תוכנית הסיוע של טראמפ הזניקה את מניות תעשיית התיירות: NCL המריאה בכ-65%

אופרן גם ב...
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin
הקצאת התקציב המיוחד של שני טריליון דולר לטיפול במשבר הקורונה הובילה ביומיים האחרונים לזינוק במניות חברות התעופה, המלונאות השייט. בלטו במיוחד חברת הקרוזים NCL, רויאל קריביאן,, אמריקן איירליינס,, דלתא ויונייטד. כל הפרטים על התוכנית בכתבה
||||
Bliss של NCL - זינוק של יותר מ-65% ביומיים. צילום: NCL

הכרזתו של הנשיא דונלד טראמפ על התקציב המיוחד לטיפול במשבר הקורונה בסכום יוצא דופן של שני טריליון דולר – 2,000,000,000,000, אוששה ביומיים האחרונים את הכלכלה המידרדרת של ארצות הברית, שהגיעה בשבוע שעבר אף לשפל דומה לזה של המשבר הכלכלי של 2008.
גם תעשיית התיירות האמריקנית על כל ענפיה נקלעה לשפל הגדול בתולדותיה. חברות התעופה הפסיקו כמעט לחלוטין את פעילותן הבינלאומית, וגם טיסות הפנים הצטמצמו למינימום, ומרבית המטוסים קורקעו. חברות הקרוזים, שחלקן נפגעו בצורה קשה ממגפת הקורונה, הפסיקו לחלוטין את פעילותן, ותאגידי המלונאות הגדולים נאלצו לסגור את מרבית מלונותיהם ברחבי העולם.
בתעשיית התיירות האמריקנית מועסקים כ-750,000 עובדים, ועפ”י אנליסטים, כ-420,000 מהם עלולים לאבד את עבודתם עקב משבר הקורונה.
והנה בתחילת השבוע, אחרי הליך מהיר של תכנון ותקצוב, הודיע הנשיא דונלד טראמפ על תוכנית הסיוע, שגם אושרה ע”י בית הנבחרים, ומניות תעשיית התיירות על כל ענפיה זינקו ביומיים האחרונים בעליות יוצאות דופן.
ביום שלישי קפצו מניות חברות התעופה באחוזים עצומים: אמריקן איירליינס – 35.8%, יונייטד – 25.7%, דלתא – 21%, סאות’ווסט – 11.7%. אתמול העליות התמתנו, אך עדיין היו מרשימות מאד: אמריקן – 10.6%, יונייטד – 11%, דלתא – 15.7%, סאות’ווסט – 4.6%.
הסיוע לענף התעופה כבר מפורט בתוכנית: מענק של 25 מיליארד דולר לחברות נוסעים, 4 מיליארד דולר לחברות קרגו ו-3 מיליארד דולר לחברות שירותי קרקע, כשסכומים דומים גם יועמדו לרשות החברות בהלוואות בערבות מדינה בכפוף לתנאים.
חברות השייט הגדולות רשמו עליות יוצאות דופן: NCL – ביום שלישי – 42.3% ואתמול עוד 23.4%, רויאל קריביאן – 22.3% ביום שלישי ואתמול עוד 23%, קרניבל – ביום שלישי 9.8% ואתמול עוד 13.7%.
גם תאגידי המלונאות הגדולים בעולם רשמו עליות מרשימות ביומיים האחרונים. הילטון רשמה ביום שלישי עלייה של 9.6% ואתמול עוד 4.1%, ורשת מריוט רשמה ביום שלישי עלייה 12.7% ואתמול עוד 7.7%.
ראוי לציין כי הסיוע הנדיב של הממשל האמריקני, מלבד התמיכה בעסקים, תומך גם באזרחים. במסגרת התוכנית כל רווק יקבל 1200 דולר, זוג נשוי – 2,400 דולר ועוד 500 דולר עבור כל ילד מתחת לגיל 17. התוכנית, כמובן, לא תתמוך באזרחים עם הכנסה שנתית של כ-100,000 דולר. כמו כן, מובטלים יקבלו עד 600 דולר לשבוע במשך 4 חודשים.

צילום: shutterstock

עקבו אחרי פספורטניוז בפייסבוק, בטוויטר, בלינקדאין, באפליקציה וב-google.news

שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin

השאירו תגובה לפוסט

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

רוצים לדעת כל מה שחם בעולם התיירות והתעופה?

הצטרפו לשירות הניוזלטר שלנו לקבלת עדכונים 24/7

פרסומים נוספים מאותה קטגוריה

כתבות פופולריות

החדשות הכי חמות של עולם התיירות והתעופה