עוד רבעון מאכזב לריינאייר: הפסד של כ-20 מיליון אירו

בהמשך להפסדים במהלך 2018 בעקבות השביתות וביטולי אלפי טיסות, ההפסד ברבעון האחרון נובע בעיקרו מירידת מחירים ומהתפוסה הנמוכה בחורף. בחודש ינואר שיא במספר הנוסעים, וצפי ליותר מ-140 מיליון נוסעים בשנת 2019

ריינאיירמובילה מרכזית לאילת. ריינאייר. צילום: 123rf

חברת הלואו-קוסט האירית סיימה את הרבעון השלישי של שנת הכספים, למעשה הרבעון האחרון של 2018, החודשים ספטמבר – דצמבר, בהפסד מצטבר של כ-20 מיליון אירו.

זהו הרבעון השלישי ברצף, בו החברה רושמת מאזן פיננסי שלילי, בעקבות השביתות הרבות של צוותי החברה, ואלפי הטיסות, שהחברה נאלצה לבטל במשך השנה.

ההפסד ברבעון האחרון נוצר עקב המחירים הנמוכים, שהציעה החברה ללקוחותיה, וגם עקב התפוסה הנמוכה יחסית, האופיינית לחודשי החורף.

מייקל או'לירי, מנכ"ל ריינאייר, אמר שאומנם הפסד של 20 מיליון מאכזב, אך הנוסעים של החברה נהנו ממחירי שיא נמוכים, שיבטיחו צמיחה בעתיד.

ואכן, עפ"י תוצאות חודש ינואר 2019, נראה כי ריינאייר שבה למספרי שיא.

קבוצת התעופה ריינאייר, הכוללת גם את Laudamotion האוסטרית, חברת הבת שנרכשה במלואה לאחרונה, הטיסה בחודש ינואר 10.3 מיליון נוסעים: ריינאייר 10 מיליון ו'לאודה' 300,000 בתפוסה ממוצעת של 91%.

בריינאייר מציינים גם כי 58,000 הטיסות שלה בחודש ינואר פעלו בדיוק של מעל 90%, הדיוק הגבוה ביותר בין חברות התעופה הגדולות באיחוד האירופי. עפ"י הנתונים המצטברים, בריינאייר צופים השנה ליותר מ-140 מיליון נוסעים.

נושאים שמוזכרים בידיעה