שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter

רשת מלונות פתאל נבחרה להיות חלק מ-G17, רשת בינלאומית עם ולמען אנשים עם מוגבלות

רשת פתאל שפועלת למען הקהילה ושילוב אנשים עם מוגבלות כערך עליון, הצטרפה לשותפות בינלאומית גרמנית-ישראלית
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin
מימין לשמאל שירי לנקרי, מירנה אסרף מסטי, שף ארז יו ... גנית בוכמן, שרית פפו, jutta Helferich, ליבנת
מימין לשמאל שירי לנקרי, מירנה אסרף מסטי, שף ארז יו ... גנית בוכמן, שרית פפו, jutta Helferich, ליבנת

רשת מלונות פתאל מגלה אחריות ומעורבות בקהילה למען עתיד טוב יותר ורואה בשילוב אנשים עם מוגבלויות חלק בלתי נפרד מסדר היום של החברה, מיום הקמתה. בתי המלון של הרשת מעסיקים עובדים בעלי צרכים מיוחדים בתפקידים מגוונים, עשייה למען הקהילה היא חלק מובן מאליו מהתרבות הארגונית של הרשת וערכיה מושרשים בקרב עובדיה.
בפתאל החליטו לפעול לא רק בתוך החברה, אלא גם מחוצה לה, והצטרפו לנטוורקינג של ארגונים מישראל ומגרמניה שיפעלו עם ולמען אנשים עם מוגבלות.

בשבוע האחרון, נפגשו בארץ חברי פורום הנטוורקינג החדש G17, מגרמניה ומישראל, להכרות אישית ובין-ארגונית, לחשיבה על שיתופי פעולה עתידיים, למידה משותפת, הפריה הדדית וסיעור מוחות. בחודש יוני יתקיים ביקור הגומלין בגרמניה, בסיומו יערך אירוע שבו יוצגו החזון והאסטרטגיה להמשך פיתוח הרשת הגרמנית-ישראלית עם ולמען אנשים עם מוגבלות.
במפגשים המרתקים שנערכו השבוע בין הארגונים משתי המדינות העוסקים באותו התחום, התמקדה רשת פתאל בהצגה של פעילותה, בכל הנוגע לתרומה לקהילה ובעיקר של שילוב אנשים עם מוגבלות כערך עליון המותווה כחוט השני מיום הקמת החברה.

גנית בוכמן מנהלת הדרכה של רשת מלונות פתאל וליבנת שווגר, מנהלת הדרכה של מחוז צפון ומערכת LMS הסבירו כי שילוב והעסקתם של אנשים עם מוגבלות ואימוץ ארגון/עמותה מכל מלון הינה חלק מתוכנית העבודה השנתית של הרשת וחלק מערכי הליבה אותם הם מטמיעים לכלל חברי הצוות והמנהלים ברשת.

עוד נושאים שבפתאל העלו לסדר היום הם, בזכות ולא בחסד 'תפיסת שילוב אנשים עם מוגבלות בעבודה' תעסוקה שווה בליווי מעסיקים, דוגמאות אמיתיות לשילוב אנשים עם מוגבלות בעבודה הלכה למעשה: האתגרים, ההתמודדויות, חברי צוות ומנהלים שחלקו מניסיונם האישי, יישום ערך נתינה לקהילה המתקיים ברשת, גיוס והעסקה בכלל מלונות הרשת, קורס הטבחים שנפתח לאחרונה במיוחד לאנשים עם מוגבלות והסתיים בהצלחה אדירה כשכל החניכים כבר השתלבו במלונות ואנשים עם מוגבלות שהגיעו וסיפרו על התהליך שעברו מהמיונים, דרך הקורס ועד היום כשהם עובדים בפועל באחד ממלונות הרשת.

טל אלון, מנהלת תחום הנטוורקינג בפורום העתיד גרמניה-ישראל, הקרן שיזמה את שיתוף הפעולה ביחד עם הקונסוליה הישראלית במינכן: "כקרן הפועלת לחיזוק שיתופי פעולה המקדמים את החברה האזרחית והערכים הדמוקרטיים בגרמניה ובישראל, ברור לנו שלחיבור בין ארגונים הפועלים עם ולמען אנשים עם מוגבלות יש פוטנציאל אדיר לשני הצדדים. נציגות ונציגי הארגונים הגרמניים למדו המון מהביקור בישראל ואנחנו ממתינים בהתרגשות לשלב הבא בגרמניה".
גנית בוכמן, מנהלת הדרכה של רשת מלונות פתאל מסרה: "אנו מקיימים פעולות שונות לטובת שילוב אנשים עם מוגבלות ברשת. בגאווה גדולה אנו יכולים לספר כי בחודש מרץ האחרון, סיימנו קורס טבחות ייעודי שמתוך 9 משתתפים 8 השתלבו במטבחי המלונות והינם חלק בלתי נפרד מכלל חברי הצוות בארגון."

"ניתן לראות את השתלבותם הן בעבודה והן בפעילויות חברתיות שונות כמו מסיבות עובדים וכ"ד. מהרגע שהם נכנסים לעבודה, אין להם "הנחות" יש להם חובות וזכויות כמו לכולם וללא ספק זה מעצים להם את תחושת השייכות. ברשת מלונות פתאל בוחרים את האנשים על פי יכולות וכישורים ויש מקום לכולם". הוסיפה בוכמן.

על התוכנית:
G17 למען הכללה: רשת חדשה של ארגונים מישראל ומגרמניה עם ולמען אנשים עם מוגבלות
תוכנית חדשה של קרן פורום העתיד גרמניה-ישראל בשיתוף עם הקונסוליה הישראלית במינכן, G17 למען הכללה (בהשראת היעד ה-17 לפיתוח בר קיימא של האו"ם – "שותפויות למען המטרות"), יוצרת רשת של ארגונים הפועלים עם ולמען אנשים עם מוגבלות.
בתוכנית משתתפים 11 ארגונים מישראל ומגרמניה המקדמים הכללה והשתתפות של אנשים עם מוגבלות בתחומים שונים. מטרות התוכנית היא לאתר אתגרים משותפים לשתי המדינות בתחום של השתתפות אנשים עם מוגבלות, לאפשר למידה הדדית, לזהות חוזקות ייחודיות ולפתח סביבן שיתופי פעולה ארוכי-טווח.

חמישה "שידוכים" גרמניים-ישראליים
הרשת החדשה מורכבת מחמישה שידוכים שונים בין ארגונים מישראל ומגרמניה (בדגש על מדינות המחוז הדרומיות בגרמניה, כחלק משיתוף הפעולה עם הקונסוליה הישראלית במינכן), כאשר לכל שידוך יש דגש תמטי אחר:
תעסוקה: התוכנית תעסוקה שווה לשילוב אנשים עם מוגבלות בשוק העבודה, בשיתוף עם רשת פתאל, המשלבת אנשים עם מוגבלות במלונותיה, שודכו למלוןAnne-Sophie ממדינת המחוז באדן-וירטמברג, שאחוז ניכר מהעובדות והעובדים בו הם אנשים עם מוגבלות.
חדשנות: התוכנית ישראל מעבר למגבלות, שמפתחת פרויקטים ייחודיים וחדשניים בשיתוף עם משרדי הממשלה בישראל, שודכה עם הארגון הגרמני LAG Selbsthilfe ממדינת המחוז ריינלנד-פפאלץ, ארגון גג ל-55 ארגונים בתחום של הכללת אנשים עם מוגבלות שבהם חברים כ-50 אלף בני אדם.
ספורט: עמותת אתגרים, המעצימה ומשלבת חברתית אנשים עם מוגבלות באמצעות ספורט אתגרי בטבע, צוותה לארגוןBVS Bayern מבוואריה, ארגון גג לכ-500 עמותות ו-35 אלף חברים בתחום הספורט לאנשים עם מוגבלות.
חיים עצמאיים: עמותת גוונים, שנוסדה בקיבוץ העירוני בשדרות ומעניקה מענה רחב לטווח מגוון של מתמודדים עם מוגבלויות, חוברה עם הארגון Schwesternverband מחבל הסאר, המעסיק כ-3800 עובדות ועובדים ולו מטרות דומות.
מחסה: הארגון אסף, המעניק סיוע למבקשי ומבקשות מקלט, צורף לתוכנית בשל הדגש שמושם בפעילותו על ליווי של הקבוצות הפגיעות ביותר בקרב מבקשי המקלט, בהן אנשים עם מוגבלות וניצולי עינויים. הארגון ישתף פעולה במסגרת הרשת החדשה עם הארגון FATRA מהעיר פרנקפורט במדינת המחוז הסן, שלו דגשים דומים.

קרן פורום העתיד גרמניה-ישראל היא קרן ללא מטרות רווח הפועלת לחיזוק הדמוקרטיה בשתי המדינות.

רוצים לדעת כל מה שחם בתיירות ותעופה?

הצטרפו לניוזלטר ותקבלו את החדשות והעדכונים של עולם התיירות והתעופה לתיבת המייל

השאירו תגובה לפוסט

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אשר מפר את תנאי השימוש לרבות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.

התיירות חוזרת!

הרשמו למבזקי פספורטניוז וקבלו את העדכונים והחדשות הכי חמות של עולם התיירות והתעופה בארץ ובעולם.