מנכ”ל לשכת התיירות הנכנסת: “כוונת המדינה טובה אך נטועה בחוסר הבנה והיגיון” 

אופרן גם ב...
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin
על רקע ההחלטה שהתקבלה אתמול לאפשר כניסת תיירים לישראל בכפוף לבדיקות, מבהיר יוסי פתאל, מנכ"ל הלשכה כי רק תיירים המגיעים ממדינות שלישראל יש עימן הסכמים בילטרליים. "זה מדהים אבל בפועל יש מעט מאוד מדינות כאלה"
תיירות נכנסת למדינת ישראל
תיירים בישראל. צילום: 123rf

משרדי הבריאות והתיירות הודיעו אתמול (שלישי), כי קבוצות תיירים מחוסנים יורשו להיכנס לישראל החל מ-23 במאי. בשלב ראשון, הכניסה תותר לתיירים זרים מחוסנים בקבוצות בכפוף לבדיקת קורונה 72 שעות לפני ההמראה לישראל, בדיקת PCR עם נחיתה בנתב”ג וכן בדיקה סרולוגית להוכחת חיסון או החלמה מהנגיף.

יוסי פתאל, מנכ”ל לשכת מארגני התיירות הנכנסת לישראל, מעלה תהיות רבות בהקשר להחלטה שהתקבלה אתמול כאמור ובעיקר, תוהה פתאל על כך שההחלטה מדברת על כניסת תיירים לישראל המגיעים אך ורק ממדינות שאיתן יש לישראל הסכמים בילטרליים. “זה מדהים אבל בפועל אף קבוצה לא תגיע כי המדינות שלישראל יש איתן הסכמים בילטרליים הן לא מדינות יעד קלאסיות שמהן מגיעות קבוצות תיירים לישראל”.

עוד לדברי פתאל, “משרד החוץ מדבר על כך שיהיו מספר הסכמים בילטרליים מתוכננים שעדיין לא נחתמו. כלומר, בכל מקרה מספר התיירים הנכנסים יהיה מוגבל ונשאלת השאלה למה תיירים לא יכולים להגיע ממדינות שאין איתן הסכמים בילטרליים. אנחנו מבינים את שלב הניסוי והבחינה, בשלב הראשוני עם מספר של עשרות קבוצות בלבד שיורשו להיכנס לישראל, עם זאת התלות בהסכמים בילטרליים, שבינתיים הניבו יעדים שאינם רלוונטיים לתיירות הנכנסת, מדאיגה מאוד. כוונת המדינה טובה אך נטועה בחוסר הבנה והיגיון שאנחנו לא מצליחים להבין”.

פתאל תוהה “מדוע ישראלי מחוסן ששב מיעד מסוים יכול להיכנס לישראל בכפוף לבדיקות ואילו תייר מאותה מדינה המחוסן באותו חיסון שבו מחוסן הישראלי, לא יכול להיכנס במידה והוא מגיע ממדינה שאין איתה הסכם בילטרלי. ישראל צריכה לאמץ תקנים בינלאומיים שמאשרים אישורי חיסונים ולא להתנות את הכניסה של תיירים בבדיקות סרולוגיות שהן בדיקות דם המעלות בעיות מתחום השמירה על פרטיות המידע הפרטי”.

עקבו אחרי פספורטניוז בפייסבוק, בטוויטר, בלינקדאין, באפליקציה וב-google.news

שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin

השאירו תגובה לפוסט

2 מחשבות על “מנכ”ל לשכת התיירות הנכנסת: “כוונת המדינה טובה אך נטועה בחוסר הבנה והיגיון” ”

  1. למה? די פשוט. כי ההוכחה לגבי ההתחסנות נסמכת על מסמכים (או מסמך אלקטרוני) המופקים בידי רשות רשמית של מדינה שאיתה יש הסכמים של חילופי מידע או אישרור מסמכים רשמיים. למה זה דומה? להסכם לפיו רשיון נהיגה ישראלי יחשב במדינה עמה יש הסכם אוטומטית לרשיון תקף. מדינה שעמה לא נערכה הסדרה של נושא כזה בהחלט עשויה להיות מדינה שבה רבים נושאים רשיון מזוייף, נניח.

    די מדהים לגלות (כל פעם מחדש) כמה נמוכה רמת ההבנה של העוסקים בתחום התיירות. עצוב. תחום שמתנהל ברמה של מועצה מקומית נידחת ושיבטית. בצדק ישנה התעלמות מהתחום מצד רשויות רבות.

  2. לא צריך הסכם בשביל לוודא אמינות של מסמך, ניקח לדוגמא את הדרכון הירוק הישראלי, בקר גבול בבולגריה לדוגמא יכול להוריד את האפליקציה הישראלית, לסרוק לוודא שהיא אמיתית. פתרונות תמיד יש, רק אסור להיות מרובע

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

רוצים לדעת כל מה שחם בעולם התיירות והתעופה?

הצטרפו לשירות הניוזלטר שלנו לקבלת עדכונים 24/7

כתבות פופולריות

החדשות הכי חמות של עולם התיירות והתעופה