שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter

צרפת נסגרה לנוסעים מחוץ לאיחוד האירופי

עפ"י הכללים החדשים, רק נוסעים בעלי אישור מיוחד מסיבות רפואיות, מקצועיות או משפחתיות, מורשים להיכנס למדינה, וחברות התעופה מחויבות לאכוף את הכללים, כולל בדיקת קורונה שלילית
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin
קפה פריס
על מדרכות פריס. צילום: 123rf

עפ"י הכללים החדשים, שנכנסו לתוקף ב-1 בפברואר, גבולות צרפת סגורים לכל הנוסעים מחוץ לאיחוד האירופי, למעט אלה שחייבים להגיע לצרפת עקב אחת הסיבות הספציפיות הדחופות: רפואיות, מקצועיות או משפחתיות.
חברות תעופה נדרשות לאכוף את הכללים, והממשלה מאיימת בסנקציות על חברות תעופה, שמאפשרות לנוסעים להפר את כללי הנסיעה לצרפת מחוץ לאיחוד האירופי.
למשל, חברת התעופה אתיופיאן איירליינס הושעתה כבר בעבר מפעילות בצרפת למשך ארבעה ימים (28-31 בינואר) בגין אי אימות תקינות של תוצאות בדיקות ה-PCR הנדרשות מנוסעים הטסים לצרפת.
מעתה מוטלת על חברות התעופה החובה לוודא שלנוסעים יש בדיקת PCR תקפה ולבדוק שהם נוסעים מסיבות תקפות.
דובר ממשלת צרפת אמר לערוץ החדשות FranceInfo: "יש חברות תעופה שקיבלו אזהרות, ואנחנו נוודא בימים הקרובים שהן פועלות לפי הכללים. אם זה לא יקרה, יינקטו נגדן סנקציות".
בדיקות כניסה בנמלי התעופה יתבצעו ע"י משטרת הגבולות הצרפתית, שתוודא כי סיבות הנוסעים להיכנס לצרפת אכן דחופות ומותרות, והם יתבקשו להציג מסמכים תומכים להוכחת סיבות לנסיעה.
סוכנות הידיעות הצרפתית, AFP, מדווחת כי כבר ביום שני בבוקר כ-300 נוסעים נעצרו בנמל התעופה שארל דה גול ואולצו לעלות על מטוסים ולעזוב את צרפת.
כל הנכנסים לצרפת, כולל מהאיחוד האירופי, צריכים כעת להציג בדיקת PCR שלילית תוך 72 שעות ממועד הטיסה שלהם.
בינתיים הולכים ומתרבים הזיופים של תוצאות בדיקות קורונה.
מעצרים של עבריינים החשודים בזיוף תעודות כבר נעשו בבריטניה ובצרפת. רשת זייפנים בצרפת נמצאה אשמה במכירת לפחות 200 מסמכים מזויפים לנוסעים בעלות של 100-150 אירו לכל אחד, והמשטרה הצליחה לפרק את הרשת.
אנשים, שיימצאו אשמים בהצגת בדיקת PCR מזויפת, עומדים בפני עונשים כבדים. בצרפת, כל מי שנמצא אשם בהצגת מסמכים רפואיים מזויפים, חייב בקנס של 45,000 אירו ושלוש שנות מאסר.

רוצים לדעת כל מה שחם בתיירות ותעופה?

הצטרפו לניוזלטר ותקבלו את החדשות והעדכונים של עולם התיירות והתעופה לתיבת המייל

השאירו תגובה לפוסט

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אשר מפר את תנאי השימוש לרבות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.

התיירות חוזרת!

הרשמו למבזקי פספורטניוז וקבלו את העדכונים והחדשות הכי חמות של עולם התיירות והתעופה בארץ ובעולם.