שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter

המשרד להגנת הסביבה מגביר את האכיפה נגד משליכי פסולת בחופים

18 רשויות יזכו בעונת הרחצה 2021 לתגבור של יותר מ-7,000 שעות שיטור במטרה להרתיע מול עברייני פסולת בחופים ולצמצם נזק לסביבה החופית והימית
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin
צילום: מייקל דיבי
צילום: מייקל דיבי

החופש הגדול נפתח בירידה בניקיון החופים הפתוחים (הבלתי מוכרזים) בישראל. לפי נתוני מדד "חוף נקי" של המשרד להגנת הסביבה למחצית השנייה של החודש (עד 30 ביוני), 69.23% מהחופים שנמדדו דורגו כ"נקיים" עד "נקיים מאוד", לעומת 77% במדד הקודם וכן בתקופה המקבילה בשנה שעברה. אחוז החופים הנקיים מתחילת שנת 2021 עומד על 71.21%.

הרשויות החופיות הנקיות ביותר (בעלות ציון "נקי מאוד") הן: חוף אשקלון, אשדוד, אשקלון, קריית ים, תל אביב-יפו, גן רווה, הרצליה, בת ים, חוף השרון, מטה אשר.

רשויות חופיות בעלות ציון ממוצע "בינוני" הן: נהריה, עכו, חיפה, חוף הכרמל, חדרה, עמק חפר, נתניה. יש לציין כי האחריות לניקיון החופים הנבדקים היא בידי הרשויות המקומיות.

במסגרת תוכנית חוף נקי של המשרד להגנת הסביבה, היחידה הארצית להגנת הסביבה הימית יוזמת סיוע לרשויות בביצוע פעולות אכיפה בחופי הים בחודשי הקיץ. השנה המשרד מקצה מיליון שקל, פי שניים מהסכום שהוקצה בשנה שעברה, לצורך תגבור כוח הפיקוח של הרשויות החופיות על-ידי שוטרי משטרת ישראל, אשר ילוו את הפקחים בפעולות פיקוח ואכיפה, במטרה ליצור הרתעה מול עברייני פסולת בחופי הים, ולצמצם את הנזק לסביבה החופית והימית.

18 הרשויות שיזכו בעונת הרחצה 2021 לתגבור של יותר מ-7,000 שעות שיטור, הן: עיריית אשדוד, עיריית בת ים, עיריית חדרה, מועצה אזורית חוף הכרמל, מועצה אזורית חוף השרון, עיריית חיפה, עיריית טירת כרמל, מועצה אזורית מטה אשר, עיריית נהריה, עיריית נתניה, עיריית עכו, מועצה אזורית עמק חפר, עיריית תל אביב יפו, איגוד ערים כינרת, עיריית אילת, עיריית אשקלון, חוף אשקלון ועיריית קריית ים.

במסגרת פעילות האכיפה, הנופשים המלכלכים בחוף עלולים להיקנס בסכום של עד 750 שקל על השלכת פסולת. בשנת 2020 במסגרת תמיכה דומה בתחומן של 13 רשויות חופיות, בסיוע של 398 שוטרים, חולקו 1,012 קנסות על עבירות ניקיון.

ממחקרים בעולם ובישראל עולה, כי חופי ישראל מובילים לרעה באחוז הפלסטיק בפסולת הימית גם בהשוואה לים התיכון וגם לממוצע העולמי. כמדינה החברה באמנת ברצלונה מחויבת מדינת ישראל לתוכנית ההפחתה האזורית להגנה על הים התיכון מפני פסולת ימית וחופית, ועל-פי תוכנית זו, חובה על המדינות החברות לנקוט שורה ארוכה של פעולות כדי למזער את ממדי תופעת הפסולת הימית ואת השפעותיה המזיקות על הסביבה הימית של הים ועל האוכלוסייה השוכנת לחופיו.
המשרד להגנת הסביבה קורא לנופשים ולמטיילים להשאיר את הכלים החד-פעמיים בבית, לא להשאיר פסולת בחופים וליהנות מחופים וים נקיים מפלסטיק.

השרה להגנת הסביבה, תמר זנדברג: "בחודשי הקיץ כולנו נמצאים בחופי ישראל, נהנים מהים ומהחופים היפים שלנו. חשוב שכולנו נקפיד לשמור ולהגן על חופי הארץ, להימנע משימוש בפלסטיק חד-פעמי מזהם, ולא להשאיר פסולת מאחורינו אחרי הביקור בחוף. המשרד ימשיך לשמור ולהגן על החופים והסביבה הימית בתקצוב, באכיפה ובפיקוח, כדי שהים יישאר נקי".

רוצים לדעת כל מה שחם בתיירות ותעופה?

הצטרפו לניוזלטר ותקבלו את החדשות והעדכונים של עולם התיירות והתעופה לתיבת המייל

השאירו תגובה לפוסט

תגובה אחת

  1. תגיעו לירדן הדרומי .
    ואתר הטבילה ירדנית—עד מנחמיה
    ותיראו איזה… פסולת..סמים…אש…
    מוזיקה.
    זוהמה..

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אשר מפר את תנאי השימוש לרבות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.

התיירות חוזרת!

הרשמו למבזקי פספורטניוז וקבלו את העדכונים והחדשות הכי חמות של עולם התיירות והתעופה בארץ ובעולם.