שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter

שווייץ – יעד מועדף על התיירים הסינים בשנים האחרונות

עקב האמצעים החמורים של שלטונות סין לבלימת התפשטות נגיף הקורונה על שלל גרסאותיו, כולל סגרים ומגבלות על הטיסות, תעשיית התיירות והמלונאות של שווייץ נפגעת מהיעדרותם של התיירים הסינים
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin
תיירים סינים בברן
תיירים סינים בברן. צילום: shutterstock

גרסה חדשה של הקורונה צצה לאחרונה בסין, כשהמוקד בווהאן, בירת מחוז הוביי (סין). עפ"י מיטב המסורת הסינית בשנתיים האחרונות, הרשויות נוקטות צעדים חמורים לבלום את התפשטות הנגיף, כולל סגרים המוניים וסגירת התנועה האווירית.
עפ"י ניתוח מקיף של האוניברסיטה בעיר לוזאן בשווייץ, EHL- Hospitality Business School , תעשיית האירוח והתיירות של שווייץ נפגעת מאד מצעדים אלה.
שווייץ הפכה בשנים האחרונות שלפני הקורונה ליעד מועדף על התיירים הסינים.
עפ"י הנתונים שלפני מגפת הקורונה, יותר מ-120 מיליון תיירים סינים יוצאים מדי שנה לחו"ל. רובם נוסעים לאסיה – יפן, תאילנד, וגם אוסטרליה, אך כ-10% מגיעים לאירופה, וחלק גדול מהם לשווייץ. בשנת 2018 נמנו 1,026,160 כניסות סינים לשווייץ, 5% מכלל הכניסות למדינה, ומספר הלילות של הסינים בשווייץ הסתכם ב-1,359,519 (3.5%).

הקנטונים הפופולריים ביותר בקרב הסינים הם לוצרן, ברן וציריך. למעשה, התיירים הסינים היוו כ-20% מכלל התיירים הבינלאומיים בלוצרן ובברן.
התיירים הסינים מטיילים ברובם בקבוצות, בעיקר בערי המטרופולין האירופיות הגדולות, אך גם כמטיילים עצמאיים, בעיקר הצעירים יותר, המעוניינים במגוון רחב של חוויות, כולל סיורים, קניות וסקי, במקרה של שווייץ.
מטיילים סינים מגיעים לשווייץ משתי סיבות עיקריות. הראשון, שווייץ היא עבורם 'מדינה בין שני יעדים', במעבר בין איטליה לצרפת. השני הוא תרבותי. הסינים מעריצים את שווייץ, המוכרת להם בזכות רמת הטכנולוגיה הגבוהה, הנופים המרהיבים ורמת החיים הגבוהה.
השפעת היעדרות התיירים הסינים עקב הקורונה על תעשיית התיירות והמלונאות בשווייץ היא משמעותית, במיוחד באזורים של לוצרן וברן.
יתר על כן, כוח הקנייה של התיירים הסינים הוא מדהים, ומחושב בערך של 380 פרנק שווייצרי ליום לאדם, שני רק לתיירים ממדינות המזרח התיכון.
ההוצאות של תיירים סינים הן הרבה מעבר להוצאות האכסון. התיירים הסינים אוהבים לקנות מזכרות, במיוחד שעונים שוויצרים יקרים ופריטי יוקרה. במונחים כלכליים, גם אם היקף התיירות הסינית אינו גדול במיוחד, התרומה של התיירות הסינית היא ניכרת.

רוצים לדעת כל מה שחם בתיירות ותעופה?

הצטרפו לניוזלטר ותקבלו את החדשות והעדכונים של עולם התיירות והתעופה לתיבת המייל

השאירו תגובה לפוסט

תגובה אחת

  1. שווייץ זה משהו אנכרוניסטי מי נוסע לשווייץ מדינה יקרה במיוחד

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אשר מפר את תנאי השימוש לרבות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.

פרסומים נוספים מאותה קטגוריה

התיירות חוזרת!

הרשמו למבזקי פספורטניוז וקבלו את העדכונים והחדשות הכי חמות של עולם התיירות והתעופה בארץ ובעולם.