תשתית ראיתית לקיום קרטל הנסיעות לפולין

בתום שנה וחצי של חקירה, הודיעו היום (ד') רשות ההגבלים העסקיים ולהב 433 כי התגבשה תשתית ראיתית לכך שמנהלי סוכנויות הנסיעות בחברות: טיולי הגשר לעולם, י.הלל ושות', אקדמי טרוול ודיזנהויז - חברו לחלק את שוק המסעות לפולין היוצאים מטעם משרד החינוך ומוסדות שונים נוספים. תיק החקירה יועבר בקרוב לפרקליטות המדינה

צילום: 123rf

בתום שנה וחצי של חקירה הודיעו היום (ד') רשות ההגבלים העסקיים ולהב 433, היחידה הארצית למאבק בפשיעה כלכלית, כי התגבשה תשתית ראייתית לכך שמנהלי סוכנויות הנסיעות בחברות טיולי הגשר לעולם, י. הלל ושות', אקדמי טרוול (2013) בע"מ ודיזנהויז – חברו, בהסדרים שונים, לחלק את שוק המסעות לפולין היוצאים מטעם משרד החינוך ומוסדות שונים נוספים.

חוקרי הרשות והמשטרה סבורhם כי במהלך החקירה, נאספו ראיות שביססו את החשד לכך שמזה שנים, פעלו הסוכנים במשותף, כקרטל, על מנת לשמר רף מחירים גבוה, תוך שהם מציגים מצג שווא של תחרות ביניהם. כחלק מההסדרים האסורים, סוכני הנסיעות חילקו ביניהם את המסעות לפולין כך שלמעשה לא הייתה תחרות ביניהם, דבר שאפשר להם לגבות עבור המסעות מחירים גבוהים מהורי התלמידים. "בכך, היחידות החוקרות סבורות כי ישנה תשתית ראיתית להעמדה לדין של החברות החשודות ומנהליהן בגין עבירות הסדרים כובלים בנסיבות מחמירות, קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות ועבירות על חוק איסור הלבנת הון. יתר על כן, במהלך החקירה נאספו ראיות לכך שמנהלי אחת מהחברות העבירו טובות הנאה לעובדי ציבור, על מנת שאלו ישפרו את מצבה של החברה בתפעול השוטף של המסעות לפולין ובמקרה אחד אף נתנו הנחות כדי שעובד עירייה יקדם את עניינה של החברה בעת מכרז", נמסר.

עוד נמסר כי בשלב זה, תיק החקירה והראיות שנאספו בו יועברו למחלקה המשפטית ברשות הגבלים עסקיים ולמחלקה הכלכלית בפרקליטות המדינה לעיון והחלטה.