בעקבות הרשעת הטוענת לאונס: קמפיין באנגליה נגד תיירות לקפריסין

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin
שורה של ידוענים אנגליים הצהירו כי לא יסעו לקפריסין כדי לבלות את חופשתם. הצעירה, בת 19 מדרבישייר, הורשעה ביום שני לאחר שחזרה בה מהודעתה המקורית

בעקבות הרשעתה של הצעירה הבריטית בידי בית משפט בקפריסין על כי בדתה את סיפור האונס שלה בידי 12 צעירים ישראליים, החל באנגליה קמפיין הקורא להחרים את קפריסין כיעד תיירותי. אמה של הצעירה הביעה תמיכה בקמפיין באומרה שהיא מאמינה שאיה נאפה, שם שהתה בתה כשהותקפה לכאורה, אינה בטוחה.

האם אמרה לבי.בי.סי: “אם תלך לדווח על משהו שקרה לך, עד כמה שאני יכולה לומר – צוחקים עליך, או במקרה הגרוע, יקרה משהו כמו שקרה לבת שלי”. האם טענה כי בעקבות ההתרחשויות בתה סובלת ממתח פוסט-טראומטי.

העיתון דיילי-מייל, שפרסם ידיעה על הקמפיין כבר ביום שני, ציטט שורה של ידוענים אנגליים שהצהירו כי לא יסעו לקפריסין כדי לבלות את חופשתם.

הצעירה, בת 19 מדרבישייר, הורשעה ביום שני לאחר שחזרה בה מהודעתה המקורית ימים אחדים לאחר שהתלוננה בקיץ על כי נאנסה. בתלונתה הראשונית היא טענה שנאנסה בידי 12 הישראלים ב-17 ביולי בחדרה בבית המלון באיה נאפה שם עבדה בעונת התיירות.

 

 

לאחר חקירה משטרתית שבדקה את טענות האליבי של הצעירים הישראלים זומנה הצעירה לחקירה נוספת שבסיומה היא חזרה בה מטענת האונס. בעקבות עדותה זאת שוחררו הצעירים הישראלים ושבו לארץ. מאוחר יותר טענה הצעירה כי אולצה בידי החוקרים הקפריסאים לחזור בה מהצהרתה לאחר שעות של תשאול וללא גישה לעורך דין. במשפטה היא טענה ש”חששה לחייה”.

מארגני הקמפיין המריצים השטאג – BoycottCyprus#, טוענים בין השאר כי השופט בתיק שבו הורשעה הצעירה לא שמע ראיות בשאלה האם האונס לכאורה התרחש. גזר הדין במשפטה צפוי להינתן בפמגוסטה ב-7 בינואר והחשש של תומכיה הוא שיוטלו עליה 12 חודשי מאסר. תומכיה הודיעו כי יערערו על פסק הדין אך לדבריהם הליך הערעור עשוי לארוך שנים.

לאחר פרסום החלטת בית המשפט ביום שני, פרסם משרד החוץ בלונדון הודעה ובה תאר את המקרה כ”מצער מאוד” והביע  דאגה בשאלה האם היא זכתה למשפט הוגן. משרד החוץ ציין כי יעלה את הנושא מול הרשויות בקפריסין.

העיתון גארדיין מספר שבקפריסין חוששים שאכן החרם יתממש באשר התיירים מבריטניה ניצבים בראש בטבלת התיירות הנכנסת. דובר הממשלה צוטט כמי שתאר את תגובה הציבורית בבריטניה למקרה כ”מוגזמת” אך גם הביע אהדה לאמה של הצעירה. “היינו רוצים שהקריאות לחרם לא היו מתרחשות”, אמר.

בעיתונות הבריטית דווח עוד כי תומכיה של הצעירה גייסו מעל 80,000 ליש”ט כדי לשלם את הוצאות משפטה.

 

עקבו אחרי פספורטניוז בפייסבוק, בטוויטר, בלינקדאין וגם, באפליקציה

שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin

השאירו תגובה לפוסט

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

רוצים לדעת כל מה שחם בעולם התיירות והתעופה?

הצטרפו לשירות הניוזלטר שלנו לקבלת עדכונים 24/7

פרסומים נוספים מאותה קטגוריה

  • flying sport 2020

כתבות פופולריות

החדשות הכי חמות של עולם התיירות והתעופה