שוש טורס מבקשת הקפאת הליכים בגין חובות של 4.6 מיליון שקל

אופרן גם ב...
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin
משרד הנסיעות הוותיק בבעלותה של שוש משלניק, פנה לביהמ"ש המחוזי בת"א בבקשה למינוי נאמן זמני. "החברה נותרה למעשה בפני שוקת שבורה בעקבות משבר הקורונה ששיבש וריסק את פעילותה העסקית של המבקשת"
שוש טורס
משבר הקורונה. צילום: 123rf

משרד הנסיעות הוותיק שוש טורס הגיש אתמול (א’) בקשה לבית המשפט המחוזי בת”א למתן צו להקפאת הליכים בגין חובות בסך של 4.600,228 מיליון שקל.

המשרד בבעלות אשת התיירות הוותיקה, שוש משלניק, פנה באמצעות עורכי הדין אריה סאמרלי, דור אלחדס ואדר סולמיני בבקשה למינוי נאמן זמני ואיסור פירעון חובות העבר של המבקשת. החברה שנמכרה בסוף השנה שעברה לחברת תלמה נסיעות, מקווה, על פי הפנייה לביהמ”ש, לקבל מתלמה סך של כ-2 מיליון שקל.

בבקשה לביה”ד נטען בין השאר כי “בכל תקופת פעילותה, עד לפרוץ מגפת הקורונה, עמדה המבקשת בכל התחייבויותיה מתוך שמירה על שמה הטוב והמוניטין שיצא לה. גם כאשר נזקקה המבקשת לתזרים מזומנים בכדי לעמוד בהתחייבויותיה השונות כאשר מצבה התזרימי לא אפשר זאת, הזרימה שוש כספים למבקשת, ממכירת 2 דירות פרטיות בסך של כ-1.700,000 מיליון שקל”.

עוד מציינת שוש טורס בבקשה, כי חתמה הסכם למכירת פעילותה לתלמה טורס ב-26 בדצמבר 2019 אך “לצערה, מיד לאחר חתימת ההסכם מול חברת תלמה, התפשטות מגפת הקורונה העולמית, פגעה אנושות בענף התיירות בארץ ובעולם ופגיעה זו לא פסחה אף על המבקשת. חלק מהתמורה בגין מכירת פעילות העסקית של המבקשת אשר קשורה בהכנסות חברת תלמה לתקופה הנקובה בהסכם. המבקשת, אשר כלכלה את צעדיה על סמך צבר ההזמנות טרם מכירת הפעילות העסקית, ועל סמך התמורה הנוספת אשר צפויה להתקבל מחברת תלמה, נותרה למעשה בפני שוקת שבורה בעקבות משבר הקורונה, אשר שיבש וריסק הלכה למעשה את פעילותה העסקית של המבקשת, במסגרת התחייבותה בהסכם עם תלמה ובנוסף שיבש ועצר לחלוטין את תזרים המזומנים שלה”.

שוש טורס מציינת בפנייה לבית המשפט כי בהסכם עם תלמה, במועד חתימה על ההסכם היה עליה לשלם מקדמה לשוש טורס של 100 אלף דולר בתוספת מע”מ, ובתוך 7 ימים מקדמה שנייה בסך של 100 אלף דולר בתוספת מע”מ, כאשר יתרת התמורה, 50% מהרווח הנקי של חברת תלמה במסגרת פעילות עם שוש טורס, בתקופה הקובעת, תשולם תוך 36 חודשים ממועד החתך לאחר קיזוז תשלום המקדמה.

עוד עולה מהפניה לבת המשפט, כי תלמה התחייבה לשלם תשלום חודשי בסך של 100 אלף שקל לחודש לתקופה שלא תפחת מ-30 חודשים לשוש טורס תמורת שירותים של שיווק ומכירה של שירותי ומוצרי תיירות של תלמה ושירות לאחר מכירה ללקוחות תלמה.

מבחינת החובות, טוענת שוש טורס בפנייה לבית המשפט כי בין השאר יש לה חובות בסך של 212,444 שקל לעובדים, כאשר יש לה סך של כ-100,000 שקל בקופת הפיצויים. חובות ללקוחות בגין טיולים שבוטלו בשל מגפת הקורונה בסך של 1.348,777 מיליון שקל, חובות לספקים/נותני שירותים/פרילנסרים בסך של 729,247 שקל, הלוואת מדינה שקיבלה בסך של 500 אלף שקל.

יש לציין כי החברה מקווה על פי פנייתה לבית המשפט, לקבל כספים מתלמה, “כמפורט, תזדקף לזכות המבקשת סך של כ-875 אלף שקל ו1.295,000 מיליון שקל בגין מתן שירותיה לחברת תלמה”. אגב, לפי המאזן הכספי המצורף לפניה של שוש טורס לשנת 2018, ההכנסות שלה הגיעו לסך של 5.066,624 מיליון שקל ואת השנה סיימה עם רווח של 195,942 שקל.

עקבו אחרי פספורטניוז בפייסבוק, בטוויטר, בלינקדאין, באפליקציה וב-google.news

שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin

השאירו תגובה לפוסט

7 מחשבות על “שוש טורס מבקשת הקפאת הליכים בגין חובות של 4.6 מיליון שקל”

  1. סרפיקו בר

    אין ספק שהבקשה מנוסחת יפה מאוד, ואף מפורטת להפליא ובצורה מקצועית .אכן מצב הקורונה מתחיל לתת את אותותיו בנושא הכלכלי וסימני הנפילה של החברות קטנות צריכה להדליק אור אדום אצל נערי האוצר אשר שומרים את כספי ביטוח הלאומי כאילו היה כספם שלהם כאשר האמת היא שאלו כספי הציבור שניגבו בזמנו על פי חוק לטובתו של הציבור, אך דה פקטו לא מחזירים להם שום כספים וניראה כי אפקט הדומינו יגיע מהר מכפי שחשבנו ,לענף החברות ו יהיה קשה ללא קבל כספים מהמדינה, שזהבגדול כספי הציבור שנועדו לזמנים כאלה בדיוק.

  2. שוש טורס נתנה שירות מצויין.נהנתי מאוד לעבוד איתה. חבל מאוד…. עוד יפלו כמה וכמה סוכנויות בארץ ובעולם ..

  3. קרבצקי יוליה

    אמי מבינה הכל.תרופה לא קלה לכולנו… אבל בכל זאת היתי רוצה לקבל את הכסף בחזרה… לפחות…

  4. עצוב מאוד . מה שעשו לי . מכסף שלא היה לי וחסכתי כדי לנסוע לבן באמריקה לראות את הנכדה . הלך לי הכרטיס והכסף. לצערי פניתי לסוכנת הניה מחולון שגם נעלמו עקבותיו . ואין לה תשובות בשבלי .

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

רוצים לדעת כל מה שחם בעולם התיירות והתעופה?

הצטרפו לשירות הניוזלטר שלנו לקבלת עדכונים 24/7

פרסומים נוספים מאותה קטגוריה

  • flying sport 2020

כתבות פופולריות

החדשות הכי חמות של עולם התיירות והתעופה