שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter

שר התיירות: אם לא נאריך את החל"ת לתיירות אז הרבה משפחות ימצאו את עצמן בקושי קיומי

שר התיירות פרסם פוסט באינסטגרם על מצב ענף התיירת: "עשרות אלפי משפחות זקוקות לליווי וסיוע מהמדינה, ענף התיירות הוא ייחודי במשבר הזה- הוא היחיד שנסגר באופן אבסולוטי ללא אופק או מתווה"
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin
אסף זמיר, שר התיירות
אסף זמיר, שר התיירות הנכנס. צילום מסך מטקס חילופי שרים

בענף התיירות יש ביקורת על שר התיירות, אסף זמיר, על כך שזנח את הענף שנמצא בקריסה.
זמיר פרסם הבוקר(א'), פוסט באינסטגרם בו הוא התייחס למצב:

 

View this post on Instagram

 

השבוע בצפון פגשתי את סאמר, סוכן נסיעות מבית ג׳אן. כמו כל סוכני הנסיעות והעובדים בכלל התעשיות הנסמכות על פתיחת השמיים, סאמר חווה את המשבר הכלכלי בעוצמה אדירה וכרגע בלי אופק. עשרות אלפי משפחות כמו המשפחה של סאמר זקוקות לסיוע וליווי מהמדינה. בעוד שלושה ימים הזכאות של מרביתם לדמי אבטלה תסתיים ואם לא נאריך אותו משפחות רבות ימצאו את עצמן בקושי קיומי אמיתי. השבוע יעלו לירושלים להפגין ולזעוק את זעקתם. לא נותרה להם ברירה . ענף התיירות הוא ייחודי במשבר הזה- הוא היחיד שנסגר באופן אבסולוטי ללא אופק או מתווה. בשבועות האחרונים קיימתי מפגשים עם נציגי התעשיות הללו ועם נציגי משרד האוצר בנסיון לקדם פתרון מיידי שלא נסמך על רק על הקרן להלוואות ולעסקים בסיכון, שגם היא טרם הוכיחה יעילות כלפי מרבית העסקים שפנו לקבל הלוואה. שהשמים סגורים אין עבודה והפגיעה היא מוחלטת. מגזרים שלמים בענף התיירות לא יכולים להתקיים ללא טיסות וללא תיירים. ייקח הרבה מאד זמן עד שהענף יחזור לפעילות מלאה, אבל מי שנסמכו עד היום על שמיים פתוחים וברגע אחד, בהחלטת ממשלה, נמנעה לחלוטין פרנסתם, זקוקים לעוד אויר לנשימה. אני פועל בכדי לקדם מהר ככל הניתן את פתיחת השמיים, אבל הדבר אינו תלוי במשרד התיירות. ככל שהתחלואה תמשיך לעלות היכולת של הממשלה לפתוח את השמיים רק תלך ותרד. השבוע אמשיך את הפגישות האינטנסיביות עם משרד האוצר למציאת פתרונות לתחום תיירות החוץ והתיירות הנכנסת בדגש על האופי הייחודי של הענף שנסגר הרמטית והשאיר אלפי משפחות הזקוקות לסיוע כלכלי מיידי.

A post shared by Asaf Zamir (@zamirasaf) on

רוצים לדעת כל מה שחם בתיירות ותעופה?

הצטרפו לניוזלטר ותקבלו את החדשות והעדכונים של עולם התיירות והתעופה לתיבת המייל

השאירו תגובה לפוסט

7 תגובות

 1. אסף זמיר אתה עושה צחוק. אין קל יותר מלפתוח את השמים, הכניסה לארץ, היא המקום הכי מפוקח, ואין שום בעיה לנתר את הנכנסים על ידי קבלת בדיקת קורונה אמינה ממדינת המוצא.

 2. 8000 טיסות ביום באירופה!!!רק בישראל עוד תקועים ,פשוט לא יאומן ,צריך לבטל את חובת הבידוד לתיירים מאירופה .

 3. בגלל החיפזון הקורונה הרימה ראש אבל טיסות מארהב לא מפסיקות להגיע.. זה בסדר? מה אתה בדיוק עושה ?באופן כזה גם התיירות פנים בארץ מתה..

 4. מה זו צדקנות קורונה? על חשבון אלפי משפחות
  שיקרסו? על חשבון אנשים שיהיו ברחוב?

  השארתם את התעופה להתמוטט?????

  פתחו את השמיים ! פתחו את החמצן שלנו !
  אפשר לעבוד בשדה באופן מסודר ומפוקח!
  פתחו שעריי שמיים!

 5. חברה תתעוררו, צריכים ללמוד זריז לחיות עם זה, סגר על השמים זה לא הפתרון, כמו שהבינו מהר מאד שאי אפשר להמשיך עם סגר על הרחובות,הקורונה תהיה אתנו עוד הרבה זמן, מדינה מתקדמת כמו ישראל צריכה להיות טכנולוגיה של בדיקות מהירות ואמינות, ולא נראה שזה לוחץ על משהוא שם למעלה

 6. הכל כבר נאמר. קורונה שמורונה. מדינה עם טכנילוגיות של המאה ה21 וממשלה שמתנהגת כמו במאה ה 10 .
  פותחים את השמיים עושים בדיקות מהירות ויעילות ולא נותנים להיכנס למי שנגוע בנגיף/נגיפים. מצילים את הכלכלה שלנו ודואגים לתיירות שהביאה כבוד וים בכסף למדינה ולא נותנים לה להתמוטט, לא לכלכל ה ולא לתיירות ולא לעשרות אלפמ משפחות. הבעיה היא שאלו שם למעלה יודעים רק לדבר, בלה בלה בלה. מה חדש

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אשר מפר את תנאי השימוש לרבות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.

התיירות חוזרת!

הרשמו למבזקי פספורטניוז וקבלו את העדכונים והחדשות הכי חמות של עולם התיירות והתעופה בארץ ובעולם.