח נסיעות לחו"ל, ומתריעה: "זה רק ענין של זמן עד שאלפי ישראלים ייצאו ללא ביטוח לחו"ל"

צילום: 123rf

 

בית המשפט העליון לא מיהר לקבוע דיון בעתירת סוכני הנסיעות בנושא ביטול ההרשאה למכירת ביטוח נסיעות לחו"ל, וקבע דיון בנושא רק ב-17 ביולי.

כידוע, עפ"י הוראת הממונה על הביטוח, על סוכני הנסיעות נאסר למכור ביטוחי נסיעות לחו"ל מתחילת חודש מאי.  בהתאחדות ביקשו מבית המשפט העליון צו ביניים, שיאפשר להם להמשיך למכור ביטוחים עד להכרעה בעתירתם, אך השופט עוזי פוגלמן לא נעתר לבקשתם.

בג"צ הורה לקיים דיון בהקדם בנושא, אך בסופו של דבר, נקבע דיון ב-17 ביולי. בהתאחדות הופתעו מהמועד המאוחר לדיון וביקשו מעורכת הדין המטפלת בנושא לפעול להקדמת הדיון.

בהתאחדות מוסיפים: "אנחנו מתריעים, וזה רק ענין של זמן עד שיוכח, שאלפי ישראלים ייצאו ללא ביטוח לחו"ל. החוזר החדש של הממונה על הביטוח מסכן את התחרות בשוק הישראלי ופוגע בצרכנים הישראלים, העלולים לצאת לחו"ל כבר בקיץ הקרוב ללא ביטוח נסיעות הולם ומספק".

כזכור, ד"ר משה ברקת, הממונה על שוק ההון והביטוח החליט להקדים את ביטול ההרשאה למכירת ביטוחי נסיעות ע"י הסוכנים ל-1 במאי והסביר: "לאור שינוי הנסיבות הפוליטי וקביעת מועד לבחירות לחודש אפריל 2019, קיימת אי ודאות לגבי קידום הצעת החוק בכנסת הבאה".

נושאים שמוזכרים בידיעה