שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter

סוף סוף: תיירים זרים מחוסנים יורשו להיכנס לישראל החל מ-23 במאי

סוף סוף זה קורה: משרדי הבריאות והתיירות הגיעו להסכמה על תאריך ממנו קבוצות תיירים מחוסנים יכולים להיכנס לישראל החל מ-23 במאי. בשלב ראשון לכניסת תיירים זרים מחוסנים בקבוצות. שר הבריאות: "פתיחת התיירות היא בשורה חשובה לאחד הענפים שניזוקו במיוחד בשנת הקורונה"
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin
נקבע תאריך לכניסת תיירים זרים מחוסנים לישראל
צילום: 123rf

שרת התיירות, אורית פרקש-הכהן ושר הבריאות, יולי אדלשטיין, הגיעו לסיכום על מתווה פתיחה וכניסת תיירים מחוסנים ממדינות זרות בקבוצות.

החל מ-23 במאי 2021 שערי ישראל יפתחו בשלב ראשון לכניסת תיירים זרים מחוסנים בקבוצות, בהיותן קלות יותר לניטור וניהוג.

הסיכומים הושגו בעקבות צוות עבודה משותף למשרדי הבריאות והתיירות בהשתתפות ראש שירותי בריאות הציבור, ד"ר שרון אלרעי פרייס ופרוייקטור הקורונה, פרופ׳ נחמן אש ובהשתתפות הגורמים המקצועיים.

הקבוצות יחלו להגיע החל מהתאריך 23 במאי לפי מכסה שתקבע ובהתאם לתוצאות השלב הראשון, תבחן האפשרות להרחבה גם לתיירים שאינם בקבוצות, כל עוד התחלואה תמשיך במגמה הנוכחית.

התיירים ידרשו לעבור בדיקת PCR לפני העלייה למטוס ובדיקות PCR וסרולוגיה להוכחת החיסון או ההחלמה, בהגעתם לנתב״ג. לצד זאת, ימשיכו לקיים מגעים עם המדינות להסכמי הכרה בתעודות חיסון, במטרה לייתר את הצורך בבדיקה הסרולוגית.

בימים הקרובים המתווה יעוגן במסמך מקצועי שיסכם את הפרטים.

שר הבריאות, אדלשטיין: "ישראל המדינה המחוסנת הראשונה ואזרחי ישראל הראשונים ליהנות מכך. לאחר שפתחנו את המשק, הגיע הזמן להקל באופן זהיר ומחושב בתיירות. פתיחת התיירות היא בשורה חשובה לאחד הענפים שניזוקו במיוחד בשנת הקורונה. נמשיך לבחון הקלות כל העת בהתאם לנתוני התחלואה".

שרת התיירות, פרקש-הכהן: ״אני שמחה לתת בשורה ראשונית זו לתעשייה. הגיע הזמן שהיתרון שיש לישראל בהיותה מדינה בטוחה ובריאה, יסייע לשיקום כלכלת ישראל וענף התיירות ולא כלכלות אחרות. רק פתיחת התיירות הבינלאומית הנכנסת תצליח באמת להחזיר את ענף התיירות, המסעדות, ההארחה, האתרים, מורי הדרך, ההיסעים ועוד רבים שיוכלו לחזור ולהתפרנס בכבוד. אמשיך לדחוף לחזרה מלאה של תיירות נכנסת לישראל, שתסייע רבות לכלכלה הישראלית ותספק מקומות עבודה שכל כך נדרשים כיום לישראלים רבים".

שרת התיירות פועלת לפתוח את מעבר טאבה לישראלים והמלונאים זועמים
"רק פתיחת התיירות הבינלאומית הנכנסת תצליח באמת להחזיר את ענף התיירות". שרת התיירות. צילום מסך מוועידת התאחדות המלונות השנתית

 

שר הבריאות, יולי אדלשטיין
"ישראל המדינה המחוסנת הראשונה ואזרחי ישראל הראשונים ליהנות מכך". שר הבריאות. צילום שידור ממסיבת עיתונאים

רוצים לדעת כל מה שחם בתיירות ותעופה?

הצטרפו לניוזלטר ותקבלו את החדשות והעדכונים של עולם התיירות והתעופה לתיבת המייל

השאירו תגובה לפוסט

3 תגובות

  1. יש למישהו מידע על מה שמצאתי כתוב בCNC?
    "עדכון:
    הבית הלבן הודיע ​​כי יידרשו חיסונים לנוסעים בינלאומיים המגיעים לארה"ב, עם תאריך תוקף של 8 בנובמבר 2021. למטרות כניסה לארה"ב, החיסונים שיתקבלו יכללו אישור או אישור של ה-FDA ורשימת שימושי חירום של WHO חיסונים. "

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אשר מפר את תנאי השימוש לרבות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.

פרסומים נוספים מאותה קטגוריה

התיירות חוזרת!

הרשמו למבזקי פספורטניוז וקבלו את העדכונים והחדשות הכי חמות של עולם התיירות והתעופה בארץ ובעולם.