שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter

שרת התיירות של בולגריה לפספורטניוז: ״החלטת ממשלת ישראל אינה במקום, בולגריה היא אזור ירוק״

Stela Baltova בריאיון בלעדי ל'פספורטניוז' מביעה תמיהה על הכנסת בולגריה ל'רשימה האסורה' של ישראל, משתבחת ברמת התחלואה הנמוכה במדינה לעומת שכנותיה האירופיות וזאת לצד כ-2.6 מיליון תיירים שביקרו כבר הקיץ בבולגריה. ״עם רמה של 60 מקרים חיוביים מתוך 100,000 נבדקים, המדינה שלנו היא "אי" בטוח״
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin
2.6 מיליון תיירים רק הקיץ בבולגריה. צילום: shutterstock

לאחר פרסום ההחלטה של ישראל להכניס את בולגריה לרשימת המדינות האסורות לטיסה של הישראלים, פנינו לשרת התיירות של בולגריה, סטלה בלטובה, Stela Baltova, שסיפרה לנו כיצד בולגריה עשתה בהצלחה מרובה מה שמדינות רבות בעולם חששו לעשות ופתחה את התיירות הבינלאומית כבר בחודש מאי 2020 תוך הצגת תחלואה נמוכה של קורונה ושמירה של בולגריה כמדינה ירוקה עד היום.

בלטובה, מביעה פליאה על הכנסת בולגריה שבה ביקרו כבר 2.6 מיליון תיירים רק בחודשי הקיץ הנוכחי, לרשימת המדינות האסורות לישראלים ואמרה: ״בולגריה היא אזור ירוק, כפי שציינתי, עם רמה של 60 מקרים חיוביים מתוך 100,000 נבדקים. המדינה שלנו היא "אי" בטוח ואני מקווה שנישאר כך כמה שיותר זמן. אנו משקיעים את מירב המאמצים לשמור על כך למרות המצב המאתגר".

מה מצב מגפת הקורונה בבולגריה בימים אלה?

"בולגריה היא אזור ירוק ואנו נוקטים את כל האמצעים האפשריים כדי לשמור עליה כזאת. כמובן שהסיטואציה דינאמית מאוד ואנחנו מקפידים לבחון את השינויים. בימים אלה בערך 2.5% מהנבדקים מתגלים כחיוביים בכל הבדיקות, וזה נתון נמוך יחסית. לשם השוואה, רמת הנדבקים והנפטרים ביעדי התיירות במדינות השכנות ובכל אירופה גבוהה הרבה יותר".

Stela Baltova, שרת התיירות של בולגריה
Stela Baltova, שרת התיירות של בולגריה: יותר מ-2.6 מיליון תיירים, זרים ובולגרים כאחד, ביקרו בארצנו הקיץ עד עכשיו

בולגריה הייתה פתוחה לתיירים בינלאומיים מאז מאי 2020. איך הצלחתם לעשות זאת כאחת המדינות היחידות בעולם?

"אכן בולגריה נשארה פתוחה עם מגזר תיירות פעיל, במיוחד בתי המלון, למרות ההפסד הכספי. וזה בהחלט דבר טוב.
המטרה העיקרית שלנו הייתה ועודנה להציג את בולגריה כיעד בטוח ומסביר פנים. פעלנו במרץ לשיקום תחום התיירות. כאזור ירוק המטרה שלנו הייתה לשמור על כך כל עוד אנחנו יכולים. במקביל לכך, אנו מנסים להגביר את תהליך החיסון באתרי התיירות שלנו. כדי לסייע במהלך, רשויות הבריאות שלנו מנהלות קמפיין פעיל בנושא. יש כמה נקודות ניידות לחיסון לאורך חוף הים שלנו, שאליהן יכולים כל התיירים לגשת במהלך החופשה שלהם ולהתחסן. יצרנו גם את התווית "100% מחוסנים", שניתן כבר לאחד מאתרי הנופש הגדולים ביותר שלנו, Albena".

האם יש בבולגריה הגבלות כניסה לתיירים מחוסנים? מה עם משפחות עם ילדים לא מחוסנים? מהם נתוני הבסיס לקבלת החלטות בנושאים אלה?

"כיום קיימת מערכת המיושמת בבולגריה, בהתאם לצבע של כל מדינה בהתחשב בנתונים הרשמיים של האיחוד האירופי וארגון הבריאות העולמי. לנוסע מאזור אדום אסור להיכנס למדינה, למעט מבקרים ממדינות אירופה, אך עם זאת, כל התיירים הנכנסים צריכים להיות בעלי תעודת חיסון או בדיקת קורונה שלילית.
באופן כללי, משפחות מחוסנות עם ילדים מתחת לגיל 12 יכולות להיכנס לבולגריה באופן חופשי ללא בדיקת PCR לילדים, דבר שמקל מאוד על תיירים".

החל בשבוע הבא, עפ"י החלטת משרד הבריאות של ישראל, ישראלים לא יורשו כלל לבקר בבולגריה!

"תיירים מישראל מבקרים בבולגריה כל השנה, והם מוזמנים אלינו גם כעת. אני חושבת שהחלטה כזו אינה במקום, מכיוון שבולגריה היא אזור ירוק, כפי שציינתי, עם רמה של 60 מקרים חיוביים מתוך 100,000 נבדקים. המדינה שלנו היא "אי" בטוח ואני מקווה שנישאר כך כמה שיותר זמן. אנו משקיעים את מירב המאמצים לשמור על כך למרות המצב המאתגר".

רשויות הבריאות בישראל גם החליטו שישראלים מחוסנים צריכים להיכנס לבידוד כשהם חוזרים מרוב מדינות העולם. מה עמדתך בנושא?

"אינני יכולה להגיב להחלטות של רשויות הבריאות שלכם, אבל אני בהחלט יכולה לומר, שהגנה על בריאות התיירים אצלנו היא בראש סדר העדיפויות שלנו כדי לשמור אותם מאושרים, מלאים ברגשות חיוביים ומוכנים לבקר שוב בבולגריה. מדיניות האיחוד האירופי היא שאנשים מחוסנים יכולים לנסוע בחופשיות ברחבי אירופה ובולגריה הייתה בין 7 מדינות האיחוד האירופיות הראשונות, שהציגו כבר בתחילת חודש יוני את תעודת החיסון הדיגיטלית של האיחוד האירופי".

מהן המגבלות החלות על מקומיים וזרים השוהים בבולגריה?

"מכיוון שהמצב דינאמי מאוד, פיתחנו מדור קורונה בפורטל הנסיעות הלאומי שלנו www.bulgariatravel.org אותו אנו מעדכנים על בסיס יומי על מנת ליידע את אורחינו ואת התיירים הפוטנציאליים על החידושים. ניתן גם למצוא מידע מקיף על פרוטוקול הבריאות, במקרה של חשד לזיהום או לתוצאה חיובית של תייר, במקומות האירוח. תמיד תוכלו לבדוק את ההמלצות והאמצעים השונים נגד מגפה באתרי תיירות ובמסגרת הפעילויות לעונת הקיץ 2021 המתפרסמות באתר התיירות הלאומי".

הישראלים מאוד אוהבים את אתרי הנופש, בורגאס ווארנה. למה הם יכולים לצפות לקראת חופשת הקיץ הקרובה?

"המצב בבורגאס ווארנה די רגוע ובטוח מבחינת המגפה. יש לנו עונה די רגילה, החופים תוססים, המלונות עמוסים ומלאים למדי. אני יכולה להבטיח לך שכל אמצעי הבטיחות מיושמים ברצינות והרשויות שולטות במצב.
אפילו עכשיו, למרות המצב, על פי הנתונים הסטטיסטיים שלנו, וארנה, נסבאר ויעד הספא המפורסם שלנו, ולינגרד, הם היעדים המועדפים ביותר בבולגריה. אפילו במצב די חריג זה, אני חייבת לציין כי יותר מ-2.6 מיליון תיירים, זרים ובולגרים כאחד, ביקרו בארצנו הקיץ עד עכשיו".

האם יש לך המלצות ייחודיות לתיירים ישראלים?

"הייתי אומרת: בואו לבולגריה, היעד הבטוח לברוח מהמגפה! כאן תיהנו מיעד ייחודי עם שילוב של טבע יפה, אקלים מתון, חופים חוליים והרים יפים, תיירות ספא מפותחת, אוכל ויין איכותי, אתרים היסטוריים ותרבותיים עתיקים, פסטיבלים ואירועי מוזיקה, חופשות מרגוע עירוניות, וכל כך הרבה דברים לעשות".

2.6 מיליון תיירים בקיץ בבולגריה. בורגאס. צילום: פספורטניוז

 

רוצים לדעת כל מה שחם בתיירות ותעופה?

הצטרפו לניוזלטר ותקבלו את החדשות והעדכונים של עולם התיירות והתעופה לתיבת המייל

השאירו תגובה לפוסט

3 תגובות

  1. וזאת לא המדינה היחידה שהחלטה על סגירתה תמוהה. יש פה כוונת מכוון, מובילים אותנו לאבדון

  2. בכל ארגוני הבריאות העולמיים ומרכזים למעקב אחרי מגיפות בולגריה נחשבת בדרגת סיכון 1 (מתוך 4). החלטה באמת מוזרה ולא מוסברת.

    ראה למשל Centers for Disease Control and Prevention USA
    שמגדיר את בולגריה רמת סיכון 1

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אשר מפר את תנאי השימוש לרבות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.

התיירות חוזרת!

הרשמו למבזקי פספורטניוז וקבלו את העדכונים והחדשות הכי חמות של עולם התיירות והתעופה בארץ ובעולם.