תאילנד נפתחת לישראלים מחוסנים

אופרן גם ב...
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin
בשלב הראשון, החל מה-1.4, ייפתח האי פוקט לתיירים מחוסנים אשר ייאלצו לשהות בבידוד במשך שבוע בשטח המלון שהזמינו. בהמשך, החל מחודש יולי, תיירים מחוסנים יורשו לנסוע לפוקט ללא בידוד במלון ואף יוכלו לנסוע בחופשיות בכל רחבי תאילנד. כל הפרטים
פוקט
צילום: 123rf

ועדה מיוחדת בראשות ראש ממשלת תאילנד, אישרה באופן עקרוני פיילוט לפתיחה מחודשת של יעד אחד במדינה – פוקט – בשלבים.

בהתאם להחלטה זאת, אשר עדיין מחייבת אישור סופי של הממשלה, אוכלוסיית פוקט תחוסן לפני כל האזורים האחרים בתאילנד כאשר עובדי ענף התיירות יהיו הראשונים להתחסן.

עוד על פי תכנית זו, בחודש יולי צפויה פוקט להיות מחוסנת לחלוטין.

להלן תאור השלבים של כניסת התיירות הבינלאומית לתאילנד בכלל ולפוקט בפרט:

החל מ-1.4.21, תיירים מחוסנים יורשו לבקר בפוקט, אך עליהם להישאר שבעה ימים בתוך שטח המלון או אתר הנופש שהזמינו. לאחר שבוע, עם קבלת תוצאה שלילית של בדיקת הקורונה, יורשו התיירים לטייל בחופשיות בפוקט.

החל מ-1.7.21, תיירים מחוסנים יורשו לנסוע לפוקט ללא בידוד במלון ויוכלו לטייל חופשי בכל האי. לאחר שבוע ותוצאת בדיקה שלילית, יורשו גם לנסוע בחופשיות בכל רחבי תאילנד.

מאותו תאריך (01.07.21), ניתן יהיה לבקר בחמישה אזורים נוספים, בחובת בידוד של שבוע בבית המלון ולאחר אישור בדיקה שלילית, ניתן יהיה לטייל באותו האזור. היעדים הם: קראבי, קאו לאק, קו סמוי, פטאיה וצ’אנג מאי.

החל מ-1.10.21, תייר מחוסן יוכל לנסוע לכל יעד בתאילנד על בסיס אותו מודל של שבוע בידוד באזור ולאחר מכן נסיעה ללא מגבלה.

כל ישראלי אשר חפץ בכניסה לתאילנד, יצטרך להציג תעודה חיסון, תוצאה שלילית של בדיקת קורונה (תקף עד 72 שעות לפני הגעתו לתאילנד) ועליו להוריד אפליקציה שתעקוב אחרי תנועותו בממלכה. על הנוסע להציג ביטוח בריאות המכסה גם אשפוז במקרה של קורונה (עד 100,000$). בעת הגעתו למלון, על הנוסע להבדק שוב.

עם אישורה הרשמי של הממשלה, יוסדרו מספר נושאים נוספים, כגון שאלת הצטרפותם של ילדים לא מחוסנים ואופן הסדרי הכניסה והיציאה הפורמליים במסגרת אשרות הויזה.

מצב הקורונה בתאילנד
הסגר המוחלט של תאילנד במהלך השנה האחרונה, סייע במניעת התפשטות הוירוס בתאילנד. עד כה נרשמו כ-28,500 מקרים (בהשוואה ל832,000 בישראל), כאשר גם מספר מקרי המוות מהמגפה נמוכים באופן חריג: 80 בלבד (במדינה המונה 80 מיליון תושבים).
התאילנדים שומרים בקפדנות על כללי המרחק הפיזי ועל עטיית מסיכות במתחמים הציבוריים.
מחודש פברואר, הפעילות חזרה כמעט באופן מוחלט לקדמותה: הברים והמסעדות פתוחות וניתן להגיש אלכוהול, נפתחו למבקרים המוזיאונים, פארקי המים והשעשועים וכו’.

סקר שוק בישראל
ההחלטה של ועדת הקורונה הושפעה גם מסקר בינלאומי שהופץ במספר מדינות אודות הנכונות לחזור לטייל בתאילנד. 794 ישראלים השתתפו בסקר. מתוכם 73% ענו שברצונם לטייל ליעד רחוק (מעל 5 שעות טיסה) עוד במהלך 2021. תאילנד צוינה כיעד המבקוש ביותר – 29% מהישראלים שהשתתפו בסקר ציינו כי ברצונם לנסוע לתאילנד ומתוכם 30% אף אישרו כי בכוונתם לעשות זאת במהלך החודשים יולי-ספטמבר. על פי תוצאות הסקר, פוקט ממוקמת במקום השני בתור היעד המעודף על הישראלים (לאחר קו סמוי). בנגקוק, פטאיה וצ’אנג מאי צויינו גם הם כיעדים אהובים במיוחד על הישראלים.

דב קלמן, נציג לשכת התיירות של תאילנד בישראל מסר: “מדובר בהחלטה דרמטית שתשנה את כללי המשחק. אנחנו משוכנעים שהחלטה זו תפתח את תאילנד בפני המתגעגעים הרבים שחלמו לשוב לחופים, לטבע, לחיוכים ולטעמים של תאילנד. אין יעד שמתחרה במגוון החוויות הנפלאות שתאילנד מציעה. מהקיץ הקרוב – שבים לתאילנד.”

עקבו אחרי פספורטניוז בפייסבוק, בטוויטר, בלינקדאין, באפליקציה וב-google.news

שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin

השאירו תגובה לפוסט

4 מחשבות על “תאילנד נפתחת לישראלים מחוסנים”

  1. אחד שקורא את המקור

    מוקדם מדי לשמוח. ההחלטה בתאילנד תלויה במספר גורמים כמו אישור ממשלה ולא פחות חשוב חיסון עדר (70%) בפוקט מה שלא בטוח יקרה.
    מסעדות רבות נסגרו, אתרי בילוי חלקם הגדול לא נפתח.
    האפשרות להגיע לפוקט ולעבור איזור כדי להיות בו בבידוד במשך שבוע – לא מעשית עבור מרבית המטיילים.
    טוב שיש הצהרת כוונות, הדרך עדיין ארוכה.

  2. לא הבנתי, עדיין דרוש אישור הממשלה אבל הפיילוט אמור היה להתחיל 1.4??!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

רוצים לדעת כל מה שחם בעולם התיירות והתעופה?

הצטרפו לשירות הניוזלטר שלנו לקבלת עדכונים 24/7

כתבות פופולריות

החדשות הכי חמות של עולם התיירות והתעופה