שרי הכלכלה והעבודה סיכמו על הכנת מתווה חדש להקמת רשת ביטחון לעצמאיים

אופרן גם ב...
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin
בפגישה שנערכה הערב בין שרי הכלכלה והעבודה, לבין יו"ר ההסתדרות, יו״ר הסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים, מנכ"ל הביטוח הלאומי ויו"ר פורום העצמאיים - דנו הצדדים ביצירת רשת ביטחון לעצמאיים בישראל שמטרתה לסייע ל-80 אלף בעלי עסקים שנמצאים בסכנת סגירה
מענק בעקבות משבר הקורונה
צילום: 123rf

יו”ר ההסתדרות ארנון בר-דוד ויו”ר פורום העצמאיים בבית ההסתדרות רמי בז’ה, נפגשו הערב (שני עם שר הכלכלה עמיר פרץ, שר העבודה והרווחה איציק שמולי, מנכ”ל הביטוח הלאומי מאיר שפיגלר ויו״ר הסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים רן קיויתי – וסיכמו על גיבוש תכנית עבודה שמטרתה לסייע ל-80 אלף בעלי עסקים שנמצאים בסכנת סגירה
הצדדים דנו בחשיבות העסקים הקטנים כמנוע צמיחה למשק הישראלי, בעתות שגרה וחירום, ועל היותם מעסיק של מיליוני עובדים. מנכ”ל הביטוח הלאומי ומנכ”ל הסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים, התבקשו להכין מתווה שיוגש לאישור הממשלה והכנסת – ומטרתו להביא לפתרון הסוגיות הרלוונטיות לעצמאיים, לרבות מתן דמי אבטלה והענקת רשת ביטחון.
יו”ר ההסתדרות בר-דוד העלה את נושא רשת הביטחון הסוציאלית לעצמאיים, בעת חירום ובעת שגרה, על מנת שעצמאיים יזכו לסיוע, “מבלי שיצטרכו להקים מאהלי מחאה לשם כך”, אמר יו”ר ההסתדרות. עוד סוכם על גיבושה של תכנית סיוע לבעלי עסקים שנמצאים בסכנת סגירה בעקבות משבר הקורונה, ובניית מודל להכשרות מקצועיות והשמה לעצמאיים שעסקיהם נסגרו.
על פי נתוני פורום העצמאיים, למעלה מ-80 אלף עסקים ברחבי המדינה צפויים להיסגר עד סוף שנת 2020, רבים מהם יגיעו למצב של חדלות פירעון ופשיטת רגל.
שר הכלכלה ויו”ר מפלגת העבודה, עמיר פרץ, מסר: “לא די בדמי אבטלה לעצמאיים שנחוצים גם לשגרה, דרושה רשת ביטחון לימי הקורונה שתופעל “בלחיצת כפתור” בכל מצב חירום: מלחמה, מגיפה או אסון טבע. בזכויות לא צריך להיות הבדל בין שכיר לעצמאי, והמדינה צריכה להיות לצידם בשעתם הקשה. מגיפה היא גזירת גורל, אך פגיעה כלכלית אנושה ובלתי הפיכה ומצב של פת לחם – אינם גזירת גורל, ותפקידנו למנוע מכל עובד ומכל אזרח, להגיע אליהם. אני מברך על ההירתמות של יו”ר ההסתדרות ארנון בר-דוד, ושל חברי, שר הרווחה איציק שמולי, על מחויבותו למאבק הזה, לצידי”.
שר העבודה, הרווחה והשירותים החברתיים, איציק שמולי, מסר: ״משבר הקורונה חשף עד כמה בוטה האפליה כלפי ציבור העצמאיים בישראל. הם שווים בחובות, אבל ממש לא שווים בזכויות. כשר הרווחה וכממונה על הביטוח הלאומי, אני מחויב לתיקון העוול הזה, שיוכל אחת ולתמיד לספק את רשת הביטחון הנדרשת כל כך לציבור העצמאיים. בכוונתנו להוביל מאבק משותף עם שר הכלכלה ויו״ר ההסתדרות, עד שהעוול יתוקן״.
יו”ר ההסתדרות, ארנון בר-דוד, מסר: “חובתנו המוסרית והאזרחית לדאוג לאוכלוסיית העצמאיים. במדינת ישראל אין ילדים חורגים, ואזרחים צריכים להיות שווי זכויות. אני סמוך ובטוח שבשילוב כוחות, נוכל לדאוג לכלל האוכלוסיות, כדי שנצא ממשבר הקורונה ונחזק את המשק. אני מודה ומברך את השרים פרץ ושמולי, על ההירתמות לקידום נושא חשוב זה”.
יו”ר פורום העצמאיים בבית ההסתדרות, רמי בז’ה, מסר: “אני מברך את יו”ר ההסתדרות שיזם את הקמת הפורום ונכנס מידית לפעולה אל מול משרדי הממשלה הרלוונטיים, לקידום מעמד העצמאיים בישראל, ובעיקר להובלת מתן רשת ביטחון סוציאלית לעצמאיים, לרבות דמי אבטלה. תודה לשר הכלכלה פרץ, לשר העבודה והרווחה שמולי ולמנכ”ל הביטוח הלאומי שפיגלר, על קשב רב ופגישה מעולה”.

 

עקבו אחרי פספורטניוז בפייסבוק, בטוויטר, בלינקדאין, באפליקציה וב-google.news

שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin

השאירו תגובה לפוסט

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

רוצים לדעת כל מה שחם בעולם התיירות והתעופה?

הצטרפו לשירות הניוזלטר שלנו לקבלת עדכונים 24/7

  • flying sport 2020

כתבות פופולריות

החדשות הכי חמות של עולם התיירות והתעופה