צעד נוסף לקראת השלמת הרפורמה בנמלים ופתיחתם לתחרות

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin
משרד התחבורה, חברת נמלי ישראל וחברת נמל חיפה חתמו על הסכם המסדיר את נושאי המקרקעין, העברת מחלקת הים ומסגרת הפעילות בין חברת נמלי ישראל לחברת נמל חיפה, לקראת הפרטתו הצפויה בשנה הקרובה
שרת התחבורה מירי רגב בעת חתימה על הסכמי הנמלים. צילום: משרד התחבורה
שרת התחבורה מירי רגב בעת חתימה על הסכמי הנמלים. צילום: משרד התחבורה

שרת התחבורה, מירי רגב: “אני גאה לפתוח את השנה החדשה – ‘שנת הנמלים’ עם ההסכם ההיסטורי שיביא לשיפור התחרות, שיפור השירות וצמיחת המשק.”
במעמד שרת התחבורה והבטיחות בדרכים, ח״כ תא״ל (מיל׳) מירי רגב, חתמו לפני זמן קצר (ה’), המנכ”לים וסמנכ”לי הכספים של חברת נמלי ישראל וחברת נמל חיפה על הסכם המסדיר את נושא המקרקעין, העברת מחלקת ים מחברת נמל חיפה לחברת נמלי ישראל הזיקה וקשרי הגומלין שבין חברת נמלי ישראל לחברת נמל חיפה, לקראת הפרטתו הצפויה של נמל חיפה בשנה הקרובה ופתיחת נמל המפרץ החדש.

הסכם המקרקעין שנחתם בין הצדדים מגדיר את הזיקה וקשרי הגומלין שבין החברות לחברת נמלי ישראל המשמשת כ-LandLord. ההסכם שנחתם מסדיר את מחלוקות העבר ומאפשר להציג את הנמל למשקיעים פוטנציאליים, כשהוא נקי ממחלוקות באופן מוסדר וברור, דבר שאמור להעלות את שווי הנמל ולהכניס לקופת המדינה את מחירו הריאלי של הנמל.

על פי ההסכם, עובדי מחלקת ים חיפה שיעברו לעבוד תחת חברת נמלי ישראל, יקבלו אחריות בלעדית על כל שירותי הניתוב והגרירה במרחב הימי של נמלי חיפה, הכולל את התאגידים השונים הפועלים בקו המים, את הנמל הקיים ואת נמל המפרץ החדש שבנייתו לקראת סיום וצפוי להיפתח בהמשך השנה. העברת מחלקת הים תאפשר תחרות אמיתית בין נמל המפרץ לנמל חיפה ומניעת העדפה של מי מהנמלים בהכנסת אוניות לעגינה והוצאתן.
עם הסדרת הפעילות בין חברת נמלי ישראל לחברת נמל חיפה והפעלתם של הנמלים החדשים, תחל תחרות בענף הנמלים תשפר ותייעל את השירות ליצואנים, יבואנים, תעשיינים והציבור הרחב, תוך הוזלת עלויות והבטחת המשך פיתוח וחיזוק הכלכלה בישראל.
ההסכם נחתם במעמד שרת התחבורה והבטיחות בדרכים ח״כ תא”ל (מיל’) מירי רגב, יו”ר חברת נמלי ישראל עוזי יצחקי, יו”ר חברת נמל חיפה אשל ארמוני ומנהל רשות החברות יענקי קוינט.

נמל חיפה. צילום: Shutterstock

רגב: “ההסכם עליו חתמנו היום, ממש לפני ראש השנה, מבשר על השנה הזו כשנת הנמלים בישראל. ההסכם הוא ציון דרך חשוב לקידום הרפורמה בענף הנמלים, שיביא לתחרות אמיתית כבר בשנה הקרובה עם הפרטת הנמלים הקיימים ופתיחתם של הנמלים החדשים לתחרות. המהלך הזה יביא לשיפור השירות לציבור – והמשק כולו ירוויח ממנו. חשוב לזכור כי חשיבותו של נמל חיפה תעלה פלאים לאור הסכם השלום שנחתם השבוע. חיבור מפרץ חיפה למפרץ הפרסי באמצעות קו רכבתי אשר יאפשר העברת סחורות בין שני המפרצים.”

יו”ר חברת נמלי ישראל עוזי יצחקי: “אנו שמחים על חתימת ההסכם ההיסטורי והחשוב הזה. זהו צעד נוסף להשלמת הרפורמה בנמלי הים המסחריים.”

יו”ר חברת נמל חיפה אשל ארמוני: “ההסכם שנחתם עם חברת נמלי ישראל מיישב מחלוקות ומייצר בהירות לקראת תהליך ההפרטה שמתקדם על פי לוח הזמנים המתוכנן. אני שמח על ההתעניינות הרבה שהמכרז מעורר בארץ ובעולם, ובמיוחד בעת הזו של מזרח תיכון חדש. אני רוצה להודות לשרת התחבורה ולמנכ״ל המשרד על הרוח הגבית והמעורבות, ולצוות המצוין של חברת נמל חיפה בראשות המנכ״ל מנדי זלצמן.”

מנהל רשות החברות יענקי קוינט: “חתימת ההסכמים מכשירה את מהלך הפרטת חברת נמל חיפה, מהלך חשוב לשוק הישראלי ודוגמא טובה להפרטת חברה ממשלתית.”

שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin

השאירו תגובה לפוסט

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אשר מפר את תנאי השימוש לרבות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.

רוצים לדעת כל מה שחם בעולם התיירות והתעופה?

הצטרפו לשירות הניוזלטר שלנו לקבלת עדכונים 24/7

התיירות חוזרת!

הרשמו למבזקי פספורטניוז וקבלו את העדכונים והחדשות הכי חמות של עולם התיירות והתעופה בארץ ובעולם.