פרסום ראשון: אל על וסוכני נסיעות במו”מ מתקדם להסדרת עמלות

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin
לפני כ-9 חודשים אל על הטילה פצצה כשהודיעה על ביטול תשלום העמלות לסוכני הנסיעות החל מיוני הקרוב. לפספורטניוז נודע כי עורכי הדין של שני הצדדים מצויים במו"מ מתקדם להסדרה חוקית בנושא העמלות. ומה אומר על כך הממונה על ההגבלים העסקיים?

בחודש יוני הקרוב זה אמור לקרות: חברת אל על תפסיק לשלם לסוכני הנסיעות עמלת בסיס בגובה של כ-5%. כאשר אל על פרסמה את כוונתה זו היא נימקה את החלטתה כך: “ההחלטה נובעת מהאתגרים הניצבים בפני החברה, בין היתר כתוצאה ממדיניות השמים הפתוחים, שהובילה להתגברות התחרות מצדן של חברות התעופה הזרות ובריתות בינלאומיות, ומשינוי הצריכה בפועל, לרבות מעבר לערוצים הדיגיטליים”.

החלטתה זו פורסמה במסגרת פרסום הדו”ח שלה לרבעון הראשון של 2018, בו רשמה הפסד של כ-44 מיליון דולר. כעת נודע ל”פספורטניוז” כי מאחורי הקלעים, שני הצדדים מנסים להגיע להסדר בנושא העמלות.

סוכני הנסיעות הודיעו בזמנו כי אל על לא יכולה לבטל את התשלום באופן חד-צדדי ואיימו לנקוט בצעדים משפטיים נגדה, כפי שנקטו נגד חברות תעופה אחרות. אך כאמור, 3 חודשים לפני יישום ההחלטה הדרמטית, סוכני הנסיעות ואל על מנסים, באמצעות עורכי הדין של שני הצדדים, להגיע להבנות כדי להימנע מעימותים משפטיים מיותרים, שלא יהיו לטובת הצדדים.

עוד נודע כי נעשתה פנייה לממונה על ההגבלים העסקיים, כדי לא לחרוג ממה שהחוק מתיר בהידברות שכזו. הממונה השיב לצדדים, כי כל עוד הם פועלים באופן חוקי ושומרים על החוק, אין מניעה ממו”מ ואין צורך לקבל את אישור הממונה לדברים.

בסופו של דבר, כאשר הצדדים יצליחו להגיע למתווה, וזה עשוי להערכת גורמים בענף התעופה לקרות במרוצת השבועות הקרובים, ההסכמות תצטרכנה להגיע לאישור של כל סוכני הנסיעות, שאף עשויים להחליט שמה שהושג לא מקובל עליהם.

 

עקבו אחרי פספורטניוז בפייסבוק, בטוויטר וגם, באפליקציה

שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin

השאירו תגובה לפוסט

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

רוצים לדעת כל מה שחם בעולם התיירות והתעופה?

הצטרפו לשירות הניוזלטר שלנו לקבלת עדכונים 24/7

פרסומים נוספים מאותה קטגוריה

  • flying sport 2020
  • תא לחץ

כתבות פופולריות

החדשות הכי חמות של עולם התיירות והתעופה

אני מעוניין לקבל חדשות, עדכונים והודעות פרסומיות מפספורטניוז.